Foxteriér a morče?

407
26.12.19 17:04

Foxteriér a morče?

Ahoj všichni, přeji krásné svátky vánoční!

Do nového bydlení bych si ráda pořídila psího kamaráda. Přemýšlím o drsnosrstém foxterierovi, protoze je aktivní a veselý. Mám doma dvě morčátka, která moc miluji a můj pejsek, který zesnul (čivava), s morčátky vycházel dobře, aneb mu byli ukradený :mrgreen: :srdce: a i sestry pejskové, též čivavy a německý pinč vychází s jakýmikoliv zvířaty dobře. Ale s foxterierem zkušenost nemám, co myslíte, kdo ho má, dá se štěňátko bezpečně v mladí naučit, že jsou to kamarádi? Kdyby mi je totiž v nehlidane chvíli roztrhal, tak bych to nesla hodně, ale hodně špatně. Morčata doma často pustím volně pobíhat, na gauči je mám na plínce apod.

Děkuji za zkušenosti. :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2930
26.12.19 17:36

Foxteriér je lovecké plemeno, které ještě není šlechtěním upravené k životu na gauči. Potřebuje aktivitu, pohyb, je velmi temperamentní a nepatří do rukou začátečníka. Navíc je to pes s vlastním rozumem a je hodně samostatný, má teriéří tvrdohlavost. Má silný lovecký pud a nevím nevím, jestli by zvládnul morčata. To by musela proběhnout od malička perfektní socializace, nastavit hned režim, nenechávat společně v jedné místnosti apod. I když každý jedinec je jiný, některý může morčata tolerovat, jinému to pudy nedovolí.
Kamarádka musela dát všechna malá zvířátka (křečci, morčata) do patra, kam nemá pes přístup. Její foxteriér na ně útočil i když byly v kleci. Jejich pes je fakt hodně aktivní, má lovecké zkoušky, dělají i nějaké psí sporty, denně musí být pes v zápřahu (hlavou i fyzicky), jinak by jim udělal z domu kůlničku na dříví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1159
26.12.19 17:38

Je to teriér.. Podle mě to půjde ale důslednou výchovou! Máme Jrt a máma doma králíka, běhá normálně celé dny po bytě, psa absolutně nezajímá, ani jednou po něm neskočil nic :lol: neberou ho ani naše kočky, na cizí teda řve.. Prostě výchova ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12041
26.12.19 17:52

No, já mám tři v podstatě lovecké plemena, ale jiný typ, ne nornika. S kyslíkem a kočkou vychází výborně, jsou mírni. S kyslíkem bych je ale nenechala bez dozoru. Jeden nikdy neví.
Byla bych opatrná. A foxterier chce velmi důslednou výchovu. Hodne zdaru. Určitě bych nevybirala po lovecké vedených rodičích, snad najdeš.
Jakoboartaci jdou vhodná i jiná plemena

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
146
26.12.19 18:04

Foxteriér je lovecký pes a morče pravděpodobně zvládnu zakousnout už jako štěně. Naše irská terierka rozeznala kočku domácí od kočky venkovní, kterou honila. Máš zkušenosti s teriérem? Mít jako prvního psa čivavu a pak si koupit foxteriéra podle mě není moc moudré. Zkus raději něco menšího, třeba White terier by mohla být lepší volba, nebo si kup yorkšíra, přesto ti nezaručím, že morče nezakousne. Nás york už ulovil dospělou kachnu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
26.12.19 18:06

Tak Foxíka asi ne :nevim: protože riskovat, že mi zabije morče (jsou to fakt moji blízcí kamarádi :oops: ), to nechci.

To, že je to aktivní plemeno jsem si vědoma. Hledám aktivnější plemeno, které by mě vytahlo častěji ven, a chodím v teplem počasí i běhat (čivavka běh nezvládá).

Když vás napadne nějaká rasa střední velikosti, která moc nelíná, je aktivní, veselá, může být chvíli sama, a přitom je ráda s panem, a HLAVNĚ vyjde s malými hlodavci :srdce:, tak mi dejte vědět.

Beru pořízení pejska vážně. Já dělám všechno vážně a zodpovědně, anebo se o tom aspoň snažím. A planuji s budoucím pejskem, ať už bude jakékoliv velikosti navštěvovat cvičák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30452
26.12.19 18:08
@AY87 píše:
Ahoj všichni, přeji krásné svátky vánoční!

Do nového bydlení bych si ráda pořídila psího kamaráda. Přemýšlím o drsnosrstém foxterierovi, protoze je aktivní a veselý. Mám doma dvě morčátka, která moc miluji a můj pejsek, který zesnul (čivava), s morčátky vycházel dobře, aneb mu byli ukradený :mrgreen: :srdce: a i sestry pejskové, též čivavy a německý pinč vychází s jakýmikoliv zvířaty dobře. Ale s foxterierem zkušenost nemám, co myslíte, kdo ho má, dá se štěňátko bezpečně v mladí naučit, že jsou to kamarádi? Kdyby mi je totiž v nehlidane chvíli roztrhal, tak bych to nesla hodně, ale hodně špatně. Morčata doma často pustím volně pobíhat, na gauči je mám na plínce apod.

Děkuji za zkušenosti. :dance:

K morčatům bych foxteriéra nepořizovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30452
26.12.19 18:10
@AY87 píše:
Tak Foxíka asi ne :nevim: protože riskovat, že mi zabije morče (jsou to fakt moji blízcí kamarádi :oops: ), to nechci.

To, že je to aktivní plemeno jsem si vědoma. Hledám aktivnější plemeno, které by mě vytahlo častěji ven, a chodím v teplem počasí i běhat (čivavka běh nezvládá).

Když vás napadne nějaká rasa střední velikosti, která moc nelíná, je aktivní, veselá, může být chvíli sama, a přitom je ráda s panem, a HLAVNĚ vyjde s malými hlodavci :srdce:, tak mi dejte vědět.

Beru pořízení pejska vážně. Já dělám všechno vážně a zodpovědně, anebo se o tom aspoň snažím. A planuji s budoucím pejskem, ať už bude jakékoliv velikosti navštěvovat cvičák.

Asi pudl. Ale já bych raději vyběhla teda sama. Más ještě někoho, kdo se psem bude? To ho třeba na 10 hodin zavřeš doma samotného? Na to jsou vhodnější morčata.
Pes nezabíjí. Pes je loví. Není to vrah.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12041
26.12.19 18:15

@Russet pudl je super. Mám trpaslici pudlici, ale je to lovec daleko větší než kokr a kavalirka, která se za mladá snažila ulovit vše, co letalo.
Pudlice je na domácí zverr hodná, ale králíka mám vždy pod dozorem.
Jinak doma loví pavouky, což je úžasný.
Venku je holt lovec největší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30452
26.12.19 18:18
@g.sandova píše:
@Russet pudl je super. Mám trpaslici pudlici, ale je to lovec daleko větší než kokr a kavalirka, která se za mladá snažila ulovit vše, co letalo.
Pudlice je na domácí zverr hodná, ale králíka mám vždy pod dozorem.
Jinak doma loví pavouky, což je úžasný.
Venku je holt lovec největší.

Ono asi záleží i na povaze. Pes je prost šelma, možná ta čivava je asi vzhledem k velikosti bezpečný „pes“ versus morče. Nebo si psa pořídit poté, co pojdou morčata.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12041
26.12.19 18:22

@Russet určitě, ale zrovna pudl je taje původem lovecké plemeno. Zase je dost chytrý na to, aby pochopil, ze domaci zver se nelovi.
Po civave bych šla raději do společenského plemene, i do toho pudla, samozrejme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30452
26.12.19 18:23
@g.sandova píše:
@Russet určitě, ale zrovna pudl je taje původem lovecké plemeno. Zase je dost chytrý na to, aby pochopil, ze domaci zver se nelovi.
Po civave bych šla raději do společenského plemene, i do toho pudla, samozrejme

Sousedka má dámu, co sedí v klidu na lavičce. Ale je to už starší pes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30452
26.12.19 18:23

Nebo havanský psík?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12041
26.12.19 18:29

@Russet havanacci jsou super..Já mám teď dvouletou, mám ji necelý rok. Je to živel, neuměla nic, nulová socializace, téměř. Naštěstí meladobry základ, vše se naučila. Ještě teda musíme na něčem zapracovat, ale jsou dát chytří.
Havanacek na kamarádka, naprostý pohodar. Ten by mi taky nevadil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
26.12.19 18:32
@Russet píše:
Asi pudl. Ale já bych raději vyběhla teda sama. Más ještě někoho, kdo se psem bude? To ho třeba na 10 hodin zavřeš doma samotného? Na to jsou vhodnější morčata.
Pes nezabíjí. Pes je loví. Není to vrah.

Ne ne, pejska bych nikdy nenechala doma 10 hodin samotného. Nenechávám ani morčata. Kolikrát se mi stalo, že jsem je někam nečekaně táhla s sebou, a taxikář Koukal, že mám cestovni tašku a klec metr širokou, kterou dávám do kufru auta :lol:

Vím, že pejsek nezabiji, ale loví, ale tim lovením ho zabije.

Pudlové se mi moc nelíbí vizuálně. Ale měli jsme jednoho když jsem byla úplný prcek, byl moc chytrý. Sestra ho naučila otvírat a zavírat dvere, přímo zavřít na kliku.

Mě se líbí třeba i shiba inu, ale přijdou mi hodně charakterově ostrý :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat