Blinkaní - do kdy je to normální?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.11.21 17:08

Blinkani do kdy je to normalni?

Můj 6m chlapeček kojeny + k obidku má zeleninové příkrmy a 1× tydne teď nově i maso mi velmi často za den ublinkava. Je to většinou ta čirá voda a někdy I mlíčko hned po kojení :nevim:. Jde mi o to že třeba i 2h ho nemohu dát na bříško protože si ublinkava a i když je na zadech a zvedá si nozicky nad bříško tak se mu zvratkyvrati do pusinky a on je spolkne :nevim:. Jde mi o to jestli je to nirmalni nebo mam plasit je to teď posledních 14 dni :nevim: uz se mi i stalo že 3-4 hpp obede a přeji se klíčkem tak i ublinkava s mlickrm obidek. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2299
1.11.21 17:31

Dáváte miminko po jídle odříhnout? Třeba by to pomohlo? Většinou i při odříhnutí něco vyteče, ale pak by už nemuselo, když se dítě položí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.11.21 17:36

@PenelopaW ano vždy si minimálně 2× krkne a to hodně. A i přesto když si ho vezmu třeba hodinu zas na kroutí tak si zas emočně krkne někdy I ubkinkne ale porad se mu vrací do pusinky mlíčko :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
9426
1.11.21 17:37
@Anonymní píše:
Můj 6m chlapeček kojeny + k obidku má zeleninové příkrmy a 1× tydne teď nově i maso mi velmi často za den ublinkava. Je to většinou ta čirá voda a někdy I mlíčko hned po kojení :nevim:. Jde mi o to že třeba i 2h ho nemohu dát na bříško protože si ublinkava a i když je na zadech a zvedá si nozicky nad bříško tak se mu zvratkyvrati do pusinky a on je spolkne :nevim:. Jde mi o to jestli je to nirmalni nebo mam plasit je to teď posledních 14 dni :nevim: uz se mi i stalo že 3-4 hpp obede a přeji se klíčkem tak i ublinkava s mlickrm obidek. Děkuji

To blinká až posledních 14 dní? Dřív neblinkal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.11.21 17:41

@meduzza jako občas mu vylezlo mlíčko ale takle jak to má teď ne… je hodně plactivy a moc nespi tak je často i na prsu cca po 2 h I v noci :nevim: je to jediné co ho uklidní.
Ale takle jak teď hodně krka a že si krkne a ublinkne i hodinu po jídle nebo i déle je az ted tak tech posledních 14 dní :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.11.21 17:46

I jsme si všimla poslední 2 dny že hodně tlaci ale vyjde z něj tak maličký bobek :think: nevim jestli nemám raději zajít k dr. Ale i se smeje, teplotu nemá a nepřijde mi nějaký nemocný :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
9426
1.11.21 17:59
@Anonymní píše:
@meduzza jako občas mu vylezlo mlíčko ale takle jak to má teď ne… je hodně plactivy a moc nespi tak je často i na prsu cca po 2 h I v noci :nevim: je to jediné co ho uklidní.
Ale takle jak teď hodně krka a že si krkne a ublinkne i hodinu po jídle nebo i déle je az ted tak tech posledních 14 dní :nevim:
@Anonymní píše:
I jsme si všimla poslední 2 dny že hodně tlaci ale vyjde z něj tak maličký bobek :think: nevim jestli nemám raději zajít k dr. Ale i se smeje, teplotu nemá a nepřijde mi nějaký nemocný :nevim:

Tak když je takové zhoršení až poslední dva týdny… tak může být nemocný. Nějaká viróza, nebo něco snědl co mu neudělalo dobře.
Nebo mu třeba může vadit něco ze zavedených příkrmů či něco nového ve tvé stravě z kojení. Někdy bývá zhoršení refluxu v souvislosti s tím jak třeba děti začnou lézt. Ale tady píšeš, že je nespokojený i v noci. Co se ve stravě za poslední tři týdny změnilo? Zkusila bych to okamžitě vysadit - jak jeho nové příkrmy, tak případně tvoje neobvyklá jídla. Má podložené nožičky postýlky u hlavy, aby měl při spaní hlavičku ve zvýšené poloze? To by mohlo při spaní v noci pomoci, aby se mu nevracely kyselé žaludeční šťávy do krku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.11.21 18:08

@meduzza ano postýlku podlozenou m ale v noci jak sebou nesije tak se mu nic nevrací. :nevim: co se týče spanku spíme gakle už přes 2 měsíce takže to souvislost nemá podle mě.
Strava je teď poslední týden a půl že měl už párkrát maso No :nevim: Jinak já jim pořád stejně ale on dostava teď příkrmy od Hipp ale jsou z Německa předtím měl Hipp z ČR ale to bych vůbec neresila že by to mělo souvislost. Zeleninu dostava stejnou co měl i před :nevim:… jen dostal k tomu 3× maso. Přestala jsem dávat babycalm teda to je jediné a začal se pretacet a celkového proste ted živější ale že se mi to vrací i 2h to nevím kdy bych ho měla na tu podložku aby se rozvíjel dávat tddy :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
8
1.11.21 19:36

A nemůžou mu růst zoubky? U nás se to přesně takto projevuje a co jsem četla, je to i dost běžné. Ještě teda k tomu slintá, strká si prsty do pusy a je protivný. Může to trvat i několik týdnů a na dásni to ani nemusí být vidět. Věkově by to odpovídalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.11.21 20:19

@TerZiri slinta dost a jezdí pořád jazykem po dasnich.. taky mi to napadlo ale to by s tím souviselo ublinkavani? :nevim: Jinak strká si vše do pusinky :srdce: ale to blikání mi tam nesedí moc.. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
8
1.11.21 20:24

U syna se to právě projevuje zvýšeným ublinkávání a opravu se při zoubkách stává stejně jako například průjem. Když se zuby vyklubou, tak se ublinkávání minimalizuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
1.11.21 21:14

Já řešila něco podobného.. S tim, že jsem na nějaké každodenní blinkani byla od narození malého zvyklá. Měl reflux a blinkal skoro pořád v podstatě půl roku v kuse. Ale pozdeji začal blinkat i obloukem, což nebylo standardní.. pak jsem zjistila, že se to stává jen když si strká ruce a věci do pusy (kvůli zubům..), tím se nadavuje a pak jde mléko nebo žaludeční šťávy ven.. a to nezávisle na tom kdy jedl.
Každopádně zkus se zaměřit i na tu výživu.. Nejí třeba něco hodně kyselého? Jablíčka nebo tak? Po tom se u nás taky blinka.. Nebo i po bramboře, po mrkvi…To je hrozně individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.21 01:43

@TerZiri aha vidíš tak možné to je…prujem nemáme tak uvidike děkuji za zkušenost :kytka:

@Jarunela Hele onsk ramhodne taky řve e kolikrát leží na zadech jsem nad nimi zad půl hračku nemá avidim jak se mu vrací a on to spolkne. Obloukem to je když je na bříšku No… ale to je normální.. na mě to spíš dělá dojem že kvůli prijrmum4jam si to zvyka pomalu tráví a tím že se pak po 2h ozve pro prso tak je prostě prejezenej a to tělo to nestíhá.. je fakt že on seboubfurt teď mele (kolínka nad bříško, nohu k puse což je furt to břicho zmacknute, pretaci se, kooe nohama pořád něco.. ) ale zaráží mě že si ublinkava i takto dlouho po iidle6 :think: každopádně děkuji i za tvou zkušenost… t zoubky můžou být ve hře No 8o

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat