Bišonka ke kočce?

117
28.12.19 17:24

Bišonka ke kočce?

Ahoj.. Máme doma 3,5letou kartouzskou kočku. Jak se o kartouzkách píše, že se moc netulí, tak to u naší stopro platí, bohužel:(, ale je to klidná, hodná kočička.. Přemýšlíme, že bysme si pořídili ještě jedno zviřátko, bišonka :) Jenom mám strach, jak by ho přijala naše královna. Máte někdo zkušenost? Jsme na bytě, děti 12 a 9..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7402
28.12.19 17:26

Tak kočka občas potřebuje čerstvý žrádlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52993
28.12.19 17:28

@JaninkaŠv to musíš vědět ty jak se kočka chová k jiným zvířatům. Jen štěně bude hodně malinké tak budeš muset hlídat a ze začátku raději oddělovat at mu kočka něco neudělá :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12002
28.12.19 17:34

Určitě si zvykne lépe na stěně nez na novou kočku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4323
28.12.19 17:35

:srdce: chovala jsem v minulosti celkem tři kočky a tři psy.. (z toho zůstali dva psi momentálně), byly i doby, kdy to byl Mix (většinou jeden pes, jedna kočka)
bišonek štěně problém s kočkou mít nebude (ze začátku se bude bát, pak si časem bude chtít hrát a bude ji „otravovat“), jiné plemeno bych možná vymlouvala, ale ze strany pejska i fenky bišonka bude soužití s kartouzankou OK
ze strany kočky - je to šelmice 8) a bude 100% žárlit (v podstatě každé zvíře žárlí, když jí dodáš nové, mládě je ještě ta lepší varianta.. my v říjnu dovezli k 7leté jorce mladého psa z útulku a to je mazec :mrgreen: ovšem lepší se to, lepší, už ho snese i blíž jak metr a půl od sebe :mrgreen: ).. z její strany to problém bude, může se dočasně zhoršit její chování, může na sebe více upozorňovat (typicky zhoršením hygieny a problémovým chováním).. ale není to 100% jisté, 100 zvířat - 100lidí- 100 povah.. štěně bišonka není taková nálož, jakobyste dovezli větší drsnější plemeno, i tak si vem nejméně týden dovču a buď s nima doma, hlídej to.. případně jim odděl nejdříve prostory (např. štěně nechat v chodbě, kuchyni apod.), časem si to sedne a třeba budou i kámoši ;)
edit : jinak pokud to děláte kvůli mazlení :srdce: tak jeden bišonek vám vynahradí asi tak 20koček 8) :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
28.12.19 18:11

@Lucy75 Děkuju za vyčerpávající příspěvek :) Naše kočena si žije sama pro sebe, moc nás nepotřebuje. Když si s ní hrajem, tak jí to baví pár minut a pak odchází :D Lísá se jenom když chce dobrotu do misky :think: Mám docela obavu z toho jak jste psala, z hygienických návyků. I když teď už trochu problém máme :?Často udělá hromádku mimo záchod. Zkusili jsme už snad všechno, i veterinární rady. Nic nepomohlo. Trvá to už tři roky. Tak mám obavu, aby se to ješte nějak nezhoršilo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12002
28.12.19 18:14

@JaninkaŠv a je zdravá? Rozbor jste asi nechali udělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
28.12.19 18:19

Rozbor jsme nedělali. Na veterině mě v tom nijak nepodpořili. Prý už se to s největší pravděpodobností nespraví..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12002
28.12.19 18:25

@JaninkaŠv nechte udělat rozbor trusu. A další vyšetření?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
28.12.19 18:39

@g.sandova Nedělali jsme žádné vyšetření :? Má to po takové době ještě význam :think:? Snad bych se dala na modlení, kdyby se to spravilo. Už jsem to vzdala..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
28.12.19 19:42

Ještě jeden dotaz :)? Jaký je rozdil mezi bišonkem a havanským bišonkem? Mimo barvu :) Mají rozdílnou povahu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12002
28.12.19 20:00

@JaninkaŠv havanacci mi přijdou jako větší pohodari

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4323
29.12.19 17:26

@JaninkaŠv Jani, ale pokud vím, tak Havanský bišonek není oficiální plemeno! je jen havanský psík - takový milý společenský smetáček 3-6kg https://cs.wikipedia.org/…BD_ps%C3%ADk a pak Bišonek, bílá kulička, taky společenský, ale z jiného typu šlechtění… 3-7kg https://cs.wikipedia.org/…Bi%C5%A1onek oba ze Středozemí.. pár bišonků znám osobně, jednoho havaňáka jen z okolí z venčení a řekla bych, že havaňák má víc temperamentu, samozřejmě je to kousek od kousku ;) oboje jsou to mazlíci, jen ten havaňák je mi osobně bližší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12002
29.12.19 19:35

@Lucy75 havanak je myslím normálně uznány FCI :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4323
29.12.19 19:42

@g.sandova ano, Havanský psík samozřejmě ano ;) Havanský bišonek může být maximálně jeho jiný název… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat