Blechy - zkušenosti a jejich vajička

Anonymní
26.7.13 17:24

Blechy - zkušenosti a jejich vajička

Hezký den holky, před dvěma dny jsem se probudila celá doštípaná. Doufala jsem, že komár. Jenže na dnešek se to opakovalo, a tak jsme měli s mužem podezření na blechy. Před 14ti dny jsme navšítivili na cca 10minut domácnost na venkově, kde blechy byly. Dozvěděli jsme se to až tam a hned jsme zmizeli a doufali. Tak nevíme, jestli po 14ti dnech to ještě může být od nich.

V každém případě jsem byla poštípaná jen já a dali jsme se na veliký úklid. Už to vypadalo, že nic a na poslední chvíli při převlíkání postele jsem uviděla jednu blech v peřině. Znovu jsme vše prohlídli a nikde nic. Blecha vypadala napitá. Myslíte, že je možné, že by tady byla sama? Doufám, že dnes mě už nic nepokouše. Bojíme se však ještě vajíček, kdyby to byla samička. Vše jsem vysála, peřinu vyhodila a dnes nemám pod čím spát, ale to mi nevadí, hlavně když nebudu pokousaná.

Prosím všechny, co mají nějakou zkušenost, protože pro mne je to v životě úplně první a jsem dost nešťastná, když doma furt uklízím a ona v posteli blecha. 8o Je možné, že by tady byla blecha jediná? Fakt jsme nikde nic dalšího ani nezahlídli. A jak vypadají ta vajíčka, bylo by je možné vidět okem?

Děkuju všem za pomoc. :) :( :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11625
26.7.13 17:43

Vajíčka jsou malé tvrdé černé kuličky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.7.13 18:01

Tak teda nevim, jaka blecha ma cerna vajickano ale budiz. Blechy se mnozi neuveritelnou rychlosti takze je pravdepodobne, ze doma mate nejaka ta vajicka. Presto te potesim. Da se s tim bojovat docela snadno. Vse, kam se blechy mohly dostat vyper-vyvar. Co nejde vyprat-sedacky, koberce postrikat treba boikillem (neznici calouneni a zabira perfekne) Kdyz bude hotovo, dukladne vyluxovat a vsechny rozky skulinky take vystrikat. Proceduru opakovat jednou tydne alespon mesic.
Perinu jsi vzhazovat nemusela. Vajicka maji hladky povrch takze se nikde nezachyti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11625
26.7.13 18:13

@Mad Silence taky nevím, u našeho psa jsme našli vždycky když měl blechy, takové černé malinké tečky, tak jsem z toho usuzovala, že jsou to vajíčka :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.7.13 18:19

@iiiv Černé tečky jsou trus. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.7.13 18:19

Mad Silence:
A kdybychom si nahodou dotahli zrovna samecka, tak bychom vajicka mit nemuseli ne? Rikam si, ze kdyby jich bylo vice, tak je na svetle povlecene posteli alespon zahlidnu, zatim jsem nic nevidela. Biokill jsem koupila, ale mame kocku (ktera nechodi ven) a je pro ne toxicky, takze jsme se rozhodli, ze pockame jeste jestli se to bude opakovat a az pak na nej pristoupime. Neradi bychom, aby se ji cokoliv stalo.

Nenasli jsme nikde ani cerna ani bila vajicka,… Tezko rict, jestli bychom je vubec videt mohli.

• Nahlásit
  • Citovat
18226
26.7.13 18:33

Jj, černé tečky jsou hovínka.
Pro nás aktuální téma. Pes nám je odněkud přítáhl. Nicméně malá pravděpodobnost, že je chytíš. Neskáčou od hostitele na jiného, když je tam spokojená. Spíš se stává, že se někde vylíhnou a hladové hledají čeho se chytit.
Takže u nás- povlečení a vše možné jsme vyprali na vyvářku. Pořádně vytírat - mají rády různé škvírky, koberec přejet nejlépe kartáčovým vysavačem. Existuje i postřik domů- na gauč, koberec a postel. Ale teď si nevzpomenu na název, ale nějaký veterinář by jistě poradil :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18226
26.7.13 18:35

A kočka blechu nemá? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11625
26.7.13 18:41

@Sphynx Lady díky, už alespoň vím co to bylo :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.7.13 18:43

Nainuva:

Kočku jsme zkoumali, ma teda hrozný kožich, ale spokojeně si leží a nijak se ani neošívá a ani my jsme nic nenašli. Vzala jsem ji kartáčem a nic podezřelého se nechytlo ani nebylo videt ci citit. Tak snad je cista. Ja je hlavne nikde nevidim, prevlekla jsem do svetleho a nikde nic, ani naznak. Jen ta jedna v perine,…

• Nahlásit
  • Citovat
5748
26.7.13 19:32

Můžeš mít doma klidně jen jednu, jednou jsem jí potkala na vaně v koupelně a šílela, poštípaný jsme nebyli, domácí kočka, co leží jen na gauči je neměla, spíš je chytil náš pes, ale i ten měl asi jen tu jednu.
Vyvedu tě, ale z omylu, co se týče četnosti pití blech, oni většinu času jsou zalezlé a nemusí být na svém hostiteli i několik dní. Takže bleší hnízdo může být někde schované. Ale je to velmi nepravděpodobné, doporučuju doma všehno přestříkat biolitem. Blecha není moc odolná, takže to je zlikviduje. Pak nastuduj na netu, jak dloho se líhnou s vajíček další a pak zopakovat deratizaci. A prohlížej kočku, pro blechu je rozhodně lepší hostitel než ty, takže pravděpodobně budou hostovat na ní. Doporujuču koupit Frontline, je pro kočky neškodný a blechám zatopí. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
26.7.13 19:34

Já teda, pokud můžu doporučit, tak volat deratizaci. Prodají ti přípravek za 400,–Kč a stačí na celý byt. Postříkáš všechno do metrů výšky a necháš uschnout-cca hodinu a ten přípravek jak naprosto netoxický. Prý ho používají i v kojeneckým ústavu na postýlky. Funguje i na komáry, takže pak můžeš větrat a nebudeš štíplá ani od nich

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.7.13 20:36

Dekuju za rady. A je mozne, ze by jen jedna blecha nadelala takovych kousancu? Z minule noci cca 10, z teto cca 5. No jsem cela dokousana. Bojim se jit do postele, ale budu muset.

• Nahlásit
  • Citovat
16783
26.7.13 20:50

Zrovna s tím bojujeme u tchánovců, dotáhla je asi kočka ale je jich tam hodně, lezou jen na přítele toho pokoušou jinak na nikoho a to je ten problém. oni to nechtěj řešit že na ně to neleze :zed: :zed: :zed: :pocitac: mi si nahoře všechno vyprali a vyčitili a malej má zákaz chodit k babičce, koupili jsme biokill ale už stříkáme asi 2 týdny a pořád se nějaký líhnou tak uvidíme jak dlouho to bude trvat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.7.13 00:55

Nedocitala jsem tak pardon jestli opakuji. Biokill neni toxicky prave proto ho ja treba velmi rada pouzivam. Je treba ho nechat zaschnout a pak muze povrch klidne zvire oliznout a nic se mu nestane. Takze se niceho neboj.

Cerne tecky jsou trus coz se da overit i tak, ze to hodis do vody. Zjistis, ze obsahuje krev= je to trs blechy. Pokud kocka blechy nema, je pravdepodobne, ze jste dotahli na sobe trebas jen tu jednu. Preventive bych kocce dala nejake odblesovadlo. Doporucuju advocate, na frontline byvaji nektere druhy blech imunni neb uz je na trhu proste dlouho a je hodne pouzivany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama