Dát syna do školy, kde bude hodně problematických dětí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.18 20:56
Dát syna do školy , kde bude hodně problematických dětí?

Dnes jsem zjistila, že do školy (třídy) kam má nastoupit syn budou všichni 3 chlapečci z jeho školky kteří měli loni odklad (všichni 3 jsou z problematických rodin a ve školce jsou s nimi neustálé problémy kvuli agresi a i šikana tam byla),plus do této školy nastoupí počítám cca 4 romové. Tato škola je spádová pro jedno takové sídiště :-/…tuto školu mám hned naproti domu a syn tam chce. Já doted počítala že tam pujde-nechci dělat taxikáře a vozit syna do 3km vzdálene školy… ale když jsem si dnes představila že syna bude následujícíh 8 let formovat třída zpoloviny plná grázlíků… bojím se :-( syn je takový pozorovatel, moc se prý ve školce neprojevuje zato doma to na mě pak zkouší-tyhle kluky asi obdivuje i když mu říkám že to či ono není pěkný a není to správný… tak ted mám dilema holky… určitě tam budou i normální kluci a holky…máte s něčím podobným zkušenost? jako kamarádka právě kvuli romům dala syna jinam - na udajně nejlepší školu ve městě a zrovna tam taky řeší šikanu- a přímo jejího syna šikanovali…takže si říkám abych to zas nepřekombinovala…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

luliana
Kecalka 118 příspěvků 11.01.18 21:00

Já bych mu raději dělala taxikáře. Vrstevníci ho ovlivní nejvíc :( Hlavně když už teď jeví známky obdivu k nim. Já bych se hodně bála

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18744 příspěvků 11.01.18 21:02

Samozřejmě - nikde není napsáno, že v té „lepší“ škole nemůže být mnohem větší problém, než v té vaší. Jak to má být, tak to bude. Rozhodně syna neuchráníš střetu s problémovým chováním dětí nijak a buď se s tím popasuje nebo ne. A podle mých letitých zkušeností - co se problémového chování, agrese a potíží týče, zlatí Romové. Ti maximálně do školy nechodí, ale jinak jsou celkem v pohodě.

Aries6
Generální žvanilka 21972 příspěvků 5 inzerátů 11.01.18 21:05

Je to asi trošku sázka do loterie. Jestli tam chce a máte ji blízko, dala bych ho. Můžeš ho dát jinam a stejně budou problémy. Zaměřila bych se na vysvětlení toho, co je a co není dobře, aby případné problémy netajil, ale včas upozornil, že se něco děje.
On je nějaký darebák asi všude. Jen na naší malé vsi jich je tady osm od 8 do 10 let. S jedním konkrétně jsou velké problémy. Sousedka potkala maminku s dcerkou (jeho spolužačkou) a ptala se na něj a holčička prej jen zaslechla jméno a skoro se rozbrečela. Já se ptala jiné jeho spolužačky (taky náhodné setkání) a ta, že je zlobí, ale že to není tak hrozný. Asi se nezaměřil na ni, tak to tak nevnímá. :think:

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 42607 příspěvků 11.01.18 21:09

Ja bych radeji dojizdela. Ze sikana a podobne nebude ve druhe nevyloucis, ale tady jdes temer na jistotu.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 11.01.18 21:10

No, já jenom, že v těch „nejlepších školkách“ (a školách) se zase může objevit rozmazlený, prominentní fakánek s rodiči na pěst. :nevim:
Dítě by se asi taky mělo naučit fungovat i v ne ideálním kolektivu, neochráníš ho věčně. Já bych to zkusila.

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 11.01.18 21:11

No já bych asi dala, protože při takové myšlence, bys nemohla dátnikde. Vždycky se někde najde jeden, dva ve třídě co prostě…
A určitě to nebude jedna třída, ale víc, takže bych to nechala tak, a kdažtak řešit přeložení do jiné třídy..
Ale jako zase… problékové.. Já chodím okolo školky když jsou předkoláci venku a to byl problémový pomalu každý, fakt ty kluci, někteří zlobí hodně.. Myslím, že škola a školka je malinko něco jiného..

Uživatel je onlineSany80s
Kelišová 6617 příspěvků 11.01.18 21:11

Dojížděla bych.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.18 21:15

@Aries6 jsem z toho fakt špatná :-( doufala jsem že tito kluci pujdou každý jinam protože jeden grázlík je v pohodě ale když se jich sejde více najednou… ve školce jak jsou ještě „malí“ relativně a učitelky je mají pořád na očích tak je ohlídají… ale ve škole už budou kluci o přestávkách sami a opravdu se bojím aby se tam pak neděly nějaká zvěrstva… navíc tato škola je zaměřená na fotbal a bývá 20 kluků na 8 holčiček třeba… :think:

PaníBovaryová
Závislačka 4215 příspěvků 11.01.18 21:15

Rozhodne ne.

Gorlami
Závislačka 3245 příspěvků 1 inzerát 11.01.18 21:17

3km neni zadna vzdalenost; dojizdela bych.

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 11.01.18 21:17

Anonymní a to jako máte jenom jednu třídu??? Jestli máte a ABC, tak si zajdi a popros o přeložení..
jako nevím, jak se na tebe budou dívat :mrgreen: ale tady jak se rozepsalo, kde jaké budou děti, tak vím asi o třech maminkách, co prostě to té školy hned šly..
Jedné vadila učitleka, druhé, co vím, tak že byly dva kamarádi, sousedí a každý v jiné třídě- i kvůli ukolů a pak okolo nikdo, tak proto a třetí už nevím.. Prostě semta dvě děti vyměnily.

Příspěvek upraven 11.01.18 v 21:20

Aries6
Generální žvanilka 21972 příspěvků 5 inzerátů 11.01.18 21:18
@Anonymní píše:
@Aries6 jsem z toho fakt špatná :-( doufala jsem že tito kluci pujdou každý jinam protože jeden grázlík je v pohodě ale když se jich sejde více najednou… ve školce jak jsou ještě „malí“ relativně a učitelky je mají pořád na očích tak je ohlídají… ale ve škole už budou kluci o přestávkách sami a opravdu se bojím aby se tam pak neděly nějaká zvěrstva… navíc tato škola je zaměřená na fotbal a bývá 20 kluků na 8 holčiček třeba… :think:

A otírají jen jednu třídu? Není možnost zažádat si o to, aby šel do jiné?
Známá paradoxně řešila šikanu na maličkém městečku a kluka vozí do města.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18744 příspěvků 11.01.18 21:21
@Anonymní píše:
@Aries6 jsem z toho fakt špatná :-( doufala jsem že tito kluci pujdou každý jinam protože jeden grázlík je v pohodě ale když se jich sejde více najednou… ve školce jak jsou ještě „malí“ relativně a učitelky je mají pořád na očích tak je ohlídají… ale ve škole už budou kluci o přestávkách sami a opravdu se bojím aby se tam pak neděly nějaká zvěrstva… navíc tato škola je zaměřená na fotbal a bývá 20 kluků na 8 holčiček třeba… :think:

S tímhle přístupem, že se dopředu bojíš a vidíš duchy, zcela jistě uvidíš šikanu a příkoří vůči synovi úplně všude. Vozit ho pryč je jen komplikace navíc. Ale jestli je kluk mamánek a potřebuje holčičí třídu, tak mu ji najdi.

Heivka
Závislačka 3238 příspěvků 11.01.18 21:25

Nedala bych ho tam, kamarádka bydlí spádově taky v ne moc dobré oblasti a měnila už školku, protože od ci. aňat tam měli za půl roku 3× karanténu kvůli žloutence :zed:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >