Naše kočka nám dělá naschvály

64
23.12.19 23:36

Naše kočka nám dělá naschváli

Ahoj holky, už jsem zoufalá naše kočka kterou máme 4 roky, strašně hodná, mazlivá a vše bylo vždycky fajn ale poslední dobou nám dělá naschváli ☹️ začala nám čůrat na postel už asi po 2 - 3×pak 2× se nám tam vykadila…za poslední měsíc a půl. Záchod jí čistíme, věnujeme se jí a vůbec to nechápu nikdy to nedělala a vykastrovaná je asi 6 měsíců cca ale ani před kastrací to nedělala byla vždy čistotná ☹️ Jestli to dělá naschvál že se nám za 8 týdnů narodí miminko ????☹️ je dost možné ale co stim, je to člen rodiny a nechceme jí dát pryč :,(nechci aby mi čurala pak i do postýlky nebo tak☹️ achjo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1566
23.12.19 23:50

Nam se kocour taky zmenil, kdyz jsme se prestehovali, kdyz nejsme ani jeden doma tak kadi mimo zachod, zvraci na sedacku, nacural mi do vypraneho pradla, meli jsme jet na vikend pryc, nacural do kufru, hystericky mnouka, vykousal si chlupy na nohou, nechce se mazlit, prestal zrat granule co normalne 3 roky jedl, vyhrabava mi hlinu z kytek :cert: dle veterinare vse v poradku, dostal kompletni preockovani, odcervovaci kuru, nejake prasky na harmonizaci, mame v zasuvkach klipsu ktera ma nejak kocky klidnit, spis to ma opacny efekt. Ja se mu venuji pres den ale to spis chrni, pak vecer si hraje manzel, ale po 10minutach je po hre. Kolikrat kdyz prichazime dom tak uz prede dverma slysime jeho mnoukani, v byte toto nikdy nedelal.
U tebe myslim ze citi ze se neco chysta, v tvem pripade miminko, kamaradcin kocour teda zacal az po porodu, na mimino sycel, vytrhal si do postylky chlupy, cural na hracky, kdyz nacural primo na podlozku kde byla mala tak ji ruply nervy a kocku vyhodila ven na zahradu, asi po 2 tydnech kocka proklouzla domu a byla a je uplne normalni, takova vychovna lekce :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11292
23.12.19 23:55

Kočka neumí dělat naschvály. Nemá na to dostatečné množství šedé mozkové kůry. Nezvládá abstraktní myšlení.

První co je potřeba udělat, když kočka začne čůrat kam nemá je potřeba vzít vzorek moči a čerstvý ho odnést veterináři.

Záněty močových cest jsou u koček časté a zandebané vedou ke zničenýí ledvin a smrti.

Pokud se zánět vyloučí, tak je potřeba řešit, že to bude stresová reakce - kočka se uklidňuje tím, že si místa kde se v cítí v bezpečí označuje svým pachem.

Pokud ji trestáte, bijete, a podobné věci, tak to celé jen zhoršujete, protože ji co? Stresujete až neurotizujete a tím ji její instiktny nutí posilovat svoji bezpečnost svým pachem. Kočky nejsou smečková zvířata, koncept trestu a sociální hierarichie nechápou, natož zpětně - tedy když někdy znečistí postel a za několik hodin na ní někdo křičí a nedejbože ji bije -tedy týrá.

Ony sice vypadají jako děsně chytré a mazané, ale fakt nejsou.

Je potřeba přestat vyšilovat a brát to jako naschvál ale jako projev paniky a strachu a mimimalizovat stresory pro kočku, trošku vylepšit prostor kde žije tím, že někam kde trávíte nejvíc času přiděláte poličku na kterou bude mít snadný přístup a bude alespoň ve výšce očí - kočka tam bude s vámi, ve výšce a bude se cítit v pohodě- takže nebude mít potřebu si posilovat teritorium.

Stejně tak dost pomáhá jí věnovat dostatek času a hrát si s ní s nějakou hračkou na udici a nechat ji lovit - alespoň 10 minut čistého času a pak ji nakrmit - tím se simuluje lov a tedy opět -posiluje se pocit - tady lovím, tady jsem doma, tady je bezpečí

Zkoukni nějaké díly Pekelné kočky - fakt to na ně funguje.

https://uloz.to/hledej?…

Ale primárně potřebuješ vyloučit u veterináře že není nemocná. A ne - nepoznáš to vlastním úsudkem.

Jo a prostě přes postel dávejte nějaký plastový přehoz, dokud se to nesrovná. A potřebuješ to řešit teď - tedy ten vzorek vzít k veterináři nejpozději 27.12. protože když se na to vykašleš, tak mimino pochopitelně bude první chvíli pro nešťastnou kočku další stresor.

Do postýlky spíš čůrat nebude, nebude to její prostor.

Pro srovnanou kočku bude mimino v pohodě. Pokud to budeš řešit hned, tak do měsíce se kočka srovná- ať už je to nemoc a nebo stres.

Příspěvek upraven 23.12.19 v 23:59

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
545
23.12.19 23:58

Ano, žárlí. Vycítí, že se něco děje, máš teď na ní míň času, cítí se odstrčená a smutná :( Kočky nelibě nesou takové změny, musíš jí teď víc, než dřív dávat na jevo náklonnost, to, že ji máte rádi a až přijde miminko, hodně mazlit, aby nežárlila, určitě neseparovat od miminka, cítila by se ještě víc odstrčená, dát jí pocit, že miminko i ona jsou OBA vaši miláčci. Za znečištění postele určitě netrestat, ona vám tím říká tohle, co píšu. Prošli jsme si to taky a věřte, že to 100% funguje (udělal nám to 2×) a s prckem jsou teď úžasní parťáci :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2464
24.12.19 00:20

My jsme bohužel museli dát jednu kočku pryč. Po narození dítěte mu začala čůrat do věcí. Vybírala si vyloženě jeho hračky a místa kde si hrál. Bojovali jsme s tím tři roky a po narození druhého ještě větší zhoršení. Má ji teď známá, platíme vše k jejímu provozu. A nikde nečůrá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
24.12.19 00:33

Kocka nam chodila curat do posteli po narozeni druheho syna. Tak jsme do loznice a detskeho pokoje zacli zavirat dvere. Davala jsem si pozor, abych se ji taky trochu venovala. Prestalo to celkem rychle. Nikdy se nevycurala do potylky nebo kosiku miminka. Celkove si od miminek vzdy drzela odstup.,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4252
24.12.19 00:42

Žádné zvíře nedělá naschvály. Jen si to tak hloupě vykládáte. Důvodem kálení mimo bednu může být její znečištění, agresivní vůně v okolí bedýnky (třeba změna záchodové chemie, vůně atp.) nebo změna zvyků. Nejjednodušší řešení problému „čůrá nám do postele“ je neumožnit jí přístup na toto místo - drtivá většina ložnic má dveře. Tak je zavírejte. Ovšem drtivá většina problémů typu „kočka nám dělá problémy, jsem těhotná“ má za účel jen dohledat dost důvodů ke zbavení se kočky, často to bývá třeba výmluva typu toxoplazmózy a podobně, lidi se koček v těhotenství zbavují často a je to otřesné, trestuhodné a zavrženíhodné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91
24.12.19 00:53

Existuje feliway difuzér, používá se, když je kočka ve stresu, nám to zabralo, zkuste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
307
24.12.19 01:01

Příspěvky v diskuzi jsem se přiznám nečetla, ale nám tohle dělala kočka, když měla zánět močáku, zverolekar nám řekl, ze si automaticky spoji kočičí záchod = bolest a zkouší to jinde :think: urcite to nadela naschvál, přeju hodně trpělivosti a pěkné svátky :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.12.19 04:32

Mimo zdravotních problémů je i možné, že cítí, že jsi těhotná. Z postele možná cítí tvou vůni nejsilneji. Mám doma kočku a každé těhotenství na mě poznala. Ač je čistotná a chodí na záchod, v počátku každého těhotenství, sotva mi vyšel test, mě regulérne počůrala. Sedla si mi do klína, chtela hladit a po chvilce jsem cítila, že to prostě pustila. Pak už se to až do konce těhotenství nikdy neopakovalo, asi to brala jako dostatečné zadostiučinění. Udělala to v životě 3×, víc děti nemám. :lol: Ale i tak musím říct, že po celý zbytek mého těhotenství za mnou chodila jako pejsek a byla výrazně mazlivejsi a pritulnejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.12.19 08:30

Proc ma vubec pristup do loznice?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.12.19 09:00

Kamarádce kočka takhle reagovala na narození všech dětí. Při třetím jí ruply nervy a kočka šla pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
24.12.19 09:29

My ji právě pryč dát nechceme a ani nad tím neuvažujeme, je to člen rodiny :/ musí mít prostor na který je zvyklá a jestli bychom ji zavřeli třeba v noci tak nás nenechá spát škrábe na dveře a hodně mňouka protože chce jít za námi.. My se jí věnujeme celkem dost mazlíme se sní co chvilku, spinká vedle mě nebo za hlavou a je vše ok a je dost možné že cítí to miminko že se už připravuje jít pomalu na svět… Zkusím sní jít k veterináři ještě během tohoto roku Teda jestli tam budou s uvidíme :smirk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
24.12.19 09:36
@Kikirep píše:
My ji právě pryč dát nechceme a ani nad tím neuvažujeme, je to člen rodiny :/ musí mít prostor na který je zvyklá a jestli bychom ji zavřeli třeba v noci tak nás nenechá spát škrábe na dveře a hodně mňouka protože chce jít za námi.. My se jí věnujeme celkem dost mazlíme se sní co chvilku, spinká vedle mě nebo za hlavou a je vše ok a je dost možné že cítí to miminko že se už připravuje jít pomalu na svět… Zkusím sní jít k veterináři ještě během tohoto roku Teda jestli tam budou s uvidíme :smirk:

Tak kdyz v te posteli jste, tak se tam nevycura, ne? My jsme zavirali loznici, kdyz jsme nebyli doma. V te dobe tam totiz curala. Delali jsme to jen tak mesic nez s tim prestala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
783
24.12.19 10:57
@Icestar píše: Žádné zvíře nedělá naschvály. Jen si to tak hloupě vykládáte. Důvodem kálení mimo bednu může být její znečištění, agresivní vůně v okolí bedýnky (třeba změna záchodové chemie, vůně atp.) nebo změna zvyků. Nejjednodušší řešení problému „čůrá nám do postele“ je neumožnit jí přístup na toto místo - drtivá většina ložnic má dveře. Tak je zavírejte. Ovšem drtivá většina problémů typu „kočka nám dělá problémy, jsem těhotná“ má za účel jen dohledat dost důvodů ke zbavení se kočky, často to bývá třeba výmluva typu toxoplazmózy a podobně, lidi se koček v těhotenství zbavují často a je to otřesné, trestuhodné a zavrženíhodné.

Ale kočky právě umějí dělat naschvály. Něčím ji naštveš, a už s..e do postele, nám to taky jedna dělala. Tahle asi cítí, že se doma připravují na nějakou změnu, tak se chce připomenout, že je tady doma ona. Zavřít dveře je možnost, ale tak to udělá jinam. A záchod jí můžeš čistit každou minutu, tím to není.

**Pes má páníčka, ale kočka má služebnictvo. :mavam: **

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama