Separační úzkost u psa / rozmazlenost

16
26.12.19 16:50

Separační úzkost u psa / rozmazlenost

Zdravím,

Obracím se na vás s (ne)jedním problémem ohledně psa mého přítele. Jelikož už z toho začínám být lehce zoufalá a pomalu mi začínají docházet nervy. Ještě než bych chtěla přejít k nějakému radikálnějšímu řešení, chci se podělit o vaše názory.
Přítel má psa - JRT (7let).
Bydlet jsme spolu začali po půl roce našeho vztahu (vždy podnájem) a pes je odjakživa zvyklý přes noc močit doma (na rozmístěné pleny po bytě). Někdy je pomočená jen jedna, někdy obě a někdy si to prostě pes udělá kam chce. Takže louže může být prakticky kdekoliv…
Hlavní problém je, proč sem píšu je, že když kdykoliv na jakoukoliv dobu odejdeme, pes nám nechá VŽDY něco pomočeného. Někdy je takhle zeď, někdy lednice, linka, koš…
Zkrátka mě na tohle začínají docházet nervy, pořád se po něm uklízí a zejména v době, kdy mám čerstvě vytřeno nebo uklizeno obecně mě to vytáčí do nepříčetnosti.
S tím souvisí i další věc. Máme doma ježka, o kterého se s přítelem staráme (krmení, necháváme ho proběhnout po bytě, aby měl pohyb, nebo s ním jinak manipulujeme) a pes již po něm 3× vyjel, když ho máme venku (hlavně přítel při manipulaci s ním) je nervózní, vrčí, je nepříčetný. Vzhledem k tomu, že chceme časem mimčo, lze se obávat nějakých reakcí od psa? Pes je dost rozmazlený, je za pánečkovo zadkem neustále.

Takže otázky na konec - dá se převychovat, má / měl s tímto někdo zkušenosti? Případně na co se mám připravit? Jednak pes je zvyklý si dělat co chce, všude musí být, jinak kňučí… Mám trochu obavy, aby až bude prcek, jeho vyvádění a dožadování pozornosti nebylo ještě horší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7132
26.12.19 16:58

@Krecek10 z tveho prispevku mam pocit, ze ti pejsek hodne vadi. Jako chapu, ze to neni nic prijemneho, ale s tim nic neudelas. Ja mam doma fenku i psa a ten teda taky znackuje, kdyz se mu nevenuju. Vzdy do vecera uklizim a pak si jdu lehnout a mam oznackovany polstar. Udela to jen na muj, nikomu jinemu. Je proste na me zavisly. Ten vas bude na tom podobne, chce proste vasi pozornost. Fenky ty to nedelaji. Nezbyva nez se s tim smirit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7132
26.12.19 17:03

@Krecek10 jeste doplnim to, ze pritel si ho tak proste naucil. Chodi na pleny po byte, takze potom, kdyz treba vidi neco na zemi, muze si myslet, ze je to plena a vymoci se. Ja mam prave ty dva taky ucene na plenu. Ale jak uz jsem psala, fenka cura jen tam a pes oznackuje kde co. Nastesti nemame zadne koberce, takze to dezinfekci setru a je klid. Akorat ta postel me vzdy dost nastve a kdyz ho okriknu tak dokonce jeste na me zabrble vrcenim, ze co si dovoluji mu vycitat. Je to proste rozmazlenec a pak prijde a chce se udobrovat. Stve me to, ale za nic bych ho nedala :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6663
26.12.19 17:08

Tak pokud není pes dostatečně venčen, tak že je nutné aby močil doma je to týrání zvířete. Pes, který je zdravotně i psychicky v pořádku se doma vymočí jen v nejvyšší nouzi. Takže doporučuji odstranit podložky, byt pořádně uklidit aby nebyla moč nikde cítit (existují speciální přípravky které s tím pomohou, koupíte je ve zverimexu), začít pořádně venčit a hlavně zajistit psovi dostatek fyzické i psychické aktivity (výcvik). Pokud to s močením doma nepomůže tak na veterinu, jestli je pes zdravotně OK. To že vám loví ježka je normální malí teriéři jsou po generace šlechtění k lovení drobných škůdců takže soužití s menšími mazlíčky je možné jen když je budete pečlivě oddělovat tj. když je puštěný ježek je pes zavřený a naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7132
26.12.19 17:11

@Heivka ja ti nevim, jestli nauci psa, ktery ma 7 let a je zvykly vsude mocit, najednou aby cural jen venku. To je uz dost pozde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6663
26.12.19 17:14

@kelynka Tak tohle je absolutní blbost, to že si pes doma značkuje je jen ukázka toho že se necítí v bezpečí a musí si domácí teritorium neustále označovat, projevují se tak hlavně psi kterým se lidé vůbec nevěnují. Takhle jsem hlídala pudlíka mého strejdy se stejnými problémy, byl u mě týden a měl stejný režim jako moje dvě čuby a neoznačkoval u nás nic. Po návratu domů po dvou dnech zase ch*al po celém baráku. A to u nich má volný přístup na zahradu, kdežto u mě byl v paneláku a na venčení si musel počkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7132
26.12.19 17:18

@Heivka tak to se pletes. Ja jsem se svyma pejskama da se rict 24hod denne, jsem osoba pecujici o dite a znackovani jsem konzultovala s veterinarem a rekl mi, ze mi to dela schvalne, protoze je prave zvykly, ze ma porad mou pozornost… Ja se jim venuji na 100procent. Jsem ve skupine civav a kazdy druhy pes znackuje, takze asi tak. Fenka mi to proste nedela.

Příspěvek upraven 26.12.19 v 17:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1805
26.12.19 17:18

No přítel ho to tak naučil. On prostě neví, že se doma nečůrá, neumí to. Můžete ho to zkoušet naučit, ale v 7 letech to bude náročné. Chodit často ven, za vyvenčení chválit, odměňovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1228
26.12.19 17:19

@kelynka si nejsem uplne jista, ze nekdo kdo po sobe necha psa vrcet a nazyva to brblanim, by mel nekomu radit s vychovou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1228
26.12.19 17:20

No popravde. V sedmi letech s vasim pristupem si uz budes muset jen zvyknout :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7132
26.12.19 17:21

@Mika.ella1 no jo, zase se tu najde nekdo kdo ma potrebu rypat, ale v pohode, ja to beru. Nikdy po mne muj pes nevyjel, neni to zadne vztekle vrceni, ale dekuji za nazor. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1228
26.12.19 17:21

@kelynka mam doma tri psy a neznackuje ani jeden. Delala nam to chvilku jen fena :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1228
26.12.19 17:22

@kelynka to neni rypani. Pokud nemas vychovano svoje, jak chces radit ostatnim? 8o neni duvod se urazet :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7132
26.12.19 17:23

@Mika.ella1 civava pes je tim typicka, ze znackuje. Nevim jakou rasu doma mas. Jinak moji pejsci vychovani jsou. Poslouchaji na slovo.

Příspěvek upraven 26.12.19 v 17:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5279
26.12.19 17:23

Nejsem odborní na JRT, ale myslím, že ten potřebuje hodně pohybu. Chodíte ven dostatečně? S tím ježkem se nedivím. Je to pes co bys po něm chtěla? Chodil s ním někdo na svičák? Psovi je potřeba se věnovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat