Bezmála 3letá ředitelka nebo adhd

Anonymní
1.5.21 23:02

Bezmála 3 letá ředitelka nebo adhd

Ahoj všem, bojuju v sobě bezmála co vlastně máme malou v létě ji budou 3 roky, moc ji milujeme celá rodina ale je tak specifická že se obávám nějaké abnormality…od narození byl potíž se spánkem, spávala 4× denně v kočárku po 20minutach, nikdy nevydržela sama třeba v košíku, lehátku pořád jen řvala a rřvala, dělala jsem všemožně ale byl to mazec…pomáhala dost mi babi…od roka a půl je to nesnesitelné, má svou hlavu, je jak trestiprdlo, nemá ráda dělat věci které se po ní chtějí, česat, mýt vlasy, zuby, oblékání…dejme tomu patří k věku, leč první dítě syn byl dnes vidím dítě za odměnu nedělal nic z toho spolupracoval…vše bych zvládla ale co mi hodně mrzí a vyloženě vadí vše si vyrvava, nedavam na zadek to už musí být, spíše se snažím ukázat, vysvětlit, ale terorizuje svého staršího sourozence, je u něj minutu a už rve že nebude brácha dělat tohle a tohle ale takhle a neber to leč něco brácha drží ne ona…vyvolává neustále konflikty aniž by ještě vznikly vlastně, diriguje a rve a rve, když přijede sestřenka to je úplně konec jak se jí nevěnuje musím neustále u ní být a korigovat její chování je to na hlavu…už i rodina říká to je mazec ta holka! když má k sobě vrstevníka je celkem přizpůsobivá ale má také tendence ridit to nedělej to, nemůžeš…když je a jednou autoritou nesnese už další mami jdi pryč jsem s babi nebo tátou a naopak…já ji tak miluju ale nerozumím ji a jejímu chování…hrát si nechce chodí od ničeho k ničemu, leč se snažím, knížky, samolepky, stříhat, kuchyňka doktor pohyb ne mami nechci…ji se musí chtít…bojím se školky aby mi ji nekritizovali že je to spratecek…v jádru je citlivá a hodná, dětem neubližuje naopak pusinku je, objímá je, je kamarádská…ale obtěžující pro okolí hlavně nejbližší…mohlo by se jednat o adhd? měla bych to řešit už nyní třeba na 3letw prohlídce? nechce si semnou prohlížet knihy, číst abych já, nechce se nic naučit, jako y nevnímala ale vnímá pak to na mě vybali nečekaně až koukám…tak já nevím…jak na ni…má ráda furt vlastně nějakou akci doma má co potřebuje x věci střídám obměňují, vymejslim ale nic nezabírá…má někdo nějaký rozumný názor prosím…jinak ji specializují furt je s někým v kontaktu c

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4187
1.5.21 23:11

A co z toho by mělo patřit k adhd?
Má svou hlavu, probíhá sourozenecká rivalita, upevňuje svoji pozici, testuje hranice, vynucuje pozornost… Z popisu nevidím nic svědčící pro adhd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
983
1.5.21 23:13

Tomuhle chování se říká : rozmazlenost.
Ona není přizpůsobivá, ale vy jste se ji přizpůsobovali asi až moc 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6275
1.5.21 23:33

Z meho pohledu uz je to rozmazleny spratecek, litas kolem ni jak druzice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1985
1.5.21 23:34

Vidím to podobně jako @Markéta188… Tohle ADHD si myslím, že není. Prostě je to lejdynka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4146
2.5.21 00:13

Syn byl podobný, spánek mu nic neříkal ani v noci, přes den prakticky vůbec a kočár nesnesl. Věčně urvany, palicaty a znudeny, ale abych kolem něho saškovala a vymyslela aktivity me fakt nehlo a mohl se stavět třeba na hlavu a odrážet ušima. Brzo jsem ten jeho řev přestala vnímat, poslala jsem ho do pokoje a měla jsem klid. Když nechtěl být v pokoji, tak ještě chytl na zadek. Ve 2 letech šel do jeslí a tam se dost srovnal. Ted bude mít 6, dodnes dokáže 2 hodiny brečet kvuli blbosti, ale to uz se stává vážně zřídkakdy. Se mnou to nehne a vážně se mi s nim lépe žije. Taky jak holky nademnou tipuji rozmazlenost v kombinaci s blbou povahou. Ve 3 letech se má holka zabavit i sama, udělala jsi ze sebe otroka a pokud nenastavis tvrdá pravidla, tak se z ní brzo zblázníte všichni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10998
2.5.21 01:10

Pises, ze si vyrvava. Jak reagujes? Splnis ji to?

A pak, ze se snazis, obmenujes, vymyslis.
Cim vic se budes snazit, tim vic bude ona otravna. Je potreba to otocit, jestlize ona neco chce, ona se ma snazit, ne ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
2.5.21 01:28

Tohle mi připomíná sestru mého partnera. Dnes ji je 27 a myslí si, že se z ní každý pose*re s prominutím. Organizuje všem ráda životy, plánuje všem aktivity. Kdo ji nesedí, tak ji nesedí. Od mala, typ, který něco chtěl, pro něco se nadchla a rodiče se mohli potentit. Vše, ano, hlavně neplakej, klídek, byť jí to bavilo měsíc. Partner jakožto mladší bratr musel jít spát stejně jako ona, která ráno šla do školky, on nikam nemusel, ale slova, tak jdi ať nebrečí, jsi moudřejší. Takže klasika ve všem ustupoval. Narozeniny slavili vždy, že něco dostala i ona, narozeniny přitom neměla.. no, madam si dodnes myslí, že se z ní každý posadí na zadek. A kdo ji nejde na ruku, toho madam nemusí. A nejlepší je, že vlastní rodiče jsou v pozoru, když holčička zavelí.
Nebudu se tu rozepisovat o takovým teleti, jako je ona, ale jen ti chci říct, nastol pravidla za včasu, ohýbej proutek dokud jde, jak se říká. Aby ti malá nepřerostla přes hlavu, nevidím v tom adhd, pouze paličatost, povaha a rozmazlenost. Nenech se…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34478
2.5.21 07:21

Je mi líto, ale je to opravdu rozmazlený spratecek. Máš nejvyšší čas přestat z ní dělat středobod svého světa a lítat kolem ní jako družice. Vyrvava si? No tak jo, tak řvi, stejně to nedostaneš. Buzeruje bráchu? Řekni bráchovi, ať se nenechá. Buzeruje návštěvy? Vysvětlí, že to dělat nesmí a pokud bude pokračovat, že půjde z pokoje a bude sama. Jednoduše ji nastav hranice. Tohle není nemocné dítě, ale rozmazlenec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2738
2.5.21 07:55

Mně to přijde spíš jako rozmazlenost :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1133
2.5.21 08:24
@Markéta188 píše:
Tomuhle chování se říká : rozmazlenost.
Ona není přizpůsobivá, ale vy jste se ji přizpůsobovali asi až moc 8o

Naprosto přesně, je to rozmazlený spratek a nechali jste si ji přerůst přes hlavu. To není žádné adhd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.21 08:31

A to nikdo neříká že se jí podvolujeme ale pracujeme s ní…aspoň se snažíme…ale je to dítě které Vás nenechá chvilku v klidu furt rve a rozčiluje se…úplně u vseho

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.21 08:32

Takže ji nechat prorvat celé dny nevšímáte si ji dle Vás je správné?

• Citovat
  • Nahlásit
7
2.5.21 08:34

Já bych Vás pustila domu by jste koukali…to by nevydržel ani svátej😬

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2162
2.5.21 08:46

Ahoj, mam dite ADHD, takze mam zkusenost a v popisu nevidim nic, co by nasvedcovalo, ze ma tva dcera tuto poruchu. Predpokladam, ze kdyz zmenis pristup, tak se dcera celkem srovna. Asi bude mit trochu narocnejsi povahu. ADHD je uplne jiny level. Kolik veci jsme doma meli rozbitych, protoze vsim hazel. Do 3 let neumel kladne odpoved na otazku, vse bylo ne. Rozbehl se a bezel do dali a bylo mu jedno, kde je maminka. Pri kontaktu s jinymi detmi jsem mu musela neustale stat za zadkem a korigovat chovani. S agresivitou bojujeme uz nekolik let. Impulzivita- to je taky velky problem u ADHD. Velike dohady, kde delame ve vychove tu obrovskou chybu. Hrat si sam umel vzdycky. Cteni mel rad. Nikoho nekomandoval. Neucil se moc napodobou. Velka opozdenost v socialni oblasti a ve hre. Empatie skoro na nule.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat