Nevím si rady se štěnětem

Anonymní
4.12.19 01:59

Nevím si rady se štěnětem

Ahojte holky, potřebovala bych poradit od zkušených s pejsky. S přítelem jsme si pořídili štěně s tím že jsem už dopředu počítala s tím že veškerá starost bude na mě (přítel je hodně líný). Ale bohužel jsem nečekaně musela odjet na 2 měsíce do zahraničí takže starost nechala na příteli. Když jsem se po 2 měsících vrátila, nečekala jsem že přítel je až tak moc nezodpovědný a nebude s nim chodit ven. Takže pejsek čůrá a kaká kde se mu zachce. Výchovy jsem se hned chopila já. Chodím s nim pravidelně ven co 2 hodiny protože déle doma bez vyčůrání nevydrží. Ale občas zapomenu na čas a než si to uvedomim najdu v bytě loužičku to samé když potrebuju jít do města a vrátím se domu tak je v bytě nacuráno i nakakáno. Jsem už zoufalá protože cítím v bytě samou moč i když kvůli tomu vytírám 2× deně. Pejskovi jsou teď 4 měsíce. Zanedbal to přítel během 2 měsíců a odnaucit to bude už těžké? Nebo mám vydržet a stále s nim chodit co 2 hodiny ven s tím ze časem to vydrží déle a pochopí že v bytě nemá čůrat ani kakat? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

1468
4.12.19 02:13

Kolik bylo steneti, kdyz sis ho vzala? pokud 8 tydnu tak to je moc brzy. Urcite bych nejezdila kdyz vis ze pritel je lempl a neni schopnej se postarat o psa, mela si ho dat nekomu zodpovednymu, kdyz vy ani jeden nejste :zed: to nedal a ani neucil na plinku? Nekdy pomaha kastrace, ale pokud uz mu je treba pul roku tak se to blbe odnauci, za mne pokud ho chces doma, tak vymenit podlahy, koberce, kde kali a na ty mista dat plinky, a ucit at si rekne, ze chce ven. Venku se vycura a nebo to posle jen doma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.19 02:28

@Peggy54 Netušila jsem že je až tak líný a nechá to doma cele počůrat. Pejsek se po každé venku vyčůrá a cca 3× až 4× vykaká (většinou vždy po jídle). Ale když zapomenu na ten 2 hodinový interval protože třeba zrovna vařím a nehledím na čas udělá loužičku v bytě. Vykaká se jen vyjímečně když si zapomenu nastavit na ráno třeba budík. Zkoušela jsem dát na chodbu i podložku když jsem musela na nějaký čas ven a někdy se na ni vycura a někdy ne. Tak nevím jestli jsou 4 měsíce ještě málo a je třeba opravdu chodit co 2 hodiny ven a nebo už je zvyklý čůrat doma. Čas mám teď na něj celý den protože jsem na neschopence ale někdy potrebuju třeba k doktorovi A protáhne se to a pak mě doma čeká nepříjemné překvapeni.

• Nahlásit
  • Citovat
1468
4.12.19 02:41
@Anonymní píše:
@Peggy54 Netušila jsem že je až tak líný a nechá to doma cele počůrat. Pejsek se po každé venku vyčůrá a cca 3× až 4× vykaká (většinou vždy po jídle). Ale když zapomenu na ten 2 hodinový interval protože třeba zrovna vařím a nehledím na čas udělá loužičku v bytě. Vykaká se jen vyjímečně když si zapomenu nastavit na ráno třeba budík. Zkoušela jsem dát na chodbu i podložku když jsem musela na nějaký čas ven a někdy se na ni vycura a někdy ne. Tak nevím jestli jsou 4 měsíce ještě málo a je třeba opravdu chodit co 2 hodiny ven a nebo už je zvyklý čůrat doma. Čas mám teď na něj celý den protože jsem na neschopence ale někdy potrebuju třeba k doktorovi A protáhne se to a pak mě doma čeká nepříjemné překvapeni.

A to ho nechal dva mesice kadit a curat v byte a nechodil s nim ven? :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.19 02:53

@Peggy54 chodil jen když se mu chtělo nebo potřeboval pro něco zajít ven. Což mohlo byt maximálně 2× denně ani to ne. Pohodlnější bylo přetřít to hadrou. A když jsem ho včera poslala s nim ven že nestíhám a pak se ho zeptala jestli kakal, odpověděl mi ASI jo měl jsem ho pusteneho na volno. Takže si to jeho venčení ani nedokážu představit.

• Nahlásit
  • Citovat
1136
4.12.19 04:27

Já si myslim, že 4 měsíční štěně se to ještě krásně naučí ;), ale bude to víc práce, když do teď chodil beztrestně doma. Nakup nějaké odměny a po vyčurání venku hoooodně chval, fakt hodně jak blázen :mrgreen:. A doma samozřejmě pokárat. Využij toho, že jsi doma a můžeš se mu plně věnovat. A nesvěřuj ho příteli, stačí aby mu to jednou zase dovolil doma a můžeš začít znova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4980
4.12.19 04:43

To jste se ani o pejskovi nebavili po telefonu? To jsi se nezeptala, jak pejsek zvlada hygienu?
Pokud mas takove cesty casto, psa bych si tedy neporizovala. Jakmile odjedes, pritel ho opet vencit nebude…
Jinak 4 mesicni pes jeste ma narok curat doma, jeste je to mimino.Nase civava to zvladla az v 7 mesicich, takze mate casu dost na uceni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.19 05:21

@jannina1 ano to ptala ale to mi jen odkývl ze se stará a po telefonu se toho moc nedovím. Až par přátel po návratu co ho chodilo navštěvovat mi potvrdili ze co ví tak s nim vůbec nechodil a není důvod jim to nevěřit když to na tom psikovi vidím. Cesta byla výjimečná nikdy jsem na tak dlouho nebyla pryč. Bohužel se to blbě sešlo.

• Nahlásit
  • Citovat
552
4.12.19 06:02

Urcite ho to jeste naucis. Musis byt trpeliva, venku chvalit, chvalit a chvalit. Za vykonani potreby venku dat i nakou mlsku. Mam 4 mesicni stene a tohle uz nastesti mam za sebou. A vim, ze ted frci, ze se psovi nema nadavat, kdyz se vycura doma, ale podle me je to blbost, kdyz se pes vycural doma prede mnou dostala vynadano. Pochopila to velmi rychle, ze se cura venku. ;) takze trpelivost a velka chvala. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1383
4.12.19 06:07

No celkem síla, doufám, že k tomu neplánujete ještě miminko 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2737
4.12.19 06:09

@jannina1 ze vase civava je uplny lempl neznamena, ze to tak musi mit i ostatni psy.

Jinak je na palici si porizovat stene a jet pryc a NUTIT ho nekomu, kdo o nej nema zajem. Tady je jasna prvni a obrovska chyba u zakladatelky. Ona vedela, ze to tak dopadne a stejne to stejne MUSELA mit.

Nezbyva nez vyhledat odbornika, ktery ji poradi s vychovou a treningem. I tohle nauceni „co dve hodiny“ je uplne spatne. Jen co budete zpatky z neschopenky, tak to nebudete moct dodrzet a chudak pes zase bude zmatenej a bude vam curat a srat doma.

Tady chudak zvire trpi pod neschopnosti lidi. Tj. Zakladatelky. Pritel muze pomoct, ale nemuze mu to vnutit!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.12.19 06:25

Naučí se to i dospělý pes se to naučí, na tož takové štěně. My si vzali cca osmi měsíčního pejska z útulku, který to nechápal absolutně vůbec, měl to spíše na opak a do dvou měsíců byl stoprocentně čistotný. Někomu to trvá déle, ale každý to pochopí. Chce to pravidelně venčit, nejlépe ve stejnou dobu a hlavně nezapomínat, to je ale snad jasné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.12.19 06:53

@Cenarius pořídili jsme si stěně protože jsme to oba chtěli jen jsem proste dopředu věděla ze přítel bude ten co to bude flákat a naučit ho to budu muset já. Ze mi za měsíc po pořízení psa umře blízký a celou tátovou stranu mám ve Vietnamu kde jsem bohužel musela zůstat celé 2 měsíce to jsem opravdu neplánovala. Před odjezdem jsem se ho ptala jestli to zvládne. Ujišťoval mě ze ano tak jsem mu musela věřit (ale to je úplně jiný příběh). Taky jsme se kvůli tomu dost pohádali. Ale pořád je to jen 4 měsíční štěně a já neschopenku mám ještě na 6 měsíců a doufala jsem ze to je dost na naučení. Proto se tady ptám jestli je tady opravdu šance a nemám to vzdávat. Docela mě překvapuje kolik lidi ví dopředu co ho v životě čeká. Ale opravdu jsem nemohla říct cele rodině ze neprijedu protože mám doma štěně. Kdyby slo takhle uvažovat do predu tak neexistuje například žádná matka samozivitelka. Ale hold i tohle se stává ze partneři od sebe odejdou po příchodu potomka a to jim taky vyčtete ze si měli rozmyslet s kým si pořizují dítě? Život je takový. Takže omlouvám se jestli jsem tady pro někoho ta špatná já když dopředu nevím ze budu muset odjet.

• Nahlásit
  • Citovat
180
4.12.19 07:02

Určitě se to naučí, naučí se to i dospělý pes (např. když si někdo vezme psa z útulku). Chce to trpělivost, venku hodně, hodně až přehnaně chválit za každý vyčůrání i vykakání. Doma ho můžeš zkusit naučit na podložku, tj. když ho chytneš doma při činu, tak ho rychle přenést na podložku (ta má být stále na jedno místě) a hodně ho pochválit. Pak s časem, až to bude umět vydržet, podložku sebereš. Hlavně ho netrestejte, on za to nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1014
4.12.19 07:03
@Anonymní píše:
@Cenarius pořídili jsme si stěně protože jsme to oba chtěli jen jsem proste dopředu věděla ze přítel bude ten co to bude flákat a naučit ho to budu muset já. Ze mi za měsíc po pořízení psa umře blízký a celou tátovou stranu mám ve Vietnamu kde jsem bohužel musela zůstat celé 2 měsíce to jsem opravdu neplánovala. Před odjezdem jsem se ho ptala jestli to zvládne. Ujišťoval mě ze ano tak jsem mu musela věřit (ale to je úplně jiný příběh). Taky jsme se kvůli tomu dost pohádali. Ale pořád je to jen 4 měsíční štěně a já neschopenku mám ještě na 6 měsíců a doufala jsem ze to je dost na naučení. Proto se tady ptám jestli je tady opravdu šance a nemám to vzdávat. Docela mě překvapuje kolik lidi ví dopředu co ho v životě čeká. Ale opravdu jsem nemohla říct cele rodině ze neprijedu protože mám doma štěně. Kdyby slo takhle uvažovat do predu tak neexistuje například žádná matka samozivitelka. Ale hold i tohle se stává ze partneři od sebe odejdou po příchodu potomka a to jim taky vyčtete ze si měli rozmyslet s kým si pořizují dítě? Život je takový. Takže omlouvám se jestli jsem tady pro někoho ta špatná já když dopředu nevím ze budu muset odjet.

Takže mu byl měsíc, když jste si ho přivezli? První chyba.

Jako sice by měl ve 4 měsících vydržet dyl jak 2 hodinky, ale je ještě tvarny a v pohodě se to naučí. Jen intervaly začni co nejdřív prodlužovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama