Autosedačka Bebe Confort Axis

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62960 příspěvků 3 inzeráty 11.02.11 13:28
Bebe confort axis

Zahájila jsem předvýběr sedačky 9-18, zatím mám dost času, počítala jsem s tím, že pořídíme King Plus ale zaujala mě bebe confort axis, tak prosím o nějaké názory :-) jednak ti co ji mají a pak Steeve :-)
Líbí se mi na ní to otáčení, máme vysoké auto a zjednodušilo by to dávání dítka do sedačky, na druhou stranu je dražší než ten King a má jen 3 hvězdičky.Reakce:
 
steeve
Kelišová 6956 příspěvků 11.02.11 13:34

tak skoro jste si odpověděla sama, má sice otáčení, takže pro někoho jednodušší manipulace, ale zase je dražší a je horší v bezpečnosti než třeba ten Römer King plus.
a u sedaček je nejvíce důležitý parametr její bezpečnost, tak proč nemít bezpečnější sedačku za menší cenu.Já osobně jsem pro Kinga.

 
tecka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.11 14:05

ahoj, máme obě. Axiss i Kinga. Když pominu hvězdičky, nevím jestli je ve 3 nebo 4 zásadní rozdíl, ale srovnám to, že máme také 2 vysoké auta a u dávání dcery do Kinga s tím zápasím pokaždé jak já (jsem malá) tak i manžel. Možná u osobáku je to v pohodě, ale u toho vysokého auta je to DĚS!

U Axiss je to lahoda díky tomu otočení a taky mi přijde, že je pro malou daleko pohodlnější díky tomu, že tam nejsou ty široké bočnice u hlavy a má takovou blbůstku - držáčky na pásy, když je dítě venku. King to nemá a vždycky si je dcera přisedne a pak je lovíme. Máme obě autosedačky kolekce 2010.

Kdybych mohla volit znova, jdu do Axiss i přes vyšší cenu. Steeve Ti vychválí vždy Romera, protože se jedná o kvalitní autosedačku a sám je prodává. Tak ať dobře vyberete a jste spokojení :kytka:

 
steeve
Kelišová 6956 příspěvků 11.02.11 15:48

tady nejde o vychvalování, BBC taky prodávám( sice ne tolik jako Römera), a King plus má taky držáky na pásy a taky má stejně širokou opěrku jako BBC( King plus kol. 2011) takže paramaetry stejné, a rozdíl mezi 3 nebo 4 hvězdičkami z bězpečnosti je v síle nárazu, a dělá to cca 50kg/cm2 to je zásadní rozdíl ale ten se pozná až při nárazu, nepozná ho člověk při standartním užívání, a cenový rozdíl 2000,– je už taky zásadní
ale samozřejmě pro někoho a obzvlášť menší člověk s vysokým autem může být otočení přínos, pro mě ne, já jsem vysoký vzrůstem a i když mám vysoké auto tak mi nedělá problém posadit dítě do neotáčivé sedačky i na prostřední sedadlo. MMCh pokud bude v autě více sedaček jako mám třeba já, tak pak otáčení stejně nebude možné, proto bych si ji nekoupil
samozřejmě je nejlepší vše vyzkoušet co komu bude vyhovovat.

 
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62960 příspěvků 3 inzeráty 11.02.11 21:29

Díky za informace, ono to možná nakonec dopadne jako u tečky Axix do vysokého a Kinga do osobáku, jednu bych si mohla přát jako dárek :andel: Aktuálně přehazujeme základnu pod vajíčko a už to je otrava a nedovedu si představit přehazovat velké sedačky.

 
Freezz
Stálice 85 příspěvků 11.02.11 22:19

Rozdíl 3 vs. 4 hvězdy vypadá dramaticky, ale je třeba se podívat, co se za tím skrývá.

Axiss získala v bodech hodnocení 2,5. Od hodnocení 2,6 už by měla 4 hvězdy. Rozdíl je tedy jedna desetina, který ji dělí od lepšího výsledku.

Teď už to tak dramaticky nevypadá, že?

 
steeve
Kelišová 6956 příspěvků 12.02.11 11:51
Freezz píše:
Rozdíl 3 vs. 4 hvězdy vypadá dramaticky, ale je třeba se podívat, co se za tím skrývá.

Axiss získala v bodech hodnocení 2,5. Od hodnocení 2,6 už by měla 4 hvězdy. Rozdíl je tedy jedna desetina, který ji dělí od lepšího výsledku.

Teď už to tak dramaticky nevypadá, že?

to sice jo, ona BBC Axis měla 2,6 a od 2,5 už by to byly 4 hvězdičky, ale King plus měl 2,1 a rozdíl mezi 2,6 a 2,1 je stále 0,5 bodu a to je těch 50kg/cm2 zátěže na organismus
pořád je to samozřejmě dobrý výsledek 3 hvězdičky, ale když za nižší cenu může být lepší bezpečnost…

 
tecka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.11 14:05

Steeve, co k tomu dodat 8-) Pokud si někdo vybírá autosedačku jen podle hvězdiček a nezajímají ho další okolnosti, tak budiž. Vezme na Vaši radu Kinga a mám pocit, že ani jiné autosedačky než Römer nepropagujete, protože jsou kvalitní (chápu) ale jsou i jiná kritéria pro výběr jako třeba to, že když má žena 163cm, auto do kterého se leze přes nášlapy a má zvedat těžké dítě, které se i mnohdy vzpouzí, tak doporučuju fakt raději otočnou Axiss. Já si pokaždé zaraduju, když dceru nemusím „rvát“ do Kinga, ale zůstane mi v garáži auto s Axiss autosedačkou :wink: Musím podotknout, že máme obě auta vysoké, kam se doslova šplhám. Mít osobáka, tak to vůbec neřeším.

A ten pidi rozdíl ve výsledcích v testu je opravdu směšný na to, aby se tím dalo argumentovat, že King je bezpečnější 8-o Váš příspěvek
Reklama


Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >