Bechtěrevova nemoc a dědičnost

20.1.20 19:56

Bechtěrevova nemoc a dědičnost

Dobrý den milí čtenáři,
můj tchán má Bechtěrevovu nemoc. Má tři syny a všichni jsou na testy zatím negativní (18, 25, 27 let).
Na internetu jsem se dočetla spoustu věcí ohledně dědičnosti. Jeden tvrdí, že to dědičné je na kluky ob jedno koleno, další že je tam jen větší pravděpodobnost, atd.
Doktora se zeptám, ale půjdu za ním až za nějakou dobu. Zajímaly by mě hlavně vaše zkušenosti s dědičností. Mám z toho vcelku strach. Zřejmě je dědičnost dílem náhody.
Jak vy nebo vaši blízcí bojujete s touto nemocí? Dědí se to v rodině?
Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19164
20.1.20 19:59

Doporucuji objednat se na genetiku, tam ti reknou vic, pripadne udelaji jeste potrebne testy tobe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 20:21

@Malineka Zdravím,Bechtěrerovu nemoc má moje tchýně a měl jí její táta a přítel když šel kvůli tomu na nějaké vyšetření jestli to náhodou nemá taky tak tomu to zatím nezjistili ale máme spolu 14 měsíční dceru tak doufám že se jí to vyhne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 20:33

Bechtěra má strýc, bratránek ho nezdědil, ale sestřenka ano.

• Nahlásit
  • Citovat
2797
20.1.20 20:59

U nás se prokázal u neteře a následně i u segry. Mamka na vyšetření zatím nešla a já taky ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 07:29

Tak to to vypadá víc dědičné, než říká literatura. Tak asi teda zbývá doufat, že se to vyhne, když synové ji taky nemají. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
21.1.20 07:54

Ahoj, tak u nás v rodině máme taky bechtěreva. Má ho můj otec, děda, jeho sestry, jejich děti (muži i ženy). Když jsem byla na testech já, řekli mi, že jsem na ten gen pozitivní, ale nemám ho prozatím aktivní. co to přesně znamená nevím a je to už 16let co jsem na tom byla. Teď chceme založit rodinu, tak jsem i psala do jedné poradny, zda to nějak řešit, že bych nerada, aby to měla další generace, ale nedá se s tím prostě nic dělat. Buď to mít bude nebo ne. Paradoxně u nás v rodině to má víc žen, byť v celkovém měřítku to mají více muži údajně. Mě prozatím záda nebolí, nemám problémy, proto nechodím opakovaně na nějaké testy, aby mi řekli, že mám bechtěreva aktivního třeba. Mám celkem obavu, co způsobí těhotenství a porod, aby se to nějak nerozjelo, nebo aby naše mimčo nebylo shrbené jako je jeden z členů rodiny :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama