Koupit psa, či ne?

Anonymní
20.12.19 18:58

Koupit či ne?

Dobrý den, chci poradit. Chci si pořídit psa. V květnu mi umřela 6-leta doga na rakovinu. Bydlím sama přítel u mě ale často bývá a spi dá se říct ze téměř bydlí. On chodí do práce na 8 a ja se vracím v 16. Mohu ale přes oběd jít vencit. Jen nevím aby nebyl dlouho sám doma. Chceme si pořídit labradora prave teď na Vánoce abysme měli čas s nim být aspoň 14 dni doma. Myslíte ze je dobrý nápad si ho pořídit? Podotýkám ze máme v plánu se začít snažit o dítě příští rok. Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20732
20.12.19 19:02

Štěně ti tak dlouho bez venčení nevydrží

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18968
20.12.19 19:03

No já bych řekla, že spíš ne…pokud chceš dítě, tak bych si psa nepořizovala…já bych to k miminku nedělala, spíš, až budou děti větší, abys měla čas se věnovat jak dětem tak psovi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Černá vdova
20.12.19 19:05

Hlavně si rozmysli, jestli pes nebude na obtíž, až budeš těhotná a pak mít miminko.

Já bych si psa pořídila asi až s dítětem, budeš doma a nebude problém venčit podle potřeby psa.

Naši si pořídili psa, když mi byl rok. Byli ale v RD, takže záleží i na tom, jestli bude pes v domku se zahradou nebo v bytě. A tím venčením mi to napovídá, že pes bude v bytě… :think:

• Citovat
  • Nahlásit
1813
20.12.19 19:05

Za mě neee. Ale jestli jsi velká pejskarka, tak klidně. Já bych to s mimcem nedala. Byla jsem ráda, že si ráno můžu schrupnout, když spalo a ne abych letěla venčit. Ale každý to máme jinak. :nevim: :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6666
20.12.19 19:13

Tak pokud si chcete pořídit labradora tak to asi do vánoc nestihnete protože pochybuji že by nějaký chovatel měl zrovna vrh s volnými štěňaty, pokud si koupíte „labradora“ který bude k dispozici hned teď tak to bude pravděpodobně mix bůhví čeho a podpoříte tím nějakou množírnu a připravíte tím další feně „krásné Vánoce“ (tj. Rychle další vrh a až nebudeš moct rodit tak tě v lepším případě někde jenom vyhodíme). Psa už jste měli takže víte jak náročný podnik to je. Pokud chcete dítě tak si radši počkejte a najděte si vrh s PP od dobrých rodičů a chovatelů, protože pak budete mít opravdového labradora včetně povahových rysů. Jinak je celkem jedno jestli budete mít dřív dítě nebo psa obojí má svá pro i proti. Mám vyzkoušeno i dobrodružství s odchovem vrhu když máte doma 4 měsíčního prcka, je to těžké, ale jde to. Chápu že vám váš pejsek chybí, taky už mám doma obojek na památku, ale nic se nemá uspěchat. Bohužel jsem viděla spousty psů z množíren a špatně vedených chovů a nikdy to nebyl moc hezký příběh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4130
20.12.19 19:16

Mame stejne starou fenku RR, jako nase nejmensi dcera. Jde to v pohode. Radsi si porodim psa, kdyz jsem doma s miminem, nez kdyz chodim do prace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6220
20.12.19 19:19

To je asi na tobě. Já měla za horších podmínek malého psa shiba-inu, ale chvilku trvalo, cca 2 měsíce než se naučil že doma se nečůrá. A pak taky na začátku rozkousal, co našel, včetně svého proutěného koše, nějaké bačkory nebo kabely od pc. Býval doma sám cca 7-8 hodin, a zvládal to, akorát mi ho bylo líto. Nebylo by lepší počkat až budete mít to dítě, jestli to pak s dítětem budete zvládat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2226
20.12.19 19:22
@scentini píše:
Mame stejne starou fenku RR, jako nase nejmensi dcera. Jde to v pohode. Radsi si porodim psa, kdyz jsem doma s miminem, nez kdyz chodim do prace.

Hezké :palec: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8670
20.12.19 19:39

Pokud psa, tak leda v pripade, ze pritel bude mit moznost se o nej kompletne starat a k tomu chodit do prace a jeste byt schopen se pripadne starat o vas a o dite. Muze se lehce stat, ze budete na rizikovem, bude vam blbe apod. a to nekde venku behat se psem moc nelze. Navic kdyz bude venku kluzko atd. tak s pupkem venku behat nebudete. A to nemluvim o tom az se dite narodi. Ono bude na prvnim miste a mize byt problemove a potrebovat vic pece a opet pes ostrouha… A to nemluvim o tom, ze stoji jidlo a veretina dost penez.

Takze za me rada, kdyz chcete dite NEBERTE SI PSA!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
20.12.19 19:45

Zakladatelka: děkuji za rady. Máme možnost si pořídit psa s PP od me kamarádky. Psa chci před dítětem protože pes bude už v době, kdy se dítě narodí vychovany a bude umět všechny hygienické návyky. Přítel se umí postarat o psa jsme spolu třetí rok, kdy se staral o psa i v době kdy měl rakovinu a půl roku si vyžadoval mnohem větší péči. Peníze také vím jaké jsou potřeba měla jsem psa sama 6 let 😊 platila jsem veškeré operace a vše spojené s denním životem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6666
20.12.19 20:13

@korunkapx Tak v tom případě hodně radosti s novým štěnětem. Občas vám život nabídne příležitost která se nesmí odmítnout. Já takhle přišla k prvnímu i druhému psu. Úplnou náhodou, která se ukázala jako jedno z nejlepších rozhodnutí v životě :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21309
20.12.19 20:14

Ne, ani omylem. Rozhodně bych nechtěla přizpůsobovat režim sebe a dítěte psovi a s miminem je toho kolikrát až do perdele. Navíc velký pes jako labrador nemá u dítěte co dělat, to ať si každý říká co chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10765
20.12.19 20:21

Já osobně, jako máma od dvou dětí(batole a kojenec) bych si psa pořídila, až když budou malinko větší. Ale je to asi o tom, jaké dítě je. Syn vstává po páté od narození, tam by problém nebyl, ale dcera si ráda přispí i třeba do půl desáté. Když se hafanovi zachce zrovna ve chvíli, kdy ti bude mimčo spát, co potom? Mně osobně by vadily i chlupy a neustálá potřeba úklidu, naše pětiměsíční ale vlastně i dvouletý, tráví 90% času na zemi. A není to o tom, že bych se štítila, běžně jezdím k mamce, která má 5 koček v 1+1,ale malá má věčně plné ručičky a dudlík chlupů. I přesto, že máma pravidelně uklízí. V druhém těhotenství jsem měla zakázáno i chůzi poslední dva měsíce, prostě jen ležet a odpočívat, pohybovat se po bytě, to jo. Kdybych měla ještě běhat se psem, tak určitě předčasně porodím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
981
20.12.19 20:25

Zrovna labrador je pes, který potřebuje hodně pohybu. Narozdíl třeba od té dogy. Je to na vás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat