Nemoc při cestování

20.1.20 07:59

Nemoc pri cestování

Zdravim. Jsem těhotná a jsem ve druhém trimestru a přítel odlétá do Kambodže. Je tam možné riziko, že přítel dostane nemoc Zika. Mám strach, že až se vrátí přenese to na mě a tím se ohrozí plod. Máme pro jistotu pak do konce těhotenství mít sex jen s kondomem a nebo zbytečně plaším?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2737
20.1.20 08:24

Virus zika se pohlavním stykem neprenasi. Přenáší se bodnutim komara. Ať přítel udělá opatření proti nákaze. Repelent, moskitiera, dlouhé nohavice, rukávy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22011
20.1.20 08:25
@ProfZav píše:
Virus zika se pohlavním stykem neprenasi. Přenáší se bodnutim komara. Ať přítel udělá opatření proti nákaze. Repelent, moskitiera, dlouhé nohavice, rukávy.

To jsem si myslela taky, ale není to pravda. Je i dva měsíce ve spermatu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2737
20.1.20 08:33

@Russet Fakt? No vidíš. Tak to beru zpět. Všude právě se uvádí přenos komárem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
400
20.1.20 08:38

Podle me je sance minimalni, ze by ji chytil, na tebe se prenesla a ovlivnila plod… Ale pro klid vlastni duse bych kondom pouzila. To parkrat prezijete. Pripadne si muze zajit na krev az se vrati a potvrdit, ze ji nema…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 08:55

Samozřejmě se bude snazit, aby ho komar nestipl ale stejně no. Tak az se vrátí, pujde na krev. Pro klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22011
20.1.20 10:30
@Nicky232 píše:
Podle me je sance minimalni, ze by ji chytil, na tebe se prenesla a ovlivnila plod… Ale pro klid vlastni duse bych kondom pouzila. To parkrat prezijete. Pripadne si muze zajit na krev az se vrati a potvrdit, ze ji nema…

Na oficiálních stránkách hygienické stanice o tom riziku píší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22011
20.1.20 10:32
@ProfZav píše:
@Russet Fakt? No vidíš. Tak to beru zpět. Všude právě se uvádí přenos komárem.

Komárem. Pak to v sobě máš a díky spermatu přeneseš dál. I jiný komár, co by mu nasosal tu nakaženou krev, nákazu nese dál. Je to humus a hodně velké pomsta od těch prťavých otravných tvorů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama