Blednutí Betty bojovnice

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
27.10.21 20:01

Blednutí Betty bojovnice

Zdravím,
18. října tohoto roku jsem v Super zoo zakoupila smace Betty bojovnice. Dva dny poté ale začal blednout a pomalu se mu to rozšiřuje. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?
Mám ho v akváriu 20l s živými rostlinkami a krmim Tetra Betta. Do vody jsem po založení akvária, což bylo asi 5 dní před vložením rybičky, přidala přípravek od Dajany Boifiltr.
Když začal blednout, tak jsem koupila ještě od Tetry Betta AquaSafe. Koupila jsem také Krunýřovce a ten je v pořádku.
Prosím o radu. Nechtěla bych o rybičku přijít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
59169
27.10.21 20:17

@Kikina2021 Má dost teplou vodu? Není mu zima?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1094
27.10.21 20:18

Ach jo. Proč si aspoň něco nezjistis před založením akvária? Asi měsíc trvá, než se vytvoří vhodné prostředí. Bakterie to uspisi, ale ne o tolik. Mrkni na forum rybicky.net , tam jsou profici, poradi ti se založením, údržbou, krmenim a vším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.10.21 20:41

@Petra Z Mám nastavené topítko na 26°C, takže teplo má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.10.21 20:43

@sahrazad1 Bavila jsem se s lidmi, kteří mají akvária a měli jich už několik a všichni mi řekli, že čekat měsíc nemusím, že je to hloupost. Samozřejmě jsem to četla, proto jsem se jich na to ptala. O Bettě jsem si nastudovala vše. Jen toto mě teď trápí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1704
27.10.21 21:20

Přijde mi to jako plíseň, ony ty Betty že zverace nestojí za moc, navic to čerstvé akvarko ji moc neprospelo. Zkus koupit něco na prevenci, esha 2000 apod., v dobrém zverimexu něco najdeš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.10.21 22:03

@Janee19 Děkuji moc za radu. Už jsem si přípravek objednala. Kdyby to nebyla plíseň, může přípravek nějak Bettu ohrozit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1704
27.10.21 22:06

@Kikina2021 je tam preventivní dávkování a léčení. Asi bych už klidně dala léčení. A neublíží ji to, jen neprekroc dávkování pro tvůj objem akvária a men vodu dle návodu. Po každé výměně bych přidala náladu bakterií, klidně už jen poloviční

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.10.21 22:07

@Janee19 Dobře. Ještě jednou moc děkuji ❤

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie