Kočka s koťaty - u nás zůstat nemůžou

17
10.12.19 09:31

pidi koťata

****Na dvoře se nám před cca týdnem zabydlela kočka s koťaty.
Kočka je nejspíš tulačka, chodila k nám i dříve, je to asi tak rok, co se objevila,
a dostávala od nás jídlo, ale byla plachá a nepřiblížila se, až jsem odešla od misky.
Nikdy se nestalo, že by u nás nechala koťata až teď.
Chodí k nim jen večer a pak je
tam zdřejmě pak s něma do rána a přes den je nechává u nás na dvoře. Je jich asi 5 a jsou různě poschovávaná mezi dřevem,
za lavicí v thůjích, nejsou téměř vidět. Jsou velmi plachá a divoká. Tak je nechceme zbytečně stresovat, dostávají jídlo, ale nají se až v přítomnosti kočky.
Mají nasypané granule a jak příjde kočka, dávám jim syrové maso a bílý jogurt. Všechny už sami jedí, ale jsou
i tak dost malá.
Každopádně ale u nás zůstat nemůžou a je mi jasné, že když jim dávám jídlo určitě neodejdou.
Potřebovala bych je odchytit av nejhorším případě nechat uspat, nejsem z toho nijak nadšená, ale opravdu nemůžu mít kočičí farmu.
Hlavně aby byla v klidu a nemusela jsem je trápit stresem nebo nějakou bolestí. To bych nezvládla, i tak je to dost psych. náročné. Děkuji za Vaše názory.

Pro Vaši představu, obvolala jsem útuleky, odchytovou stanici, která funguje jen s obcemi s obyč. lidmi se nebaví je jen jedna…a víte co mi řekli, že mají koček dost!!Náš starosta se mi pro jistotu ani nevyjádřil…

***A PRO VŠECHNY KDO MĚ ODSUZUJÍ PŘIDÁVÁM TENTO ČLÁNEK:****

Jak naložit s již narozenými nechtěnými koťaty
Když se rozhodnete nechat si je, rozroste se vaše kočičí rodina, zvednou se vám výdaje jak na stravu, tak případně na veterináře, a ve finále můžete počítat i s dalším množením koček – pokud včas nepřistoupíte k hromadné kastraci.
Na útulek dnes raději vůbec nespoléhejte, jsou přeplněné a často se potýkají s nedostatkem peněz na provoz.
Rozdáte je – podívejme se ne příliš příjemné pravdě do očí. Inzerátů na darování koťat je dnes neskutečná spousta. Ne každý o kočku stojí a ne každému přijde roztomilé zrovna vaše kotě. Udat koťátka je stále hůře proveditelné. Často si lidé i vezmou kotě jen z pocitu aby ho zachránili, ale už jim nedojde co vše to obnáší a koťátko po čase skončí na ulici, v popelnici nebo v útulku. Každopádně pokud už opravdu se vám podaří kotě někomu darovat, dodržujte minimální zákonnou dobu, po kterou má být kotě s matkou, což je alespoň 13 týdnů! A samozřejmě počítejte opět s náklady na stravu a veterináře a také s vaším časem věnovaným péči o ně.
Když už jsme u té ulice, opravdu není nijak správné ani fér zbavit se své zodpovědnosti, koťátka někam odvézt a vysadit a přidělat starosti zcela cizím lidem (i nám na zahradu před 2 lety nějaký dobrák vhodil dvě koťata – kocourky a myslel si, že když k nim dá tašku granulí, že to bude asi OK).

Kotě, Zdroj: Pixabay

Vyhodit koťata do popelnice nebo se jich chtít zbavit tak, že je zabijete (ať už utopením, střelením, praštěním o schody, či jakkoliv jinak) je považováno za týrání zvířat a dle zákona je to trestný čin, za nějž vám při jeho prokázání hrozí nejen tučná pokuta, ale i možné odnětí svobody na několik let.
Jediné možné „legální“ zabití je, když koťata odvezete k veterináři a on je uspí. Vyjde vás to asi na 30,– až 50,– Kč/kotě, ale co si budeme povídat, když to bude 5 koťat 2× do roka, tak do tří let dáte ty samé náklady jako byste dali za kastraci. A stále se jedná o zbytečnou smrt (byť údajně humánní).
Jak sami vidíte, je opravdu lépe to zařídit tak, aby se žádná koťata nenarodila a vy nemuseli vůbec starosti s nimi řešit. Navíc je absolutně nefér nechat kočku neustále prožívat těhotenství a porod, a pak ji ještě o její koťata připravit. Představte si, že byste byli na místě té kočky (nebo i koťat) vy. Pokud jste navíc žena (matka), snad se dokážete vžít do toho, jaké to musí být.

Příspěvek upraven 10.12.19 v 14:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20427
10.12.19 09:33

Proč uspat??? dej inzerát, rozdej je, ale musíš je ochočit divoký si nikdo nevezme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15402
10.12.19 09:36

Nevraždi je, domluv se s nejbližším útulkem na odchytu. Veterinář zdravá zvířata uspat nesmí.

Odkud jsi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
993
10.12.19 09:40

Proč je krmíš, když je chceš pak zabít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19406
10.12.19 09:43

@H111 veterinář zdravá zvířata uspat nesmí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19406
10.12.19 09:44
@spiritt píše:
Proč je krmíš, když je chceš pak zabít?

tak to zas chápu, ony by hladem neumřely, jen by byly zbídačené

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20427
10.12.19 09:44

Odkud jsi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1751
10.12.19 09:47

Jak pisi uzivatelky vyse, veterinar je uspat nesmi. Byt tebou kontaktovala bych nejblizsi utulek, nejlepe kocici utulek, pripadne bych obepsala na Facebooku spolky docasne pece, jestli by ti poradily, jak postupovat. Rozhodne to bude chtit starou kocku odchytit a vykastrovat. Male si snad nejaka docaska nebo utulek vezme a pokusi se je udat lidem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
10.12.19 09:52

@stinga JAK víte že jsou zdravá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19406
10.12.19 09:55
@H111 píše:
@stinga JAK víte že jsou zdravá?

tak když běhají a žerou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.12.19 09:58

Na jednu stranu jim dáváte granule a na druhou stranu je chcete odchytit a uspat? 8o Co je toto za logika? Normálně obvolej útulky a piš inzeráty, někdo si je vezme! Já jsem takto udala svého času 13 koťat! Nevraždi je, prosím. Doufám, že by to ani veterinář neudělal - zdravá koťátka jen tak pozabíjet! :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
10.12.19 10:00

@stinga Já k nim v noci nechodím, přes den jsou schovaná, kočka je pryč. Chodí k nim až za tmy. Nedají se ani pořádně spočítat, včera jsem jich z okna napočítala 5.Sotva vrznou dveře na dvůr, rozutečou se všude možně schovat, jak je mám asi ochočit, mám si vzít měsíc volno?!To se Vám to všem radí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.12.19 10:03

@H111 Já chápu, že je to náročná situace, ale určitě je možné jim najít na inzerát nové majitele. Já jsem takto našla před nedávnem pidi kotě - zraněné a do týdne jsem pro něj měla nové majitele. Rozhoď to na různé FB stránky, které se zabývají záchranou zvířat v nouzi, inzeruj kde se dá a oni se dobří lidi najdou!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
10.12.19 10:05

@Štrample obecná A CO JE ČEKÁ? ANO dávám ven granule právě pro kočky, který byly kdysi nechtěný koťata a nikdo to neřešil, jen zavřel dveře! Jsou vyhublé, DIVOKÉ a zbědované, proto dávám ven granule!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
10.12.19 10:08

@Štrample obecná ale já prostě nemám čas je ochočit, jsou plachý a divoký, už jim nosím 14dní jídlo a situace je pořád stejná. Vylezou až jsme všichni doma. Snažíme se je zbytečně neplašit a život jim ulehčit, ale nečeká je nic dobrého, chytit se nedají a jako divoká stvoření budou stejní chdáci jako ti, co k nám chodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat