Blechy, nebo štěnice kousnutí

Anonymní
13.8.21 09:03

Blechy nebo štěnice kousnuti

Prosím, co si myslíte jsou to blechy nebo štěnice, syn se probudil ráno s těmito stipanci :-( na rameni dva velké, tři malé a jeden velký na tváři

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25958
13.8.21 09:19

A ty más pocit, že byste doma mohli mit štěnice či blechy?
Probudit se mu dítě ráno zestipane, řeknu si, že to byl komár. :nevim:
Btw, blechy jsme doma díky domácímu čiste bytovemu mazlickovi měli 2×, a nikdy nikoho z lidského osazenstva nepokousaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8352
13.8.21 09:20

To vypada na komari hostinu..nekdy je to brutus. Ja pouzivam ty elektricky sragory, funguje Raid aj Biolit..a to mam doma zvirata vcetne hmyzu a dobry, nikomu to neublizi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8352
13.8.21 09:21

@Svistice hele nas psi blechy pozraly…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.21 09:25

No vrátili jsme se teď z lázní, přišlo pár balíku, štěnice jsme už dvakrát kdysi měli, takže mám hrozný strach. Blechy by mohly být od koťat od babičky, ale tady jdou stipance za sebou, jakoby cestička, to bývá u štěnic.

• Citovat
  • Nahlásit
25958
13.8.21 09:30
@Tarjei píše:
@Svistice hele nas psi blechy pozraly…

My měli doma „kočičí“ a nic. Drbal se jen kocour.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2090
13.8.21 09:32

Mi to přijde jak komár, štěnice určitě ne ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
791
13.8.21 09:37

Vidím to na komára.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
13.8.21 09:39

Vypadá to, že je to opravdu od komára ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8352
13.8.21 10:13

@Svistice no ted jsem prave byla divne postipana a az vcera jsem zjistila, ze pes ma blechy. Kocka mi furt spi v posteli. Takze pro tabletu psovi a pipetu kocce, pes ma splneno, kocka na 90%, ji tady pronasleduju s tou pipetou :D teda se zbytkem uz jenom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
14.8.21 00:38

@Svistice tak to máte štěstí 😃 já pohladím venku psa a už mě nějaká ta blecha, když ji má kousne😂 nějak je zázračně přitahuju

Takže není pravda, že blechy z koček či psů na lidi nejdou, je to individuální :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25958
14.8.21 08:19

@Upirek123 Asi jim celá rodina nechutnáme. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.21 23:54

Podle me by to štěnice klidne být mohla. Hned hsem si všimla těch třech kousance vedle sebe. Prave řeším podobne podezření a zatím nemám odpověď. Pasti teprve budeme klást. Ale moje pozorování jsou tato: zpočátku pupinky vypadaly jako malilinko podlite průhlednou tekutinou. Dost to svedilo až bolestive. V následujících dvou dnech mi ještě par dalších přibylo (tou dobou jsme však z místa kontaktu byly už pryč, pupinky se dotvarely se zpožděním) a díky tomu jsem pak viděla tu trojici kousancu za sebou. Po dalších par dnech se objevila v pupinku ta středová tečka, která asi značí místo zakousnuti. Vypadá trochu jako ministroupek. Také každý pupinek byl trochu jinak velký. Některé byly malé a hodně blízko sebe, jiné měly trochu více rozestupy a jeden byl dost zvětšený a taky dost svedel. Všechny pupinky byly celou dobu červené. Komáři pupinek se červenou barvou uplne nevyznačuje, nebo aspon ne nutne, spis zduri to místo vpichu. Já hsem teď tyden po pokousani a pupinky stále mám. Sice se zmenšují, ale jsou stále hodně viditelné. Četla hsem, ze id štěnice se kousnutí vstřebává prave déle (1-2 týdny). Zda se mi, ze komáři stipanec ustupuje dřív.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat