Benigní dysplazie prsou

10108
24.11.15 14:15

Benigní dysplazie prsou

Ahoj,

byla jsem v prsní poradně, protože mám hrbolatá prsa (subjektivně), DR mě pečlivě prohlédla asi v pěti polohách, nikde žádné bulky, řekla mi, že mám krásně bohatou prsní žlázu a že to u žen v mém věku bývá. K tomu mám hypofunkci šž a beru Letrox 50. Sono ok.
Doktorka mi řekla, že se nemusím ničeho obávat a prsa mám v pořádku, bez palpačního podezření, symetrická, bez uzlin.
Bývá třeba toto u větších prsou? Zase když mi říkala, že to takto mladé ženský mívají… :nevim: ale nějak se děsím..

Ale. Všude čtu, že dysplazie prsou může být předstupněm rakoviny prsou (v rodině se u nás nikdy nevyskytla) a musí se sledovat…
Ona mi paní doktorka k diagnoze nic nenapsala, jen ve zprávě mám diagnozu N60.8 a na netu jsem si našla, co znamená…do závěru zprávy mi napsala, že bez palpačního podezření, bohatá prsní žláza (velikost prsou mám E), stav odpovídá věku a hormonálnímu stavu…

Má někdo, prosím, také tuto diagnozu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3238
24.11.15 16:02

Hr bláta? Jako na po hmat nebo na pohled? Jestli jsi byla u lékaře a na mamografii tak bych byla klid na…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10108
24.11.15 16:17

@Alyss1 né, na pohled ne, ani na samovyšetření, ale jako když zatlačím víc, hlouběji, tak jako by celá prsa lehce hrbolatou strukturu…při zatlačení…na pohled a na povrchu ne…jsem to blbě napsala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3238
24.11.15 18:29

No to Já nevím co ostatní ale Já ke mam také hrbolate…a mám je větší…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10108
24.11.15 18:34

@Alyss1 ok, tak díky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu