BÍLÝ ŠUM a problémy s usínáním

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Eliškaaa
Kecalka 147 příspěvků 23.07.08 08:02
BÍLÝ ŠUM a problémy s usínáním

Maminky, nevíte kde je možné sehnat/stáhnout nahrávku bílý šum ? Náš prcek (2 a 1/2 měsíce) má problémy s usínáním v noci i ve dne (zhoršuje se to) a taky se mi dost často a brzy budí. Usíná v náručí a nebo při kojení, ale když ho položím do postýlky tak se hned nebo po cca 5 minutách začne probouzet. Pomáhá mít puštěný fén nebo digestoř, ale už teď se bojím účtu za elektřinu a taky se mi podařilo několikrát se zapnutým fénem usnout :cry: Jestli jste některá měla stejné problémy s mimčem a řešila to podobně, jak rychle se to potom mimi odnaučilo? Mám strach, že si ho na to navyknu a později už jinak neusne / nebude spát. Ale teď je to jediná možnost, i tak spí strašně málo a já taky. Do postele si ho dávat nechci, chtěla bych aby se naučil spát v postýlce. Díky :) :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
emitom
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 23.07.08 08:57

Eliško, vím, že kamarádky mívaly kolotoč nad postýlku s bílým šumem..zkus zagooglit, určitě něco najdeš..

rusalka
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 23.07.08 09:19

Ahoj,
kolotoc nad postylku s bilym sumem je treba tenhle od Sassy:
http://internetovy-obchod.msbox.cz/…ed-36421.jpg /> Je teda drazsi, ale muzes na nem vymenovat tri druhy tech zavesnych predmetu (podle stari mimina) a pak muzes sundat cele to rameno a nechat v postylce jen hraci strojek prckovi na hrani :-).

Lucci
Neúnavná pisatelka 15043 příspěvků 23.07.08 10:22

Taky sem se bala, aby si na pusteny fen Jenik nezvyknul. Na noc jsem ho poustela malokdy, spis pres den. A to jen na cca 15min nez tvrde zabral a pak sem to vypinala. Rozhodne to pro nej nebylo navykovy. Kamaradka zas od malicka poustela klukum v pokoji nejaky CD s hudbou pro prcky. Jinak me napadlo leda nahrat fen na kazetak. :lol:

Gama
Zasloužilá kecalka 882 příspěvků 23.07.08 10:53

Nemám s tím vlastní zkušenost, ale slyšela jsem, že podobně zabírá i šum z rádia - tam, kde není žádná stanice. To je určitě levnější i bezpečnější než fén :D

Nikanika
Stálice 84 příspěvků 24.07.08 10:59

Můj Petřík taky usne u fénu. Ale do postele bych si ho nedala:) Využívám to, když si potřebuju umýt vlasy. Pustím ho hned, když začnu s umýváním a mám klid. Jinak dobrá „ukolíbavka“ je i puštěná pračka, nejlíp při ždímání. A cesta autem je taky fajn.

Leea
Kecalka 473 příspěvků 24.07.08 16:07

No… tvůj prcek je ještě opravdu úplný mrnousek a problémy s usínáním holt budeš muset zkousnout. Radím ti at rychle zapomeneš na všechny ty šumy, fény, vysavače, usínání na rukou a u tebe v posteli.
Ten malý člověk je na světě, kde nic prostě nešumí jako v bříšku, ani nic nebouchá, ani tu není takové teplo…Porod řídí miminko a to tvoje se chtělo narodit a ted se bude muset na tom světě naučit žít. Ono se přispůsobí.

To, že usne, nebo alespon dříme u kojení je normální, že ho trochu ponosíš taky …pak ho prostě polož a za pět minut třeba zase. Chce to jenom TRPĚLIVOST.

Ještě mně napadá…zkus ho dávat spát v zavinovačce! !!! to fakt zabírá.

verel
Povídálka 11 příspěvků 28.07.08 11:15

U nás fungoval holící stroječek. Aby malá aspoň trochu doma spala (spala zá:,–(ně jen venku v kočáře), museli jsme jí strojek nechat běžet u postýlky. Vždycky tak aspoň půl hodiny, než usnula tvrdě a pak už jsme jej mohli vypnout. Díky tomu jsme se taky občas vyspali i my.

Spát sama bez stroječku začala někdy kolem pátého měsíce. Najednou ji strojek přestal bavit… :D

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.08 20:51
šum při usínání

Naše dcera do 3 měsíců usínala nejlíp na zahradě za zvuku sekačky, doma při puštěném vysavači nebo fénu. Ale připadala jsem si tak trošku jako blázen, takže jsem jí začala pouště šum z rádia a fungovalo to nějaký čas. Když už se mi zdálo, že to nepůsobí, začala jsem pouštět normální hudbu z rádia, ne moc nahlas, ale aby byla zvuková kulisa (a taky to výborně „tlumí“ zvuky v domácnosti a nebudí se při běžném provozu, když např. vedle vařím). Přes den pouštím obyčejné rádio, ale večer vždy jedno a to samé CD s relaxační hudbou, kde je šum moře, zpěv ptáků apod. Opravdu pomáhala zavinovačka, byla o dost klidnější. To vše do 3 měsíců. Teď dcera usíná sama a bez šumi a zavinovačky, jen večer stále pouštím relaxační CD jako součást večerních rituálů. Přesně v den ukončeného 3.měsíce jsem ji začala učit usínat - položit nakrmenou, odříhnutou a přebalenou do postýlky, říct „teď se jde hajat“ a odejít. Samozřejmě řev. Počkat 2min, vrátit se, pohladit, popř. krátce pochovat, položit, odejít a opět počkat 2min. Nikdy ne více, ať ví, že jste tady a že příjdete, když potřebuje. Občas si ještě pěkně zařve, ale už po týdnu jsme se dopracovali k tomu, že do 10min sama usne, bez houpání, šumění a hlavně bez pláče. Chce to se rozhodnout a být důsledná. A nebojte, nechat 2min plakat miminko není žádné týrání. Berte to tak, že mimi se toho musí hodně naučit a spinkání a usínání taky. Přeji hodně štěstí, nám se důslednost a trpělivost vyplatila. Ale začít s tím až od konce 3.měsíce, dříve ne.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.08 21:02

Já jsem to brala tak, že do 3 měsíců jsem neřešila, jestli dělám dobře nebo ne a pro usnutí miminka bych si třeba postavila i na hlavu, kdyby to potřebovalo. Samozřejmě přeháním, ale je fakt, že bílý šum nám při usínámí dost pomáhal, ladili jsme rádio, aby vrčelo (klasický šum nám nezabíral, měli jsme frekvenci MW, která nenaladěná připomíná sekačku na trávu). Ovšem asi po 3 týdnech to přestalo zabírat, takže pouštím při usínání muziku, nejčastěji vážnou a na noc máme oblíbené CD s pomalou hudbou, ale to pouštíme jen na noční usínání. Mimčo přebalím, nakojím, odkrkneme, pomazlím, položím do postýlky, pustím naši hudbu, lehnu si vedle do postele, šprušlemi protáhnu ruku, chytnu prcka za tlapku a držím do usnutí. Pokud do 10 min nespí, ale pořád pláče, pohladím a odejdu. Většinou se uklidní, pobrekává a usne. Pokud ne, vrátím se, pohladím a políbím a opět odejdu. Maximálně se tak vracím 4×-5× asi po 2 minutkách, dýl prcka nenechám plakat. Ale mám pocit, že když jsem u něj a uklidňuju ho, tak o to víc pláče. Navíc jsem si všimla, že před usnutím mu krátké „vyřvání“ pomáhá, aby se uvolnil, trošinku i unavil a pak hajá jak andílek. Hodně štěstí se spinkáním, nám to takhle naštěstí funguje. A v noci, když slyším hebzení, hekání a mlaskání a prcek má tendence se probouzet, opět ruka skrz šprušle, držím i 10 min a prďola se uklidní a spí až do dalšího kojení, takže v noci máme 7h spánku vkuse:-)

Jacqueline77
Povídálka 15 příspěvků 25.02.14 13:07

Sum, lze stahnout na Ulozto.cz, na moji dceru perfektne funguje, mohu jen doporucit. :potlesk: 7

veliger
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.15 11:19

Ahoj maminky,
nevím zda poradím, ale všechny děti se mi taky dost probouzeli. Bez toho, abych něco věděla o bílém šumu jako uklidňujícím prostředku, tak jsme začali na noc zapínat v létě větrák a spaní se zlepšilo. On totiž taky jemně hučí, když je spuštěný. Pak mi kamarádka poradila webovou stránku Uspávač. cz kde jsou tyto zvuky nahrané a šetříte tak peníze za neustálé pouštění spotřebičů. :srdce:

tatana2
Stálice 54 příspěvků 28.11.17 10:08

Ahoj! chci se zeptat tech co používaly také bílý šum, do kdy jste ho pouštěly? malá už má jedenáct měsíců a bez vysavače v mobilu nebo na cd neusne :-D jako pro mě dobré, zapnu mobil a do pěti minut spí, ale jsem trochu nervozní jestli ji nemužu škodit?? do kdy jste používaly vy? díky moc!!

Smarcie
Ukecaná baba ;) 2023 příspěvků 28.11.17 10:28

Ahoj. Nam je sice pul roku ale od miminka usina na vysavac v mobilu :mrgreen: pomalu vzdy zkouším ho nechat usnout bez. Az kdyz vim ze mu to nejde, a začíná byt nevrly, tak mu to pustim a do minuty je tuhoš. Ted uz i pres den usne v postýlce obcas sám :) chce to zkoušet. :)

Anna85
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 28.11.17 12:01

Maly taky dlouho usinal s vysavacem z mobilu, kolem roku to prestalo ucinkovat a zacal usinat sam. :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama