Kočka - co je potřeba?

7500
2.12.19 15:22

Kočka - co je potřeba?

Ahoj holky. Za pár dní si pojedeme pro 2 měsíční koťátko. Kočičku chceme mít „divokou“ na zahrádce, aby chytala myši. Nikdo z blízkých nemá venkovní kočku, maximálně ji mají doma a momentálně nevím, co vše je potřeba. Miska s vodou je samozřejmost a krmit asi granulemi. Ale jaké, aby potom chtěla i ty myši lovit? Co jsem si četla popis jedné značky, bylo napsáno, že granule jsou velmi chutné. Nebude potom chtít jen ty granule? :think: Máte zkušenost s nějakými, které nejsou zase až tolik chutné, přitom aby nebyly extrémně drahé? Bude kočičce stačit pelíšek pod přístřeškem, nebo ji máme na noc zavírat na chodbu, aby v zimě nezmrzla? Chceme ji mít nadivoko, ale zase ať ji netýráme, fakt nevím, co takové stvoření snese. Asi bude potřeba odčervit, potom nějaké očkování? Vzteklina a tak? Kolik to stojí? Fakt nevím, koho se zeptat, tak ať potom na veterináře nevykulím oči, až mi řekne cenu za potřebnou péči. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2415
2.12.19 15:31

Vyhodit dvoumesicni kote pred zimou ven? 8o pockejte do jara, kdyz uz chcete mit kocku venku a kastraci ji udelejte, ta jde nejdrive v 10ti mesici…mama ma kocoura venku ale pomalu ho ven zacala davat az v pul roce, jinak byl v chodbe, a i ted si na noc nebo v desti leze na senik, ma normalni granule z dmka, mysi nelovi ale ptaky jo, my mame PP britaka takze ta vet pece rocne 8-10tis ale u venkovni dava mama tak 2000

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1251
2.12.19 15:34

Ahoj, také jsme si před půlrokem dovezli 3 měsíční kočku. Je venkovní i domovní - na noc ji zavíráme do domu, kde má svůj pelíšek. Přes den bývá venku ale teď v zimě spíš sedí na okně a čeká, až jí pustíme do teplíčka.
Granule máme odzkoušeny, že jí chutnají jak Purina tak i Friskies- kotěti vemte raději Friskies pro koťata, ty granulky jsou menší a kotěti se vejdou akorát do tlamičky.
Aby jsme u ní vzbudili zájem o myši, tak jsme pořídili myš plyšovou a dali jí na dlouhou tkaničku. Každý večer si s ní hráli, myš tahali všude možně po zemi a ona šla po ní jak po kořisti a když jí bylo cca 15 týdnů, chytla první myšku. Od sedmé ulovené myši (nazvali jsme je jako Kočičí Lasaně) jsem to přestala počítat.
Jo a teď jsme koupili obyč granule značky Kaufland a ty nežere vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1824
2.12.19 15:37

Granule kup kvalitní, ať je kočka zdravá. Kupuju dost drahé a kvalitní granule a kocouři jsou prvotřídní lovci. Neloví z hladu, ale pro zábavu. Na podzim donesli i krtka…
Jinak určitě pravidelně odčervovat, tabletka stojí asi 30 Kč a dává se půlka, takže to tě určitě nepoloží. Nech si určitě poradit od veterináře. Očkování stojí asi tři stovky, pokud si pamatuju, u venkovní kočky určitě i proti vzteklině.
Ve vhodném věku, ideálně před prvním mrouskání, kočku vykastrovat. Šikovný veterinář vykastruje už ve třech měsících.
Po přinesení domů bych ji alespoň týden měla zavřenou uvnitř, ať si zvykne, kde bydlí.

Jo a jen malé doporučení, je lepší nechat kotě u mámy do tří měsíců, ať ho naučí kočičím způsobům a je lépe socializované. Teoreticky to vyžaduje i zákon.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7500
2.12.19 15:57
@Peggy54 píše:
Vyhodit dvoumesicni kote pred zimou ven?

Proto se ptám, fakt nemám moc představu. Je teda lepší mít ji celý den doma na chodbě a několikrát denně pouštět ven? Nechá se na jaře „vyhodit“ jen ven?
@Zireael Teď by kotě mělo mít 10 týdnů, klidně se domluvíme a ještě chvíli počkáme, jestli to bude pro kočičku lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
2.12.19 15:58

Kotě i když venkovní se nechává prvního aspoň 1/4 roku doma, aby si na vás vytvořili vazbu. Potom můžete číču začít pouštět na chvilku ven (ve vašem případě na jaře!!) a intervaly, kdy bude venku prodlužovat - bude zkoumat okolí po částech, vracet se tam kde se cítí bezpečně a to k vám. Když ji necháte hned venku - bez mámy, bez pocitu bezpečí a v někde kde to nezná.. jak se asi to kotěcí mimino bude asi cítit?!?! 8o :pocitac:
Krmivo kvalitní, je úplně jedno, že bude žrát granule, lovení je o pudu - ne o rozmlsanosti. Další věc je zdravotní stránka. Kvalitní granule se vám vrátí. Nebudete muset tolik investovat do vet. péče, když ji špatnými granulemi zkazíte třeba ledviny nebo trávení. To jsou potom pálky ;)
Kastraci určitě! Několikrát do roka zachraňujeme koťata co k nám od někud spadnou nebo se zatoulají. To poslední mělo úplně zahnisané oči, leželo hrozně dlouho v létě v parnu venku a když jsme ho potom našli a vzali k veterináři, diagnostikoval mrtvičku z toho vedra, dehydrataci atd. a hledejte potom ty zodpovědné majitele - nejde o finance necháme u veterináře, ale o tu drzost těch lidí, kteří za svoje zvířata nenesou zodpovědnost a jiní lidé to pak za ně musejí řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
2.12.19 15:58

No nevím, jestli vydrží takto malé kotě jen venku. Podzimní koťata většinou chytí nějakou rýmu a dlouho nevydrží. Za mě bych ho vzala přes zimu na chodbu a od jara postupně zvykat ven. Hlavně nechat vykastrovat, kocoura cca v roce a kočku i dřív, myslím od dvou kilo(zeptejte se veterináře), jinak byste mohli mít na jaře várku koťat. Kastrovaná kočka chytá myši. Moje chytají, ani hlad mít nemusí. Jsem raději, myš zabijí a nechají, aspoň se neotráví, kdyby nějaký soused trávil myši. Hlavně nedávat žádné barevné marketové granule (whiskas…), Je to moc drahý šrot. Samá chemie a sůl, proto to kočky rády žerou a tím si ničí ledviny. Jinak já venkovní přistěhovalce krmím Britem, aby mě to nezruinovalo. Pytel 8 kg se dá sehnat na internetu kolem 500 Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4511
2.12.19 16:01

Pohlídej si pak tu kastraci, naše se mrouskala na půl roce. Takže v deseti měsících, jak tu někdo psal, by už u venkovní kočky bylo pozdě. Ale bude to zvíře od zvířete, to je jasné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7782
2.12.19 16:01

@FraDeu Friskies neni zrovna kvalitni znacka. Krmim kocku Britem nebo Fitminem a ma krasnou srst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9052
2.12.19 16:07
@Tarjei píše:
@FraDeu Friskies neni zrovna kvalitni znacka. Krmim kocku Britem nebo Fitminem a ma krasnou srst.

Krmíme oběma značkami psa a srst je luxusní ;). Hlavně kvalitní krmivo, pokud chce být venku ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3580
2.12.19 16:07

Mam jednu venkovni kocku uz deset let. Uz nevim presne, ale tak od sesti mesicu je cely den venku, na noc ji zaviram domu - v zime. V lete byva casto venku 24/7. Krmim ji pul napul kapsičkama a granulema. Nevybiram nic extra. Normalne zname znacky jako Friskeis, Felix.. To, co maji zrovna v akci :mrgreen: Kocka je cely zivot uplne zdrava. Asi na osmym mesici byla kastrovana. Jednou za rok davam zakladni preockovani proti nejakym nejcastejsim trem kocicim nemocem + vzteklinu + tabletku na odcerveni. Vsechno dohromady asi za 800,–. Ale u kotete se dava ze zacatku tech vakcin vic najednou, nez se nejak proockuje. Na leto davam obojek proti klistatum. A lovi mysi jako o zivot, vecne je mi je nosi az domu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7782
2.12.19 16:10

@Makca87 psa krmim Britem. U nej jsem s tim Fitminem nebyla tak spokojena panzto se dava vic a vyjde to draz. Jinak byl dobrej. Kocici Fitmin tak voni tak ze bych to sama jedla :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9052
2.12.19 16:10

Já bych hlavně co nejdříve nechala kočku vykastrovat, ať nemá 3 x ročně koťata ;). Jinak kvalitní strava, voda (pozor na led) a nějaký přístřešek, či půda se senem/slámou a kotě v pohodě přežije celou dobu venku ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7500
2.12.19 17:03

Díky všem. Když teda necháme kotě nejdřív doma na chodbě, nebudou všude výkaly? Určitě bychom k ní dali třeba krabici s pískem, ale i tak… Když k ní dáme nějakou hračku, nebude se celé dny nudit, drápat nám nábytek, bundy, boty? Já vím, že tohle se asi blbě odhaduje, jen jsem nepředpokládala, že by kočka měla být doma celé dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
2.12.19 17:10

@Samy ja prave myslela ven az po kastraci, kastrace se dela podle vahy a pokud je to nejaky mourek tak ten bude mit spravnou vahu az tak v tech 10 mesicich

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat