Bioparox - rozmezí mezi dávkami

31.5.15 08:25

Bioparox-rozmezí mezi dávkami

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na rozmezí dávek u Bioparoxu. Dle příbalového letáku se má užívat až 4× denně, ale zajímalo by mě, zda je tam třeba pravidelného dávkování jako u antibiotik a musím syna (6) budit i v noci, aby ho užil. Máme ho od pátku a zatím stříkáme ráno, po obědě a večer před spaním, až teď mě napadlo, jestli není třeba dodržovat to pravidelné rozmezí a budit ho i večer, to by tedy nejspíš nedal, už tak mám problém ho přimět k tomu, abychom ho stříkli. Děkuji moc za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

448
31.5.15 08:48

My nebudíme a sebe taky nebudím, beru po 6 hodinách, ale pouze ve dne. V noci jsem ráda, že se s kašlem vyspím a užívám nějaké antitusikum - Ditustat, Tussin atd. Porazeno v lékárně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17601
31.5.15 09:23

Když jsme ho brala já tak taky jen přes den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46668
31.5.15 09:41

Bioparox užívám 4× denně PŘES DEN. Rozvrhnu to tak, aby to vyšlo na den, v noci bych kvůli němu nevstávala a ani nebudila dítě :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
448
31.5.15 09:47

Holky a pomáhá vám? Já mám takový hnusný kašel, vykašlávám po ránu děsný věci (pardon), tak jestli mi pomůže… zkouším to druhý den, vím, že se musí dýl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46668
31.5.15 09:50
@lightblue píše:
Holky a pomáhá vám? Já mám takový hnusný kašel, vykašlávám po ránu děsný věci (pardon), tak jestli mi pomůže… zkouším to druhý den, vím, že se musí dýl

Bioparox ale není na kašel, ne? :think:

Já ho používám, když mi začíná rýma. To mě šíleně škrábě v krku dva dny předem, nemůžu polknout a nejradši bych si ten krk uřízla. Co vymysleli Bioparox, začátky rýmy jsou snesitelné. A myslím, že by se měl používat aspoň čtyři dny, ale teď si nejsem jistá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4424
31.5.15 10:01

@lightblue Mne zabral i na kasel. Musis odkaslat a pote to zhluboka vdechnout a vydrzet. Je to v pribalovem letaku. Nedam na nej dopustit. Musi se uzivat alespon 8 dni. Je to lokalni antibiotikum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
448
31.5.15 10:02

Ano, zapomněla jsem napsat, od čtvrtka mě bolí v krku, ale ne přímo v krku, ale jak píšeš, takový ten spodek mezi nosem a krkem, a na zarudlý místa v puse a krku mi fakt pomáhá. A právě jsem myslela, že by mohl být i na kašel, když tam píšou, že pokud má zánět průdušek nebo něco takového, tak se máš pořádně nadechnout, abys to vdechla, pokud jen bolí v krku, tak stříknout na postižené místo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
448
31.5.15 10:03

Díky, přesně tohle jsem myslela, Měla jsem kašel naposled v prosinci a skončila to ATB po 2 týdnech, tak to chci utnout hned v začátcích. Podezírám klimatizaci v práci, protože od doby, co jsme se přestěhovali do jiné budovy je to děsný, nikdy jsem na tohle netrpěla :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17601
31.5.15 10:15

Já vykašlávala právě taky žluté a s krví a za pár dní ten bioparok zabral. Stříkala jsem do krku, jsou tam dvě násady, do krku a do nosu. Ale chuťově teda fakt humus :poblion: :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
448
31.5.15 10:25

Jj hnus, no ale já si vždycky říkám, že na ošklivý ošklivý a ono to zabere :-) tak díky moc. Já abych se tu nemořila zbytečně. Jak někdo píše, že ho ten bioparox rozkašle, tak to mě taky, ale za chvilku to přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17601
31.5.15 10:30

@lightblue jj taky jsem vždy začala více kašlat, ale pak mě to tolik nebolelo. Mě dr nechtěl napsat normální atb skrz kojení, ani když jsem mu řekla že kašlu krev :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
448
31.5.15 10:33

Já ATB nechci, má být 30 st. a s tím se nesmí na sluníčko a při mých dlouhých cestách do práce… je mi po nich blbě, no zkrátka se jim vyhýbám jak to jde :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
448
31.5.15 13:56

Jeste dotaz. K tomu bioparoxu se muzou davat i kapky na vykaslavani nebo zkratka neco jako stoptusin, ditustat atd.?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.5.15 16:41

Může, hned v prvním příspěvku o tom paní píše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama