Dítě a cizí lidé

2
29.4.21 22:51

Dítě a cizí lidé

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jestli to máte někdo stejně. To, že naše dcerka (2 a čtvrt roku) dá na ulici klidně ruku cizímu člověku a nejspíš by s ním klidně odešla už ani neřeším. Stále ji vysvětlují, že nesmí s cizími lidmi ani jim dávat ruku a tak, snad to časem pochopi. Ale dnes jsme měli návštěvu. Manželovy známé, které dcera viděla jednou v zivote, takže jsou pro ni cízi. Normalne si s nima povídala, což je v pořádku, když je to u nás doma a jsme u toho, ale pak u večeře dělala scény, že chce, aby ji krmila „paní“, když jsem šly spát, dělala scény, že chce za „paní“ a prostě si to nedala vymluvit. Štvalo mě to a mrzelo, ale hlavně si říkám, jestli prostě nemá ke mně nějaký špatný vztah, nedůvěru nebo tak, protože to bylo fakt šílené. Jsem z toho úplně v šoku. Díky za odpovědi/rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
666
29.4.21 23:20

Fakt bych z toho nic nevyvozovala, dvouletaci prostě někdy říkají a dělají divné věci :lol: ta moje 2,5 letá taky. Asi se jí ta známá líbila, a pak to klidně mohla rikat na truc, pokud viděla, že tě to točí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7472
30.4.21 00:15

Tohle si neber osobně. Pro mého syna je odjakživa vždycky oblíbenec „teta“ a je jedno, jestli se jedná o švagrovou, o mé kamarádky nebo o cizí paní na hřišti. :mrgreen: Zvykla jsem si na to, že teta je pro něj něco vzácnějšího a jiného, než maminka. Mně je spíš blbé vůči ženským, když se mu na jeho popud „musí“ věnovat. :oops: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8536
30.4.21 00:25

@Yanah možná to vypadá divně, ale je to úplně normální. Naše děti si taky uzurpují návštěvy. Když je u nás někdo na návštěvě večer, tak jim musí minimálně přečíst pohádku před spaním. A ano, už se i stalo, že to byla přítelkyně našeho kamaráda, kterou jsme tehdy viděli poprvé a naposled.
Stejně tak jeden můj synovec, když byl malý, se na mě neskutečně lepil vždycky, když jsem přijela. Jednou dojeli ještě nějací naši kamarádi, které on neznal a najednou jsem byla vzduch, chtěl koupat, chodit za ruku, uspávat od kamarádky. A to ani nemluvím o jeho vlastní mámě, tu odstavil úplně:-D.
Ale vůbec to nemá co dělat s city toho dítěte k rodičům. Já mám se svými dětmi krásný vztah a synovec se svými rodiči taky. Prostě jsou jen takoví hodně společenští a návštěvu si chtějí „užít“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4838
30.4.21 05:38
@Yanah píše:
Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jestli to máte někdo stejně. To, že naše dcerka (2 a čtvrt roku) dá na ulici klidně ruku cizímu člověku a nejspíš by s ním klidně odešla už ani neřeším. Stále ji vysvětlují, že nesmí s cizími lidmi ani jim dávat ruku a tak, snad to časem pochopi. Ale dnes jsme měli návštěvu. Manželovy známé, které dcera viděla jednou v zivote, takže jsou pro ni cízi. Normalne si s nima povídala, což je v pořádku, když je to u nás doma a jsme u toho, ale pak u večeře dělala scény, že chce, aby ji krmila „paní“, když jsem šly spát, dělala scény, že chce za „paní“ a prostě si to nedala vymluvit. Štvalo mě to a mrzelo, ale hlavně si říkám, jestli prostě nemá ke mně nějaký špatný vztah, nedůvěru nebo tak, protože to bylo fakt šílené. Jsem z toho úplně v šoku. Díky za odpovědi/rady.

Kluk mi taky chtel odejit s kazdym..kdysi na ul zlobil s nejaky pan mu rekl, ze kdyz bude zlobit, ze si ho odvede. Kluk ho chytl za ruku ze jdou..pan se chudak chudak vydesil a kluk byl v poho. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4915
30.4.21 06:57

Hele já jako dítě byla jako tvá dcera. :mrgreen: A třeba oba bráchové byli opak. :mrgreen:
Když jsme byli na dovolené, tak jsem se vždycky k někomu kdo měl rád děti přidala. :mrgreen: A většinou jsem si vybírala chlapy. :nevim: :mrgreen:
Když jsem šla poprvé do školky, tak jsem tam hned naběhla a řekla mámě ať už jde. :mrgreen: Máma jen koukala a bylo jí to prý líto.
Ale pak si zvykla, že prostě se s každým bavím, zvládnu být samostatná atd.
Jednou jsem ji i řekla, že mě má radši dědeček než ona a chtěla jsem jít za dědou. Ale to jsem byla na ni nějak naštvaná. :mrgreen:
No a když jsem byla větší, tak jsem neodchazela s cizím člověkem atd.
Takže se neboj, je to normální. Jen holt dcera není introvert. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21979
30.4.21 07:45

@Yanah je to úplně normální, a moje dcera to dělá i ve 4,5 letech :)
a dělá to pořád - někdy ji můžu utřít na wc já, a z toho jenom babička, prostě takový dětský kapric - nic bych z toho nevyvozovala - návštěva je nová a zajímavá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6416
30.4.21 08:06

Včera (holka) 2,5 sedíme na lavičce v nejfrekventovanější časti vesnice kde docela i chodí lidé neb je to kousek od zastávky autobusu a obchůdku a malá jí nanuka. Kousek od nás se zastaví chlap v montérkách. Malá na něj Nazdáááááárek. Jak se máš dobže? já mám míšu víš? čekáš autobus? jo? :nevim: Pán ji odpovídal tak se holt „rozkecala“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
30.4.21 08:34

Když mne ani tak nejde o to, že s nima mluví nebo je chytne za ruku, když tam stojíme. Budiž. Ale ona klidně odejde tak, že mě nevidí… A je jí to úplně jedno. A ty scény včera přes tou návštěvou, to bylo šílený. Byli to známí manžela, malá hned rvala, že ji musí krmit jen paní. Řekla jsem, že ne, ale „paní“ vzala lžičku a krmila ji a ona jedla. Nechci, aby od pro ni cizích lidí něco jedla. A když jsme šli do patra, že jdeme spát, zase půl hodiny necelá, že chce za paní 🤷‍♀️ 🤷‍♀️ 🤷‍♀️ Krom toho, že mě to fakt mrzí (asi chápete), je to podle mě fakt divný. Já si totiž nepamatuju, že bychom tohle někdy dělali my s bráchou anebo kterékoli dítě od mých známých.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7472
30.4.21 13:44

@Yanah Opravdu na tom nevidím nic divného, některé děti jsou společenské a paní dceři přišla sympatická, tak si ji rychle oblíbila. Není to nic proti tobě, ale tebe má celé dny pro sebe, tahle paní je vzácnost. Navíc byla to vaše návštěva, tak ji dcerka nevnímá jako cizí paní. Když paní vzala lžičku a krmila malou, tak jí to asi nevadilo a třeba ji i potěšilo, že se dcerce zamlouvá. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat