Pes po procházce stejně čůrá doma

Anonymní
10.12.19 00:56

Pes po procházce stejně čůrá doma

Ahoj, chci se zeptat co dělat.. přítel má border kolii, má přes 4 roky, je zvyklá na zahradu u jeho rodičů, ale vzhledem k tomu, že bydlíme spolu, tak si ji občas vezme k nám do bytu.. chodíme s ní několikrát denně na dlouhé procházky (vždy minimálně hodinu, kdy blbne, honí kačeny u rybníka, chytá klacky atd), poté přijdeme domů a než se stihneme převléct, tak už učůrává a jsou všude kapičky. Když přijdeme z procházky kde bylo sucho a nemusime utírat packy, tak to nedělá, ale jakmile je venku mokro a doma utíráme packy, tak právě učůrává, mohlo by to být tím, ze na to není zvyklá? Během procházky vždycky čůrá několikrát. Tak čím by to asi mohlo být? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5165
10.12.19 01:19

Jestli je kastrovaná, může být inkontinentní.

Nebo psychika, bordery bývají dost nerváci, může být ve stresu. Jak na nehody reagujete?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5062
10.12.19 03:54

..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.12.19 18:56
@Lucie_Sx píše:
Jestli je kastrovaná, může být inkontinentní.Nebo psychika, bordery bývají dost nerváci, může být ve stresu. Jak na nehody reagujete?

Kastrovaná je. Na ty kapičky nereaguji nijak, ono je na ni vždycky při utírání pacek vidět, jak na to není zvyklá. Přední packy v pohodě, ale vždycky si pak sedne a když ji chci postavit na zadní, tak se klepe. Tohle vždycky děláme před vchodem do bytu, pak ji pustím dovnitř a už jen vidím jak běhá a takhle “učůrává”

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5165
11.12.19 19:04
@Katies1104 píše:
Kastrovaná je. Na ty kapičky nereaguji nijak, ono je na ni vždycky při utírání pacek vidět, jak na to není zvyklá. Přední packy v pohodě, ale vždycky si pak sedne a když ji chci postavit na zadní, tak se klepe. Tohle vždycky děláme před vchodem do bytu, pak ji pustím dovnitř a už jen vidím jak běhá a takhle “učůrává”

Tak to bych viděla na kombinaci inkontinence a stresu. Ještě můžeš zkusit konzultaci na veterině.

Jinak určitě bych ji ty packy utírala bez zvedání na zadní, to ji nutíš odhalovat břicho a ona se logicky bojí. Jaké používáte obecně tresty? Bijete ji? Křičíte? Jak moc ji buzerujete ohledně poslušnosti? Může na gauč? Dostává pamlsky? Saháte jí cvičně do jídla? Všechny tyhle věci, když se to uchopí blbě, zvyšují strach psa, navíc když je třeba už od přírody více bázlivý.
Pracuj na tom, abys pro psa byla více čitelná, více ti rozuměl, více ti důvěřoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48680
11.12.19 19:05

@Katies1104 asi se bojí a učůrává strachy :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.12.19 19:19
@Lucie_Sx píše:
Tak to bych viděla na kombinaci inkontinence a stresu. Ještě můžeš zkusit konzultaci na veterině.Jinak určitě bych ji ty packy utírala bez zvedání na zadní, to ji nutíš odhalovat břicho a ona se logicky bojí. Jaké používáte obecně tresty? Bijete ji? Křičíte? Jak moc ji buzerujete ohledně poslušnosti? Může na gauč? Dostává pamlsky? Saháte jí cvičně do jídla? Všechny tyhle věci, když se to uchopí blbě, zvyšují strach psa, navíc když je třeba už od přírody více bázlivý.
Pracuj na tom, abys pro psa byla více čitelná, více ti rozuměl, více ti důvěřoval.

Ja to napsala asi špatně :) ona si při utíraní předních pacek sedne a ja když ji pak chci utřít zadní packy, tak ji musím zvednout, aby stála, takhle jsem to myslela. Ona celkově je hodně rozjívená. Když je u přítelovo rodičů, tak je zvyklá na zahradu, ale jak je zvyklá hlavně na přítele, tak jim začala utíkat a sousedům morduje slepice. Jak ji za tohle trestají její rodiče netuším. Takže proto ji začal přítel brát k nám do bytu, jelikož jeho máma je sice celý den doma, ale nezajde s ní na procházku, nepohladí ji, nic.. Přítel ji netrestá nijak, on ikdyž ji chce za něco vyhubovat, tak na ni mluví takovým tónem, ze ona to bere jako legraci. Já dneska na ni zakřičela poprvé, byly jsme na procházce kolem rybníka a ja ji měla navolno, ale kousek od rybníka bylo několik kachen schovaných u lékárny za keřem, ona je tam začala honit a vlítla do silnice, tak jsem na ni zařvala, protože tam jelo auto. Pak jsem ji vzala radši na vodítko a pustila ji až tam, kde jsem měla jistotu. Jinak ji nikdo nebuzeruje, na gauč může (máme vyhřívanou podlahu a gauč kožený, takže je to jediné místo kde se může pořádně chladit), jedině kam má v bytě úplný zákaz je ložnice, takže když jdeme pro něco do ložnice, tak to občas zkouší, tak se ji řekne “nesmíš” a ona couvne a čeká před prahem. Pamlsek ji dávám vždycky když přijdeme z procházky, že byla poslušná, kromě toho dnešního útoku na kachny. Do jídla ji nesahám, vždycky nandám jídlo, nechám ji poprosit a pak baští.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.12.19 19:21
@Markéta80 píše:
@Katies1104 asi se bojí a učůrává strachy :?

Prave ze nemá ceho, ja na ni poprvé zakricela dneska a to už si ji bereme k sobě nějakou dobu. A za ty kapičky ji nijak netrestám, když nevím čím to je :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48680
11.12.19 19:24

@Katies1104 prostě se bojí, třeba jak jí zvedáš při utírání tlapek a pak z toho učůrává :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.12.19 19:26
@Markéta80 píše:
@Katies1104 prostě se bojí, třeba jak jí zvedáš při utírání tlapek a pak z toho učůrává :?

Tak to nevím jak ji mám utirat zadni packy, aniž by mi neudělala bordel doma, ona pak vždycky vyběhne do bytu jak torpédo :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5165
11.12.19 22:27
@Katies1104 píše:
Ja to napsala asi špatně :) ona si při utíraní předních pacek sedne a ja když ji pak chci utřít zadní packy, tak ji musím zvednout, aby stála, takhle jsem to myslela. Ona celkově je hodně rozjívená. Když je u přítelovo rodičů, tak je zvyklá na zahradu, ale jak je zvyklá hlavně na přítele, tak jim začala utíkat a sousedům morduje slepice. Jak ji za tohle trestají její rodiče netuším. Takže proto ji začal přítel brát k nám do bytu, jelikož jeho máma je sice celý den doma, ale nezajde s ní na procházku, nepohladí ji, nic.. Přítel ji netrestá nijak, on ikdyž ji chce za něco vyhubovat, tak na ni mluví takovým tónem, ze ona to bere jako legraci. Já dneska na ni zakřičela poprvé, byly jsme na procházce kolem rybníka a ja ji měla navolno, ale kousek od rybníka bylo několik kachen schovaných u lékárny za keřem, ona je tam začala honit a vlítla do silnice, tak jsem na ni zařvala, protože tam jelo auto. Pak jsem ji vzala radši na vodítko a pustila ji až tam, kde jsem měla jistotu. Jinak ji nikdo nebuzeruje, na gauč může (máme vyhřívanou podlahu a gauč kožený, takže je to jediné místo kde se může pořádně chladit), jedině kam má v bytě úplný zákaz je ložnice, takže když jdeme pro něco do ložnice, tak to občas zkouší, tak se ji řekne “nesmíš” a ona couvne a čeká před prahem. Pamlsek ji dávám vždycky když přijdeme z procházky, že byla poslušná, kromě toho dnešního útoku na kachny. Do jídla ji nesahám, vždycky nandám jídlo, nechám ji poprosit a pak baští.

Takhle to vypadá docela dobře, každopádně to vypadá, že nějaký stach tam je a je na tobě to zkusit nějak vysledovat (jak se fenka za jaké situace tváří, řeč těla atd. hodně napoví). Plus ta inkontinence, po kastraci prostě bývá. Možná stačí jen malinko povolenější svěrač kvůli stresu při čištění tlapek a je to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.12.19 23:27
@Lucie_Sx píše:
Takhle to vypadá docela dobře, každopádně to vypadá, že nějaký stach tam je a je na tobě to zkusit nějak vysledovat (jak se fenka za jaké situace tváří, řeč těla atd. hodně napoví). Plus ta inkontinence, po kastraci prostě bývá. Možná stačí jen malinko povolenější svěrač kvůli stresu při čištění tlapek a je to.

Teď jsme přišly z venku, packy jsem neutírala a stejně byly na zemi kapičky :( bude muset asi k veterináři no, jinak nevím už :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama