Bílkovina v moči

Anonymní
23.3.21 08:05

Bílkovina v moči,co bude dál?

Ahoj holky. Jdu z klasicke kontroly od gynekologa. Jsem dnes 37+5. Tlak mam v pořádku, akorat jsem silene otekla (stehna, kotniky, prsty na rukou a celkove jsem takova zavodnena). Dnes mi sestricka rekla, ze mam v moci bilkovinu na jeden krizek a pan doktor me poslal se zadankama na krev. Chci se zeptat, co by nasledovalo, kdyby byly vysledky krve spatne? Byla bych hospitalizovana az do porodu? Co by se mnou delali v nemocnici?? Je tu nekdo, kdo to mel podobne? Dekuji vsem☺️

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2852
23.3.21 08:18

Pravdepodobne by nasledovala hospitalizace a 1 den sber moci. Nasledne dle vysledku vyvolani porodu. Preeklampsie neni sranda :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1326
23.3.21 08:25

Bílkovina v moči znamená preeklampsii, s tím souvisí i ty otoky a tak podobně. Pohledej na internetu co to znamená - není to vůbec sranda a může jít o život.
Takže být tebou, pokud ještě nemáš, tak si nachystej tašku do porodnice, protože se můžou velmi brzy rozhodnout vyvolat porod.
Zatím počítej s hospitalizací, jak už tady psali nade mnou - odběr moči a krve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
23.3.21 08:34

Ahoj, já měla otoky a bílkovinu ve 30tt. Na krevním testu to potom bylo o. k. ale musela jsem si každý den 5× měřit tlak a měla nakázáno že kdyby šel nahoru nebo mě bolela hlava hned jet do nemocnice… Vše bylo v pohodě až do skoro 38tt kdy mě nějak bolela hlava tak jsem radši jela. V nemocnici mi opět vzali krev, moč a jak už ti tu někdo píše 24 hodin jsem sbírala moč a z té další test. Z toho testu zjistili že se mi bílkovina zvyšuje a já už ten den byla 38tt takže mi vyvolali porod… Já to trochu obulela :oops: ale Dr byla zlatá vysvětlila že preeklampsie není sranda a že je hlavně důležité abych byla zdravá a byla tu pro svojí holčičku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
23.3.21 08:38

Švagrová měla otoky a bílkovinu v moči. Hospitalizovali ji a kontrolovali moč, krev. Bílkovinu v moči měla stále (krev nevím), tak jí další den vyvolali porod. byla asi v 37tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1787
23.3.21 08:53

37+5 je nádhera a kdyby musel být rychleji porod tak se vůbec neboj :)
Dcera 35+5 1990g
Měla jsem bilkovinu na 3 křížky, otoky a dost vysoký tlak…
Podle mě si tě budou hlídat.. ale nic nepodceňuj.. u preeklampsie může být velké zhoršení z hodiny na hodinu… já měla hodně rychlý nástup preeklampsie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 10:03

@Eloa Ja mam tlak dobrej prave. Vubec ne vysokej. Jen dneska ta bilkovina a jsem otekla vela takova:d Jsem zvedava, jaky budou ve ctvrtek ty vysledky z krve. Vubec se mi v tyhle covidovy dobe nechce lezet v nemocnici (bez pritele) a vse je to naprd a za dalsi akorat riziko, ze tam ten hnus covidackej jeste chytim. Ale musim to brat tak, ze Filipek je na prvni miste a musi byt v pohode.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 10:05

@Denny97 Joo o ty tydny se nebojim. Ma odhadem 3300g, takze s tim jsem v pohode a i bych byla rada, kdyby uz vylezl a ulevilo se mi. Jen me desi ta hospitalizce v tyhle dobe bez navstev, a celkove nemocnicni prostredni je hnus😭

• Citovat
  • Nahlásit
1326
23.3.21 10:16

Pozor, tlak není příznak že se něco děje. Vysoký tlak je ukazatel, že už je to hodně špatné a musí se jednat velmi rychle. Takže to že zatím máš tlak v pohodě neznamená, že jsi zdravá. Klidně za hodinu ti může vystoupat do astronomických hodnot a jdeš na akutního císaře ani nevíš jak rychle.
Ta hospitalizace je na den a když ty hodnoty budou stoupat, tak to budeš mít rychle za sebou.
V nemocnici bych ze zrovna nákazy zase tolik nebála. Tam všechny ty nařízení dodržují opravdu přepečlivě. Stokrát větší riziko je jít třeba do čekárny u praktika, nebo do obchodu, kde mají lidi nasazené roušky/respirátory tak nějak všelijak, často je mají staré, rukama omatlají kde co a desinfekci nepoužívají atd.
Dokonce jsem viděla jednoho pána, jak si sundal respirátor, aby si mohl pšiknout do ruky a pak si ho zase nasadil. Ruku otřel o kalhoty a šel do obchodu :D Já si šla pak hned koupit desinfekci na ruce :D Tohle se v nemocnicích neděje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 10:22

@LilyJane Aha, ja myslela, ze hlavni problem ty preeklampsie je prave vysoky tlak a ty otoky. No jsem zvedava na ty vysledky krve ve ctvrtek a uvidim.
Jinak u nas v nemocnici je to trosku jinej levej, ale to tady nemuzu ani zminovat jak to chodi.. Z toho duvodu se bojim nakazy. 😄
Kazdopadne dekuji za tva slova a informace ☺️

• Citovat
  • Nahlásit
1326
23.3.21 10:30
@Anonymní píše:
@LilyJane Aha, ja myslela, ze hlavni problem ty preeklampsie je prave vysoky tlak a ty otoky. No jsem zvedava na ty vysledky krve ve ctvrtek a uvidim.
Jinak u nas v nemocnici je to trosku jinej levej, ale to tady nemuzu ani zminovat jak to chodi.. Z toho duvodu se bojim nakazy. 😄
Kazdopadne dekuji za tva slova a informace ☺️

Aha, tak to mě mrzí, že je to u vás tak na prd. To bych možná jela někam jinam, jestli máš tu možnost. Držím palce, aby všechno dobře dopadlo!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.3.21 11:19

Mě vyvolávali porod v 36+1 v roce 2017. Malá se narodila úplně zdravá, v pořádku s 2990g.
V úterý jsem byla v poradně, vyšší tlak, ale ne nijak extrémně, ale bílkovina v moči. Z gyndy jsem jela rovnou do nemocnice. Druhý den v nemocnici už jsem měla i šílený tlak, nejdříve zkoušeli snižovat léky, nedařilo se, ve čtvrtek už do mě kapaly koňské dávky čehosi kapačkou. Bylo to stále k ničemu. Tlak třeba 160/105. V pátek asi v 6 ráno sestřička odebrala krev a v 7 se otevřeli dveře do pokoje se slovy jdeme okamžitě rodit, už máte i kyselinu močovou v krvi.
Nemáš se čeho bát, budeš pod kontrolou, přeji hodně štěstí :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
23.3.21 19:08
@Anonymní píše:
@Eloa Ja mam tlak dobrej prave. Vubec ne vysokej. Jen dneska ta bilkovina a jsem otekla vela takova:d Jsem zvedava, jaky budou ve ctvrtek ty vysledky z krve. Vubec se mi v tyhle covidovy dobe nechce lezet v nemocnici (bez pritele) a vse je to naprd a za dalsi akorat riziko, ze tam ten hnus covidackej jeste chytim. Ale musim to brat tak, ze Filipek je na prvni miste a musi byt v pohode.

Tak já tlak taky neměla nějak extra vysoký až právě ten den co mi bylo zle… V nemocnici udělali ten test z moči a tam blbý… Po vyvolání a porodu vše úplně v pořádku a normálně jsme 3 den šli domů. Hlavně pokud budeš mít ty výsledky z krve v pořádku nechají tě klidně doma jen to budou hlídat si myslím, jako mě od 30tt kdy se to zjistilo :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1787
24.3.21 21:08
@Anonymní píše:
@Denny97 Joo o ty tydny se nebojim. Ma odhadem 3300g, takze s tim jsem v pohode a i bych byla rada, kdyby uz vylezl a ulevilo se mi. Jen me desi ta hospitalizce v tyhle dobe bez navstev, a celkove nemocnicni prostredni je hnus😭

My právě byly v nemocnici jak začal covid a byl zákaz návštěv.. 12 dni jsme byly v nemocnici a rodila jsem ve čtvrtek a malou jsem viděla v sobotu na 5 minut a až v neděli jsem ji měla v náruči a přebalovala jsem si ji.. na pokoji mi ji dali až v úterý a to jsme tam byly ještě týden…
ale měla žloutenku a nechtěla moc papat

Ale pokud by bylo vše v pořádku.. vás by klasicky pustili 3-4 den domů :) ničeho se neboj :) uteče to jak voda a budete doma :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.3.21 21:26

Taky jsem měla, a taky hodně rychlý nástup preeklampsie. Během 2 dnů velké otoky (do té doby nic), byla jsem 38+3. Doma jsem si večer naměřila tlak 180/100. Okamžitě jsme jeli do porodnice, kde zjistili bílkovinu v moči. Mimi už donošené, druhý den se narodila. Dostávala jsem léky na tlak. Opravdu to není sranda, jsem ráda, že jsem nic nezanedbala.
Malá v pořádku, 3. den jsme šly domů a za 14 dnů to bude rok ♥️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat