Blechy v byte

Anonymní
11.3.21 20:43

Blechy v byte

Zdravim,
Mam takovy mensi problem. Nasla jsem doma par blech, dve v posteli, jednu ja sedacce a jednu pred chvili v koupelne. Dnes jsem koupila biokill, ale to nejmensi baleni, takze uz neni. Vystrikala jsem tim pul detskyho pokoje. Vyndala matraci, vysplichala a vysala rost. Mezi rostama jsem nasla “trus” (jinde zatim ne). Tak jsem tam nastrikala biokill a mel by byt pokoj. Preclikla zatim detskou postel a vypráa vsechny plysaky a vystrikala koberecek. Koupila jsem i desinkfekci, tak i tou to trochu strikam, ale nevim jestli uplne pomaha..:/pak jsem teda Vysala a vytrela+jsem do vody dala trochu i Biokillu. Psovi a kocce jsem prave ted dala kapku na lopatky. Myslite, ze pomuzou? Ze ta kapka zabije i ty ostatni? Premyslim, ze ted koupim jeste biokill 1 litr, blesacek a frontline. Cetla jsem ze funguje i Raid a vysypat po podlaze sul.., tak mozna zkusim taky. Nejake rady??produkty ktere fakt fungujou??diky moc vsem. Chci se jich jednou pro vzdy zbavit.. :pocitac: :pocitac: :pocitac: :palec: anonym protoze nechci aby lide, ktere znam na to prisly..UPRAVA: mam spis pocit, ze to prinesla kocka, psa mame bilyho, denne ji hladim a nic..kocka ma lysinku nad ocaskem a kolem usi. A je celkove takova podrapana, tak jestli ji to tak moc svedi a skrabe se protoze ma blechy?

Příspěvek upraven 11.03.21 v 22:59

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7531
11.3.21 20:54

Kočku a psa vemte k veterináři a nechte si nasadit něco pořádnýho na kompletní odbleseni. Nějaká kapka mezi lopatky čehosi nemusí absolutně nic udělat.

A druhá věc. Ten biokill je nebezpečný pro kočky, je pro ně jedovatý. Takže je taky možný, že jsi si kočku přizabila. Chce to číst ty informace co jsou na tom napsaný.

Každopádně všude kde se zvířata pochybuji a všechny tkaniny důkladně vyprat a vyžehlit a všechno vysát a všude kolem posteli atd. ten biokill, ale kočku odstěhovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31005
11.3.21 20:59
@Anonymní píše:
Zdravim,
Mam takovy mensi problem. Nasla jsem doma par blech, dve v posteli, jednu ja sedacce a jednu pred chvili v koupelne. Dnes jsem koupila biokill, ale to nejmensi baleni, takze uz neni. Vystrikala jsem tim pul detskyho pokoje. Vyndala matraci, vysplichala a vysala rost. Mezi rostama jsem nasla “trus” (jinde zatim ne). Tak jsem tam nastrikala biokill a mel by byt pokoj. Preclikla zatim detskou postel a vypráa vsechny plysaky a vystrikala koberecek. Koupila jsem i desinkfekci, tak i tou to trochu strikam, ale nevim jestli uplne pomaha..:/pak jsem teda Vysala a vytrela+jsem do vody dala trochu i Biokillu. Psovi a kocce jsem prave ted dala kapku na lopatky. Myslite, ze pomuzou? Ze ta kapka zabije i ty ostatni? Premyslim, ze ted koupim jeste biokill 1 litr, blesacek a frontline. Cetla jsem ze funguje i Raid a vysypat po podlaze sul.., tak mozna zkusim taky. Nejake rady??produkty ktere fakt fungujou??diky moc vsem. Chci se jich jednou pro vzdy zbavit.. :pocitac: :pocitac: :pocitac: :palec: anonym protoze nechci aby lide, ktere znam na to prisly..

Psovi a kočkám dáváme 1× za 6 měsíců tbl Bravecto a máme klid.
Před lety měli blechy, pipeta nepomáhala, takže dáváme toto.
A veterinář říkal, že kde se zvířata vyvalí, tak blechy pochcípají.
Takže jsem ani žádnou dezinfekci nepotřebovala.
Jen se vysálo a byl klid.
A opravdu to byly blechy?
Nikde jinde než v srsti jsem trus tedy nenašla. Ale je fakt, že mě nenapadlo ho hledat.
Blecha skáče a tak se mi ten trus na roštu moc nezdá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
861
11.3.21 21:08

U nás krom asi 3 postřiků biokillem zabralo jedině dennodenně vysávat a vysavač pak na balkón (byly mrazy, tak ty mrchy chcíply, jinak totiž vysavač jim nemusí nic udělat a krásně si z něj vylezou). Takhle jsme jeli intenzivně asi 2 týdny, to jsem vysála celý byt plus gauč, postele, polstry i třikrát za den, pak už jsem frekvenci snižovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21054
11.3.21 21:51

Zakladatelko, z čeho soudíš, že jsou to blechy? z tvého popisu je to naprosto nepravděpodobné - blechy nežijí ani v koupelně, ani v posteli :nevim: takže těžko bys je tam našla? to se mi fakt nezdá
blechy žijí na zvířatech, a maximálně přeskočí ze zvířete na zvíře, výjimečně i na člověka,
ale že by se producírovaly po koupelně, to fakt ne
není to něco jiného?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 22:10
@stinga píše:
Zakladatelko, z čeho soudíš, že jsou to blechy? z tvého popisu je to naprosto nepravděpodobné - blechy nežijí ani v koupelně, ani v posteli :nevim: takže těžko bys je tam našla? to se mi fakt nezdá
blechy žijí na zvířatech, a maximálně přeskočí ze zvířete na zvíře, výjimečně i na člověka,
ale že by se producírovaly po koupelně, to fakt ne
není to něco jiného?

Ty toho o blechách moc nevíš, viď.
Ne nadarmo se říká „jedna blecha v kožíšku, stovka dalších v pelíšku.“

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 22:45

@Cenarius kdyz jsem strikala, tak kocka byla venku a doted v tom pokoji nebyla..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 22:48

@ladule1 muzu prilozit i fotku, ale podle vseho to blechy jsou. Nevim jestli to byl trus :think: ted jsem si vzpomnela, ze by to mohly byt vlastne i vajicka tak nevim..neni to uplne nejlepsi fotka, ale lepsi nez nic

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 22:50

@stinga prilozila jsem pred chvili fotku. Jinak ja jsem celkem dokousana. Jednou jsem s deckama spala v pokoji a mam pokousany zada a dva kousance na noze.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.21 22:54

@stinga jinak bych byla stastna, kdyby to blechy nebyly..nemam zrovna cas a ani chut prevratit celej byt vzhuru nohama..porad vysavat, vytirat a uklizet..jinak v koupelne mame dva male koberecky. Pejsek si tam chodiva obcas lehnout, protoze je tam podlahove topeni..tak by mohly snadno preskocit na koberecek. Dnes jsem vyprala pulku plysaku, zitra se vrhnu na zbytek i na koberecky v koupelne a chlupaty podsedaky v kuchyni.

• Citovat
  • Nahlásit
2769
11.3.21 22:58

Blechy to klidne muzou byt, u babicky taky zily v koberecku a nejlip jsem jim chutnala ja. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31005
11.3.21 23:06
@Anonymní píše:
@stinga jinak bych byla stastna, kdyby to blechy nebyly..nemam zrovna cas a ani chut prevratit celej byt vzhuru nohama..porad vysavat, vytirat a uklizet..jinak v koupelne mame dva male koberecky. Pejsek si tam chodiva obcas lehnout, protoze je tam podlahove topeni..tak by mohly snadno preskocit na koberecek. Dnes jsem vyprala pulku plysaku, zitra se vrhnu na zbytek i na koberecky v koupelne a chlupaty podsedaky v kuchyni.

A pes už je odblešený?
Ten na sobě hovínka nemá?
Ten trus jsou takový černý tečky a když je rozmázneš, tak jsou hnědý.
Příjde mi, že ty pipety z lékárny moc nefungují.
Poraď se s veterinářem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
839
11.3.21 23:19

Podle fota to blecha nebude, nebo alespoň ne zvířecí. Zvířecí blešky jsou do rezava a skáčou fakt metr vysoko. Lidská blecha je černá, ale nezdá se mi, že by si okem viděla jejich trus. Lidské blechy žijí v posteli, kobercích ale v koupelně by se jim moc nelíbilo. Hlavně při každém pohybu opravdu odskočí, jen tak je v klidku nevyfotíš. Stává se, že sem tam se blecha ze zvířete zatoulá, ale určitě se nezabydli všude možně po bytě, nemají se čím živit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
429
12.3.21 00:00

Co si koupila za pipetu? Vyvojova stadia zabiji bud Frontline Combo nebo Advantix. Z obojku foresto, ucinnost u vsech zminenych nastupuje 24-48h od aplikace. Asi bych sla spis do te pipety, nasledne neco jineho (pipeta funguje mesic). Zminene pusobi i v okoli zvirete. Biokill na okoli je fajn, pripadne bolfo sprej/effipro sprej, u biokillu bacha na kocici veci, obsahuje permetrin a ten je pro kocky toxicky.

Klidne to blechy byt muzou, doporucuji vse vyluxovat, co jde, tak vyprat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1915
12.3.21 01:34

Na te fotce je jasna blecha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu