Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Přemýšlím, že bych se tam prohlásila na ekonomku. Ta škola se mi líbí, protože tam od druhého ročníku učí i strojírenství a ještě nějaké technické předměty. Když jsem tam.byla, tak je prý možnost maturovat z těch ekonomickych předmětů+ něco technického (nechápu proč jsem se nezeptala víc konkrétně). Když přijímají nové žáky, tak se u průměru dívají na matematiku a fyziku (během všech 3 pololetí mám jednu 2 z fyziky a jednu 2 z matiky, takže asi pohoda), každopádně si myslím, že tam tu matiku docela probiraji… Což je dobře. Chci se tedy zeptat, jestli si myslíte, že je to dobrá volba? Jestli jste tam byli a líbilo se vám tam? Jak jste po té škole pokracovali? Má potom uplatnění? (Na víc věcí se zeptám ještě tam, to je jasný:D)
Ja ji mam vystudovanou, ale uz tak pred 15 lety. Obor to byl strojirenska technicka administrativa. Skola me bavila. Byli jsme spis holcici trida (kluku cca 8-10),v prvaku jsme meli i dilny, pak uz ne. Predmety psani na stroji, technologii i dtrojirenstvi az do ctvrtaku. Me ty predmety bavily. Treba ekonimie a ucetnictvi me bavilo o dost min.
Uplatneni? Za nas se mohlo vybrat, jestli maturita z ciziho jazyka, nebo matiky, nevim, jak je to ted. Ja vybrala matiku. Sla jsem potim na VS, kterou jsem teda vlastni lenosti nedodelala (FI Muni). Naucila jsem se tam ale programovat, coz me dnes vladtne zivi…
Máte doma předškoláka nebo prvňáčka?
Přidejte recenzi své školce, sdílejte zkušenosti a pomozte ostatním rodičům s výběrem.
PDF ke stažení a tisku zdarma.
Omalovánky, spojovačky, doplňovačky a další. Trénink zrakového vnímání i logického myšlení pro vaše dítě.