Biewer teriér - vše o něm

1288
2.8.15 10:42

Biewer teriér - vše o něm

Zdravím, holky :mavam:
S přítelem uz delší dobu premyslime nad tím, ze si poridime biewera :srdce: Oba jsme na psy zvykli, ja měla u rodičů v bytě křížence z útulku a pritelovi rodice mají na zahradě dva samojedy.
S výchovou a peci o pejsky zkusenosti máme, ale ne přímo s jorky. Proto chci poprosit Vás, kdo mate doma biewera nebo normálního yorka, o vaše zkusenosti, poznatky, co byste doporučili zařídit pred tím, nez si pejska přivezete domu. Vsechno, co souvisí s výchovou, jak snáší pejsek procházky a výlety - rádi chodíme, jak snáší jízdu v autě, připadne MHD. Jaké je povahy. Totiž, ten nas ořech, byl trosku šílenec, ze všeho se strašně stresoval, kvůli všemu se klepal a knucel. Na druhou stranu nas ale bezmezně všechny miloval :,(

Bydlíme v podnájmu 2+1 na kraji Prahy, přímo naproti lesu. Nedaleko od nas je taky cvičak, rikala jsem si, ze bych tam s pejskem chodila. Je cvičak vhodny pro takhle malou rasu? Abych tam nebyla sama mezi samými velkými psy : :mrgreen:
Uz máme vybrané jméno (tedy dvě, teď záleží, kdo vyhraje :mrgreen: ), příští víkend se jedeme na mazlíčka podívat k panu Borovci, nemáte někdo zkusenosti? Když tak prosim i o info chovatelskych stanic, se kterými mate dobré i horší zkusenosti :D

Urcite dávejte i fotky vašich miláčku, rada se podívám!!! :andel:
Dekuji a pěknou neděli
P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

47692
2.8.15 11:26

@PepiKo :mavam: :mavam: je to různé, každý pes je jiný. Já třeba zrovna tyhle křížence jorka nemusim, máme fenku normálního :palec: Hlavně vybrat kvalitní chovku protože jinak kdo ví co z toho vyroste, znam paní co je má a tam jako jo ale asi cena bude tomu odpovídat ale neměla klasické jorky takže jsme hledala jinde a máme jí z Prahy :mrgreen:. Co připravit asi jako u jakéhokoliv psa, já se pak ptala chovatelky. Bude tam náročná péče o srst, zrovna studuju profi kosmetiku :mrgreen: :mrgreen:. Určitě pelíšek, obojek, vodítko, 2 misky, hračky, kvalitní kosmetiku, hřeben a granule na které bude pejsek zvyklý ;). počítat že při odběru je štěnátko fakt malinké tak pozor na výšky a pády a často venčit at se brzo naučí význam vycházek :lol: Fotka když jsem jí přivezla a druhá cca v 6m ;) Já ještě dodávam na radu chovatelky vitamíny a mořskou řasu :palec: Hlavně nešetřit na kvalitě štěněte, vrátí se to vše časem ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1288
2.8.15 11:34

@Markéta80 dekuji! Holčička moc krásná :kytka:

My prave chceme urcite s PP, protože ten nas ořech byl hodně nemocný, ke konci uz to bylo obrovské trápení. Teta ma také nějakého křížence a ten se chudák trápí uz od malinka. Zas je mi jasné, ze ani ty papíry nezaruci, ze žádné zdravotní problémy nebudou, ale zas aspoň něco..
Nám se libi ten Biewer, jak je zbarveny a ze jich není tolik, zase na druhou stranu nemůžeme sehnat ani moc info, například o těch chovatelich. Z klubu jsme vybrali asi šest - sedm stanic, které mají aktuální info na stránkach, a právě ten pan Borovec ma těžká 4tydenni miminka, takze psal k odběru za 3-4 týdny, my se akorát tou dobou budeme vracet z dovolené a ja pak budu mít ještě do 1.zari dovolenou, takze s nim budu moct byt v klidu doma. Časově by nám to tedy moc vyhovovalo, ale samozřejmě uvidíme, jaký budeme mít dojem po návštěvě.
A je lepší obojek nebo postroj, pro toho malého pejska? Ja co si pamatuji, tak Benji když byl malý, tak se na obojku pořad dusil :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47692
2.8.15 11:41

@PepiKo to je dobře, chce to fakt dobrou chovnou stanici, jo někdo dává kšíry já obojek navíc tu douhou srst to cuchá, naše si zvykla na obojek rychle ;), ze začátku ho měla pár dní i doma a za chvilku o něm ani nevěděla. naše měla v 9 týdnech 930gr :lol:. Ono už jich je právě dost ale ne všichni mají pěknou kresbu. paní co je má u nás tak ta má pěkné ale mě už to právě nepřipomíná jorka no a nevim jaká je u těchto váha, přijdou mě větší :think: Hlavně dobře vybrat a hned od druhého dne pomalinku navykat na samotu at pak nebrečí :?. Já jak byla u paní se na ně podívat tak bylo vidět že tim fakt žije takže byla štěnata fakt vypiplaný :palec: tak proto říkam že výběr chovky je důležitý a pak uvidíš jaké štěně tě okouzlí. U jorků jsou všichni stejní, já teda chtěla nejklidnější pak mě paní volala že ta naše už kldná neni a je pěkně chytrá, vždy jako jediná jí zdrhla pod postel v druhém pokoji a ani na pamlsek se nenalákala :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1288
2.8.15 11:51

@Markéta80 ma ta pani nějaké stránky, kde by měla fotky? Rada bych se podívala :) Vahou mají nejak mezi 2-3 kg, my co máme vybraného toho kluka, tak pan psal, ze to vypadá, ze v dospělosti bude mít tak 2,2 :D jo, my chceme taky spíše nějakého klidnejsiho :mrgreen: uz jenom ze jsme v bytě, tak aby sousedi neměli recicky. I když mi prijde, ze jak je to malinký, tak to snad ani nemůže nikdo slyšet. Ty jo, teď mi došlo, ze nas Benji měl trochu málo přes sedm kilo a přišel mi prtavej, to ten 3kg pejsek bude jak miniatura :mrgreen:
Jo, štěka ta vaše nejak víc? Nas někdo upozorňoval, ze jsou ty jorksiri dost ustekany… Budu se muset popsat asi přímo na tom cvicaku, jestli bychom mohli docházet :mrgreen:
Zkusíme asi ty ksiry, kdyby něco, tak to vymenime 8) a mate pro tu vaši normální pelisek? Protože jsem někde četla, ze ty malinký pejsci mají raději, kam se mohou schovat, takze jsou pro ne vhodnější nějaký ty iglu nebo boudicky? 8o Přítel je proti, chce prý na nej vidět, až bude spát :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2190
2.8.15 12:30

Moje mamka ma biewera s PP, dala za ni 12tis urcite bych sla do papiroveho. jinak je ji teprve 8mesicu, ale je to zlaticko. S nasim 2letym synem jsou jedna ruka, miluje deti. Je hodna, hrava, poslusna. Autem jezdi rada, miluje dlouhe prochazky. Takze toto plemeno nas mile prekvapilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47692
2.8.15 12:50

@PepiKo pošlu do zpráv, má krásné odchovy :palec:, má klasický pelíšek, chovatelka říkala at boudičku nekupuju že třeba její feny v tom nechtějí spát a bojí se. No přes den má originální pelech- autosedačku :mrgreen:. Jinak má tento http://www.extra-krmivo.cz/…cervena-a22/ ale měli jen odně světlý tak peru furt ale ten má ráda, asi koupim novej ale větší průměr ta 50 je jí těsná a pak má http://www.ajaxshop.cz/…vy-roxi.html vel S a tam má místa fakt dostatek. naše bude menší, snad ty 2kg mít bude :roll: Naše skoro neštěká jen když jí děti zlobí ale jinak vůbec ani u stolu nežebrá. Zatim nejchytřejší pes co jsme měli, druhý dne jsme jí vzala ven a hned se vyčůrala. na zimu asi pak nějaký obleček at nezmrzne :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24366
2.8.15 12:59

Hlavně fakt dobře vybírejte, protože tihle módní psíci se množí ve velkém…
Jejich PP není klasický průkaz půvdu FCI, jako mají už uznaná plemena (obyč jork, kokr, pudl atd.), takže tam je to takové všelijaké - ale snad je to aspoň trochu záruka, že chovatel chce pracovat na vylepšování nového plemene a ne na vylepšování stavu vlastní peněženky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1288
2.8.15 13:27

@Markéta80 takze 50 Cm je malý? A ja si myslela, ze by mohl stačit :mrgreen: jinam dekuji za odkaz, hned na to mrknu :D:*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1288
2.8.15 13:39

@xk.kx tak to jsem rada! :) my taky budeme platit tak 12-13… Snad ten nas bude taky vyzářený :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47692
2.8.15 13:42

@PepiKo no já jak ho viděla tak mě bylo jasné že je malej, takhle vidíš velikost oproti cca kilovému štěněti :mrgreen: je lepší větší, naše si tam natahá x věci tak at má místo ;) většinou se tam ted stáčí do klubíčka ale v druhém je pěkně natažená tak asi k narozeninám dostane nějaký větší :lol: @Pipet no právě, mě to říkala i chovatelka jorků jak to chodí :? a jak je něco moc modního tak je to vždy horší, navíc tady se nic moc nedohledá :?, sice PP mají ale na klasickou výstavu nemůžou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10563
2.8.15 13:49

Marketa 80 rozhlizim se po samponu pro jorky a vubec nevim. Sice uz koupeme protoze vecne mi lita v zahradce, nejvic ji to bavilo v cesneku, od 4.mesice nam veterinarka povolila sampon tak koukam a nevim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47692
2.8.15 14:15

@Jindřiš :mrgreen: :mrgreen: no to je otázka vid, koukni na profikosmetiku tam budu brát ale ještě nevim co. Já ještě něco mam ale to už dlouho potřebovat nebudu a schovam zase na jaro-léto je to repelentní a antiparazitální. chci šampon a kondicioner a ještě něco potřebuju na ty chlupy co jí rostou kolem nosu, ještě to nemá tak dlouhé aby to šlo vše do gumičky :mrgreen:. oni musí mít hodně kvalitní kosmetiku, já to vidim na naší že po vykoupání se tak krásně rozčesává, jde to samo, mam teda i speciální hřeben ale po koupání ten týden super. pak napiš jaký jsi koupila, jsou sice drahé ale zase velké ředění takže píšou ženský že to vydrží fakt dlouho a co teprve oblečení na zimu :mrgreen: :mrgreen: u jorků se koupe často a mě chovatelka řekla že můžu od 12 týdnů ale já začla déle, špinavá ani nebyla tak nebyl důvod, super že je suchá během chvilky :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1288
5.8.15 18:24

Holky, začínám se uz trochu poohlizet nad výbavickou. Doporucite mi nejaky hřeben na česání toho štěňátka? Nevim, co vybrat :-( dekuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47692
5.8.15 18:32

@PepiKo doporučim :mrgreen: je teda dražší ale češe skoro sám, doporučila mě ho chovatelka, http://www.dejpac.cz/…ALY-3218.htm a pak obyčejný http://www.nejlepsiceny.cz/…6105cbn.html tim si pomáham při česání culíku a nebo vyčesávání zacuchané srsti a časem dokup http://www.profikosmetika.cz/…-knot-100-ks#z a nešetřit na kosmetice, to je základ úspěchu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama