Jak něco odnaučit dospělého psa?

17037
12.12.19 21:40

Jak neco odnaucit dospeleho psa?

Zdravim vsechny pejskarky. Vim, ze se jich tu par vyskytuje a potrebovala bych radu zkusenejsich. Mame doma naseho prvniho psa, cili zkusenosti nula. Bude mit ctyri roky. Je to krizenec labradora a ohare (??? Asi…pointer, tohle mi vyhodil slovnik :oops: ). Povahove i stavbou tela ovsem typicky labrador, pratelsky a vzdy pripraven na nejaky ten kus zvance :mrgreen:. Problem je, ze nam zacal delat jednu vec a ja nevim, jak ho to odnaucit. Je lehke ho neco ucit, pochvalim, dam pamlsek, kdyz neco udela. Ale jak ho pochvalit, kdyz neco neudela, ze….Zacal nam chodit “ujidat” z kociciho zachodu. Nejde mu o ten „pisek“, basti tuhy obsah. Zkousela jsem vsechno, nadavat, strcim mu do toho cumak a nadavam, atd…ono tech moznych trestu je vlastne strasne malo. Nebo nemam fantazii. Nejhorsi je, ze za to muzu ja! Nasla jsem na netu, ze kocky jak maji spatne traveni, tak ty jejich hovinka jeste jsou citit tim krmenim a psi to v tom citi. Ja hlupak jsem delavala to, ze jsem krmila kocku a on staval prede dverma s tema jeho ocima plneho “hladu”, tak jsem mu dala hrsticku, coz jsem pak prestala delat, protoze zacal krmit kocoura syn….takze jsem ho na to kocici zradlo navykla ja a on ho v tech hovinkach citi. Kocour ma jidlo a zachod v koupelne hned u kuchyn-obyvaku. Pes do jinych mistnosti nechodi (plus predsin), naucil se to jako stene snadno, ale tam staci jen tak napul nakrocit, strcit hlavu a dosahne a nabere si….pochutnava si uz venku nad kobercem a vsude se vali ten pisek a ja tam denne vysavam a obcas taky pro jistotu koberec vydrhnu. Porad muzu nechat do drevenych dveri nechat udelat diru, a budeme porad zavirat, ale to je az posledni moznost. Presouvat zachod neprichazi v uvahu, jeste zmatu kocoura a zacne chodit curat jinam, a mam o dalsi zabavu postarano. :zed: Napada nekoho nejaky postup?

Jeste dodam, ze vi, ze je to spatne. Chodi si dat do nosu zasadne, kdyz se nikdo nediva a kdyz najdu ten sajrajt na koberci, on uz se vytraci do sveho pelechu a dela se neviditelnym. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7449
12.12.19 21:46

To neni tim zradlem. Bezne hazim psovi par kocicich granuli a kocici wc nevybira. Ale mame to kryte…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29227
12.12.19 21:47
@Lenka_Hal píše:
Zdravim vsechny pejskarky. Vim, ze se jich tu par vyskytuje a potrebovala bych radu zkusenejsich. Mame doma naseho prvniho psa, cili zkusenosti nula. Bude mit ctyri roky. Je to krizenec labradora a ohare (??? Asi…pointer, tohle mi vyhodil slovnik :oops: ). Povahove i stavbou tela ovsem typicky labrador, pratelsky a vzdy pripraven na nejaky ten kus zvance :mrgreen:. Problem je, ze nam zacal delat jednu vec a ja nevim, jak ho to odnaucit. Je lehke ho neco ucit, pochvalim, dam pamlsek, kdyz neco udela. Ale jak ho pochvalit, kdyz neco neudela, ze….Zacal nam chodit “ujidat” z kociciho zachodu. Nejde mu o ten „pisek“, basti tuhy obsah. Zkousela jsem vsechno, nadavat, strcim mu do toho cumak a nadavam, atd…ono tech moznych trestu je vlastne strasne malo. Nebo nemam fantazii. Nejhorsi je, ze za to muzu ja! Nasla jsem na netu, ze kocky jak maji spatne traveni, tak ty jejich hovinka jeste jsou citit tim krmenim a psi to v tom citi. Ja hlupak jsem delavala to, ze jsem krmila kocku a on staval prede dverma s tema jeho ocima plneho “hladu”, tak jsem mu dala hrsticku, coz jsem pak prestala delat, protoze zacal krmit kocoura syn….takze jsem ho na to kocici zradlo navykla ja a on ho v tech hovinkach citi. Kocour ma jidlo a zachod v koupelne hned u kuchyn-obyvaku. Pes do jinych mistnosti nechodi (plus predsin), naucil se to jako stene snadno, ale tam staci jen tak napul nakrocit, strcit hlavu a dosahne a nabere si….pochutnava si uz venku nad kobercem a vsude se vali ten pisek a ja tam denne vysavam a obcas taky pro jistotu koberec vydrhnu. Porad muzu nechat do drevenych dveri nechat udelat diru, a budeme porad zavirat, ale to je az posledni moznost. Presouvat zachod neprichazi v uvahu, jeste zmatu kocoura a zacne chodit curat jinam, a mam o dalsi zabavu postarano. :zed: Napada nekoho nejaky postup?Jeste dodam, ze vi, ze je to spatne. Chodi si dat do nosu zasadne, kdyz se nikdo nediva a kdyz najdu ten sajrajt na koberci, on uz se vytraci do sveho pelechu a dela se neviditelnym. :mrgreen:

Může to znamenat i to, že má zdravotní problém. Ale spíš mu prostě voní. Buď ho za každé přiběhnutí od kočičího záchodu bez žraní hodně chval, nebo posyp bobky pálivým kořením :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
12.12.19 21:47

Nachytat ho přímo při činu a říct důrazně že to „nesmí " nebo fuj“ aby věděl co udělal špatně, ale nemáchat mu v tom čumák. Já posílám svýho psa na místo když něco provede, což ale taky plno lidí nedoporučuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7449
12.12.19 21:50

@Anonym K hele nas retrivr venku dostupny hovna jinejch zivocisnejch druhu taky sezere a muzu se treba stavet na hlavu. Ho pak strcim do vany a vysprchuju mu hubu a stejne to zase udela. Ted se mu dlouho nezadarilo, ho hlidam, hajzla :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950
12.12.19 21:51

Opět začít pozitivní motivaci. Takže k záchodu s ním, ukázat a rict nesmíš a až odvráti zrak dát odměnu. To pro něj bude znamenat, že když se na záchod nepodíva něco dostane. Což z logiky věci bude pomáhat, když se na něj nemůže podívat, tak z něj nemůže ani nic sníst. Ze začátku zařadit rozptyl ve formě nějakého Konga, dát mu do toho kousky pamlsku a on si bude hrát a snažit se to dostat ven, můj pes se s tím zabavil i na dvě hodiny… Když budeš vědět, že ho nemáš pod dohledem a je riziko bobkožraní dej mu ten Kong.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17037
12.12.19 21:54
@Tarjei píše:
@Anonym K hele nas retrivr venku dostupny hovna jinejch zivocisnejch druhu taky sezere a muzu se treba stavet na hlavu. Ho pak strcim do vany a vysprchuju mu hubu a stejne to zase udela. Ted se mu dlouho nezadarilo, ho hlidam, hajzla :lol:

No vidis, ja toho naseho jeste jako stene nacapala, jak basti slepicinec :poblion: Jeste mi to v tlame ukazoval, asi chtel pochvalit. Vycinila jsem mu a prede mnou to uz nedela. Jeho hovna ho nastesti vubec neberou. :mrgreen: Ja nevim jestli je to tim, ze je to pro nej silne pokuseni nebo tu situaci nechape. Jako nejdriv mu to sama dam a pak mu za to nadavam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17037
12.12.19 21:57
@Anonym K píše:
Nachytat ho přímo při činu a říct důrazně že to „nesmí " nebo fuj“ aby věděl co udělal špatně, ale nemáchat mu v tom čumák. Já posílám svýho psa na místo když něco provede, což ale taky plno lidí nedoporučuje.

Stokrat ozkousene a nefunguje. Tedy macim cumak do toho vysledku. Nacapala jsem ho jen na zacatku, zacal si rychle davat pozor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17037
12.12.19 21:59
@Russet píše:
Může to znamenat i to, že má zdravotní problém. Ale spíš mu prostě voní. Buď ho za každé přiběhnutí od kočičího záchodu bez žraní hodně chval, nebo posyp bobky pálivým kořením :nevim:

On je kolem porad, lehava na tom koberci, je to u francouzskych dveri, ma tam vyhled na veverky 8) To koreni zvazim, ale co kocour, obcas mi prijde, ze ma lepsi cich, nez pes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13056
12.12.19 22:01

To je těžký, znám několik psů, co si rádi pošmáknou na kvalitním hovínku a je prakticky nemožné je to odnaučit, je to prostě silnější než oni. Já teda cvičila psa na Fuj. Když očuchává něco, co nechci, aby sežral, řeknu Fuj a pokud to nechá, pochválím ho a odměním (ideálně něčím chutnějším a vzácnějším, než je ta fuj věc). Ale on šel spíš po odpadcích, exkrementy nikdy nejedl. U vás to chce to teda aspoň ze začátku číhat kolem záchodu, aby se vychytala správná chvíle. Ale jestli to dokáže přijmout natolik, aby to pak nedělal ani neviděn, těžko říct.

Edit: Teď dočítám, že mu v tom máčíš čumák. Na to kašli, to povede leda k tomu, že si dá majzla, abys ho nepřistihla, a nebudeš mít už vůbec žádnou kontrolu. A tím, žes mu dávala kočičí granule to není, některý psi jsou prostě koprofilové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17037
12.12.19 22:06
@Martha03 píše:
Opět začít pozitivní motivaci. Takže k záchodu s ním, ukázat a rict nesmíš a až odvráti zrak dát odměnu. To pro něj bude znamenat, že když se na záchod nepodíva něco dostane. Což z logiky věci bude pomáhat, když se na něj nemůže podívat, tak z něj nemůže ani nic sníst. Ze začátku zařadit rozptyl ve formě nějakého Konga, dát mu do toho kousky pamlsku a on si bude hrát a snažit se to dostat ven, můj pes se s tím zabavil i na dvě hodiny… Když budeš vědět, že ho nemáš pod dohledem a je riziko bobkožraní dej mu ten Kong.

Tak ja tohle zkusim, asi teda postupne a po kruccich, protoze kdyz ho ted k tomu mistu budu lakat a volat, bude asi zmateny. Momentalne to vzdy znamena, ze ma prusvih. Asi jsem s tresty nadelala uz dost skody… a stejne nefungovalo nic.
Jinak se uci dobre, chodi se mnou behat a posloucha, beha na volno, ale jen kousek ode mne, na zavolani zastavi, a posadi se, uplna pohoda a tady jsem bezradna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950
12.12.19 22:15
@Lenka_Hal píše:
Tak ja tohle zkusim, asi teda postupne a po kruccich, protoze kdyz ho ted k tomu mistu budu lakat a volat, bude asi zmateny. Momentalne to vzdy znamena, ze ma prusvih. Asi jsem s tresty nadelala uz dost skody… a stejne nefungovalo nic.
Jinak se uci dobre, chodi se mnou behat a posloucha, beha na volno, ale jen kousek ode mne, na zavolani zastavi, a posadi se, uplna pohoda a tady jsem bezradna.

Ony tresty jsou kontraproduktivní. Pes má pak strach, navíc vyčinit psovi má smysl vždy jen do 5ti minut od skutku jinak si to nespoji a nechápe. Pozitivní motivace je vždy účinnější a mnohem snazší. Jako velké plus je pro tebe fakt, že je žravý, takže tě rád za něco dobrého vyslechne. Příkaz nesmíš, fuj (vyber si co používáš) u toho zachudku zkoušej postupně, ano určitě to chce trpělivost, ale věř, že si to dost rychle spojí jak zjistí, že odvrácením zraku získá jídlo. Jakmile to pochopí zkus to třeba třikrát denně po 3 prikazech. V mezidobí bez dohledu ten Kong, já na něj nedám dopustit. Já cvičím jen s pozitivní motivací. Mám taky křižovatku a chodím na vycházky s pamlskovnikem, odmenuji průběžně v období vycházky jak na volno tak na vodítku a to jsou ji už tři. Ale mám jistotu, že ji nevyhladne a nebude se venku po něčem poohlížet a zároveň jsem pro ni stále lákavý objekt i když někde vyběhne zajíc nebo něco podobného, když na ní zavolám Pavlovuv reflex, že já jsem jídlo, ji spolehlivě vždycky zadrží. A to už tři roky žere pořád to samý a furt to děsně miluje :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1075
12.12.19 22:21

Já měla huskyho, náročné plemeno na poslouchání a výchovu, a tenkrát jsem někde četla že čumák je největší slabinou, taky mě jedl kočičí hovnousy tak jsem ho chytla za tváře upřeně se koukala do jeho očí a že zhora nad čumákem jsem ho osobně kousla, naučil se všemu zabralo to hovínka už nejedl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11756
12.12.19 22:22

@Lenka_Hal kočky mají v hovinkach vitaminy, které neumí zpracovat. Zato psi ano, tak pojidaji exkrementy kočičí. Mi psi to dělají také, ne pokaždé.
Kočičí granule bych moc nedávala. Můj pes dojidal kočičí granule, ale obsahují více bílkovin. Měl potom problémy s pískem v moci. Nemusi se to stát, ale může.
Psa bych netrestala, spíš zkusit zabránit, aby to dělal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17037
12.12.19 22:27

@Martha03 Aha, super. „Fuj“ uz zna, od hoven v lese ho tim odlakam, tak to bude snazsi. Tady se to fuj asi ztratilo ve zmeti jinych nadavek. Zacnu nakupem hromady pamlsku a toho Kongu (nebo neco na ten zpusob) a vrhnem se do toho. Diky!

Na tech behacich vyletech s nim fakt nemam problem, i kdyz uvidi zvire, tak za nim nebezi, maximalne kousek, pak se otoci a pta se ocima, jestli muze. :D Jen kdyz primo do neceho vrazime, dalsi pes, urzouni (ti chodi pomalu)…tak si je chce ocuchat, to ho necham, chapu to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat