Cévkování u kocoura

7
18.12.19 22:13

cévkování u kocoura

Mate prosim zkušenosti u kocoura/ kocky kdyz onemocní zánětem mocaku a maji cevku z které musi neustale močit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6804
18.12.19 22:21

@Tumbln měli jsme to u kocoura, trpěl na opakované ucpávání močových cest. Je to asi 2 cm dlouhá plastová trubička, že které permanentně odkapává moč, takze zápach po celém bytě úplně neskutečný. Zkoušeli jsme kalhotky a vše možné, ale že všeho se vyvlékl. Po několika dnech jsme mu museli odstřihnout stehy a cevku vytáhnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5282
18.12.19 22:43
@Aduš8 píše:
@Tumbln měli jsme to u kocoura, trpěl na opakované ucpávání močových cest. Je to asi 2 cm dlouhá plastová trubička, že které permanentně odkapává moč, takze zápach po celém bytě úplně neskutečný. Zkoušeli jsme kalhotky a vše možné, ale že všeho se vyvlékl. Po několika dnech jsme mu museli odstřihnout stehy a cevku vytáhnout.

Měli jsme také ze stejného důvodu, ale kocour dostal plenky (musely se hodně utáhnout) a nic neteklo. K tomu měl límec a byl z toho ponížení tak v depresi, že ty dva dny prakticky proležel na jednom místě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
18.12.19 22:57

@Aduš8
@Ba-stet
Muj 16 lety kocour ji dostal uz minuly tyden, dnes byl na vytažení, ale vecer se jelo na veterinu znovu a znovu narkoza a znovu zavedení trubice, jelikoz se sam nedokazal behem dne rozcurat. Jak jste vašim milackum pomohli co se tyka toho stavu po vyndani cevky? Rozcurali se sami, nebo je moznost, jak tomu pomoci? Existuje neco (vitamin?) jak tomu zanetu predejit, jak ho z toho co nejdriv dostat?
O kalhotkach slysim poprve? Cely byt mam pocurany, včetně me, vytiram a peru 40× denne. Celkem ho ceka dva tydny s limcem a cevkou, je to velmi náročné, takze hledam jakoukoli pomoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5282
18.12.19 23:07

@Tumbln U nás kocour trpěl celoživotně na struvity. Když se ucpal, prošťouchli ho a pak měl tu cévku, aby zánět trubici nestahoval. Čural pak vždy normálně (do příštího ucpání). Jinak kromě antibiotik bral i antispasmatika, která pomáhala uvolnění. Někdy jsem mu je dávala i preventivně, když jsem měla pocit, že ucpání hrozí - pak struvit buď vyčural, nebo se stejně ucpal a rozjelo se známé kolečko.

A doktor Ti nedoporučil plenky? My měli normálně psí, s dírou na ocas, byla to myslím druhá nejmenší velikost (kocour měl 5 kg). Natáhlo se se a zalepilo jako klasický dětský jednoráz, akorát to měl chudák „až na prsou“, sahaly mu až pod přední tlapky.

Jinak cévku měl vždy maximálně přes víkend, doktorka říkala, že pak hrozí další záněty (navíc s tím samzřejmě vymet kdejaký zaprášený kout, pod postelí a tak :roll: ). Takže jestli ji máte mít 2 týdny, tak to bude asi docela husté :think:

A jestli je mu 16… Jde o vyléčitelný stav? Nebylo by lepší nechat ho uspat? Promiň, že se ptám tak blbě a necitlivě, ale jestli sám nečurá a je už tak starý… Aby to pro něj nebylo zbytečné trápení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.19 23:45

Předchází se tomu správným krmením, to jest buď masovými konzervami s dodáním vody a nebo syrovým masem. Žádné granule. Čím krmíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5282
18.12.19 23:47

@MáškaMarie33 Dieta pomáhá, ale není samospasitelná :nevim: Navíc tomuhle zvířeti je 16…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.19 23:52
@Ba-stet píše:
@MáškaMarie33 Dieta pomáhá, ale není samospasitelná :nevim: Navíc tomuhle zvířeti je 16…

To neříkám, jen odpovídám na otázku. Ale základ to je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5282
19.12.19 07:57
@MáškaMarie33 píše:
To neříkám, jen odpovídám na otázku. Ale základ to je.

Není to úplně pravda, hodně záleží na příčině. Existuji veterinarni diety a jsou i granulované. Syrové maso třeba na struvity vhodne dlouhodobě není. A u zakladatelčina zvířete jde o akutní stav, který se evidentně objevil prvně až ve stáří. Kvalita krmiva je důležitá, to nepopírám. Ale barf zrovna neresi vše a už vůbec ne u nemocnych koček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
19.12.19 08:04

Cely zivot ji jen veterinární granule a kapsicky značky Specific, ted dostal specialni jidlo teto značky primo na rozpouštění. Uspat je ho skoda, jelikoz je jinak naprosto zdravý, vitální, bez problemu a nic ho netrapi. V 16 letech vypada a je zdravý, jako 10 lety kocour :D :srdce: Jen mě teda prekvapilo, ze po 6 dnech co mel cevku se pak sam nedokazal rozcurat a musel ji mit opet na dalsi tyden. Chtela bych mu pomoct, at se to neopakuje, protoze chodit porad pod narkozu v jeho veku neni zrovna nejlepsi. Na plínky se zkusim podivat a poradit s veterinárem, ale trochu by mi vadilo, ze by do nich i kakal, jak casto jste pleny měnili? Taky me trapi limec, ktery musi nosit, aby si cevku nevykouslu, je pro nej těžší pres nej jist a pit, ale uz se s nim naučil.
Mam nejvetsi strach, ze se mi zase nerozcura, protoze si treba po takove dobe zvykne na tu cevku a bojim se taky, ze se mu to vrátí po nejake dobe. Budeme ho od ted krmit jen krmivem na struvity, ale nejake vitaminy by se hodily.
Napadlo me, zkusit treba bylinky? V nejakem internetovém článku je nekdo doporučoval, ale bylinkovy caj pro kocoura…? Co myslite? Jsem nestastna a uz koukam po kde jake blaznovine.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5282
19.12.19 08:33

@Tumbln Plenku jsem měnila několikrát denně (možná i zbytečně často) a na kakání si upřímně už nepamatuju :think: Měl to fakt max na víkend, zda se mi divný, že by nekakal, ale je fakt, že ani moc nežral. Vařila jsem mu vývar kvůli tekutinám a dávala takovou tu výživnou pastu pro nežeroucí.

Nebála bych se, že se nerozčurá z pohodlnosti. Jakmile se močové ústrojí uzdraví, tak se to snad vrátí do normálu.

Jinak o bylinkach a vitamínech jsem neslyšela, a to jsem s nim chodila fakt k odbornici na kočky, která měla velky přehled o doplňcích a možnostech :nevim: Na jednom kočičím fóru jsem četla, ze si někdo chválil zvířecí homeopatika, ale to není můj šálek kávy, takže jsem do toho nešla…

Držím palce, ať se z toho kočičák brzy vylíže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5282
19.12.19 08:45

@Tumbln Teď jsem si vzpomněla, ze jsem vlastně dávala jako doplněk stravy Cystophan, podporuje právě zdraví močového ústrojí. Znáš to? Bral je pak i preventivně. Vyhoda je, ze to není hnusné a da se to zamichat do žrádla. Nejsi náhodou z Prahy? Nějaké tabletky tu mám, dala bych Ti je. Nebo mi do sz pošli adresu a ja Ti to pošlu, ale stejně to asi dojde az po svátcích :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11585
19.12.19 08:55

@Tumbln no nejsem odborník, ale napadla mně analogie s mým dědou, když mu bylo 92, přestal močit, dali mu cévku, když mu ji vyndali, prostě se sám už nerozčural, tak má cévku už skoro 3 roky
a vracím se ke kočkám - vím o dvou kocourech, které z tohoto důvodu veterinář přeoperoval na „holčičku“ a bylo po problémech s močovými cestami, ale netuším, jak náročná nebo nákladná ta operace je

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.19 08:57

@Tumbln myslím,že máš na mysli lichořeřišnici. Ta se doporučuje přidávat do vody, myslím. Kocourovi můžeš pomoct se vyčůrat, nechej si jen od veterináře ukázat jak a manuálně ho můžeš vyčůrat. Zároveň tím zkontroluješ plnost močáku. Na úpravu pH moči existují kromě granulí ještě i pasty nebo prášky. Čím víc bude pít, tím lépe. Ale zase pozor, ne všechna mokrá strava je vhodná. My třeba zvýšení pití vyřešili tak, že dáváme sušené kotěcí mléko jednou denně.
Primárně se musí zjistit, proč se mu to děje. Neuvědomuji se, že bys to tu psala.
Co má za dietu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
19.12.19 19:06

@Ba-stet to jsou skvele typy ty prasky a vyvar, zitra se zeptam veterináře, co na to rika a zeptam se ho i na plínky. Dekuji!
Nemas kontakt na tu odborníci na kočky? Ja jsem toho moc na netu nenasla, proto jsem se obratila tady v diskuzi na lidi.
@smoule.koule Dietu ma od zavedení cevky struvitovou, ji granule a kapsicky značky Specific primo na to určené. Susene kocici mleko? O susenem jsem neslysela. Uvazovala jsem jak ho donutit vic pit, pije i tak dost, ale podle me by to chtelo pridat, at se hoodne procisti. Veterinar rikal, ze muzu do vody pridat trochu kočičího mleka a zamíchat, tak to zkusim a popripade ten vyvar, ktery se tady zmiňoval.
Ma nejvetsi obava je, aby se sam po 2 týdnech s cevkou rozcural a nevracelo se mu to, protoze se bojim dalsi narkozy, je zazrak, ze zvládly tyhle dvě.
Taky jsem se hodne bala limce, ktery dostal, jak bude s nim jist a pit a musim rict, ze s limcem se naučil dobře, ale mam porad strach ho nechat dyl samotného doma :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama