Blokáda žeber - bolest?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mokan
Kecalka 241 příspěvků 29.07.14 14:12
blokáda žeber - bolest?

HOlky, nemáte některá problém s „vyskakováním“ žeber? neboli náhlou prudkou bolestí v okolí srdce? jakou bolest a jaké pocity prosím u toho máte?
Už jsem byla i na vyloučení choroby srdeční, takže prý jsou to „skříplá“ žebra… Bolest byla nesnesitelná, nemohla jsem věřit, že toto dokážou žebra… Budu ráda za Vaše zkušenosti, ať se malinko uklidním… díky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
1024
Závislačka 2969 příspěvků 29.07.14 14:21

Ahoj, já mám bloklá žebra, ale hlavně vykloubenou klíční kost, takže o bolesti vím své. Do toho mi zmrzlo rameno a zablokovala krční páteř, ani jsem nemohla zvednou ruku nad výšku ramene, dostávám posl. dobou migrény. jedině co mohu doporučit je ortoped-rehabilitační lékař a rehabilitace, cvičení.
To vše jen tak bez jakéhokoliv úrazu :(

1024
Závislačka 2969 příspěvků 29.07.14 14:22

Nemohla jsem kolikrát ani pořádně dýchat, myslela jsem na nejhorší, ale po cvičení se mi ulevilo, ale je období, kdy mě to chytá znova.

Verun83
Extra třída :D 10141 příspěvků 29.07.14 14:32

Chodila jsem s tim k fyzio na mobilizace, pak jsem zjistila, ze jeste lepsi thajska masaz. Rozmasiruje, protahne a nakonec prokrupe. Vyhazuji se mi porad.

mokan
Kecalka 241 příspěvků 29.07.14 14:37

Já taky už chodila na rehabilitace a doma cvičím s pružným lanem SM systém… jenže stále mne to občas tak přepadne, že skoro umírám! mám pocit, že mi někdo vráží velmi ostrou jehlu do srdce, celá se orosím, je mi horko na zbláznutí a bolí to s každým nádechem, masakr…

Adinka_2012
Závislačka 2610 příspěvků 1 inzerát 29.07.14 15:11

Ano, zablokovaná žebra určitě exitují, měla to má nevlastní babi. Bolest prý šílená, hrozně dlouho trvalo, než přišli, co to vlastně je.

larica77
Nováček 7 příspěvků 30.07.14 13:09

Ahoj, mě už to drží od minulého roku. Začalo to virovým kašlem. Krev o. k., já se cítila strašně. Až po 5ti měsících se přišlo na to, že mám zablokované 4té pravé žebro. Pak se přidalo i 4té levé, bolesti strašné, pálivé, štípavé. Ukončila jsem práci, jsem doma, chodím na rehabilitace, ale při jakékoliv viroze se bolesti opět zhorší a žebra zablokují. Budím se kolem 3-4 ráno se ztuhlými zády a bolestí. Snažím se fakt poctivě cvičit a být v pohodě, prý je to i psychické. Navíc mám hypermobilitu kloubů, tak se mi to bude častěji vracet, dokud záda nezpevním.

1024
Závislačka 2969 příspěvků 30.07.14 15:09

@larica77 Také jem hypermobilní a moje děti taky :(

Verun83
Extra třída :D 10141 příspěvků 30.07.14 17:03

Ja mam taky hypermobilitu. Me to uplne neboli, tak celkove boli zada, v prvnim tehu jsem teda bolesti mela leveho zebra, nemohla jsem se ani poradne nadechnout a kdyz jsem se blbe hnula, tak to dost bolelo. Ted to spis citim jako ze jsem rozlamana a ty thajsky masaze mi dost ulevovaly. Ted jsem znova tehu, tak to budu muset vydrzet :(

Lucyanne
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 18.05.17 17:31
Obnovuji - blokada zeber

Mam to ted taky. Ta bolest je hrozna, ale co ty stavy, kdy nevite, co se s vami deje a zda to neni konec. Sileny. Hroznej napor na psychiku. Dnes jsem mela jeden z horsich dnu a musela si lupnout prasek na uklidneni. V pondeli jdu na fyzio na odblokovani, tak snad budu mit klid. Tohle je desne. A to pravidelne cvicim a ze by mi bylo lip, to se rict neda. Navic mi to kolikrat vystreli az do krku a mam pocit, ze nemuzu dychat (ale vzdy to rozdycham, takze je to opravdu jen pocit). Pomahaji vam nejake konkretni cviky na doma?

Dalibor7
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 19.05.17 07:13

Poradím ti něco, co funguje skvěle pokud je někdo šikovný.
Lehni si na zem, ruce k tělu, hoodně vydechnout tak, aby byli plíce prázdné a manžel ti zatlačí tak středně na hrudní kost, né moc aby ti zastavil srdce ale ani málo.
Jde o to, aby žebra zapružila tak, aby bylo slyšet prolupnutí v páteři.
Uvolní se mezižeberní nervy a bude dobře.
Pokud se to podaří je dobré to druhý den opakovat, aby si to lépe sedlo

mokan
Kecalka 241 příspěvků 19.05.17 15:00
@Lucyanne píše:
Mam to ted taky. Ta bolest je hrozna, ale co ty stavy, kdy nevite, co se s vami deje a zda to neni konec. Sileny. Hroznej napor na psychiku. Dnes jsem mela jeden z horsich dnu a musela si lupnout prasek na uklidneni. V pondeli jdu na fyzio na odblokovani, tak snad budu mit klid. Tohle je desne. A to pravidelne cvicim a ze by mi bylo lip, to se rict neda. Navic mi to kolikrat vystreli az do krku a mam pocit, ze nemuzu dychat (ale vzdy to rozdycham, takze je to opravdu jen pocit). Pomahaji vam nejake konkretni cviky na doma?

Holky, tak mne se to hoooodně zlepšilo a ten hnusný akutní stav už mám jen sporadicky, velmi málo. Pomáhá mi posilovací cvičení. Koupila jsem si gumy na cvičení :
www.smsystem.cz
pak taky posiluji celé tělo a zpevňuji záda, ruce, břicho…
A je to super!

Lucyanne
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 19.05.17 15:25

@mokan dekuji za tip. Doma mam spousty cvicebnich pomucek, toto mi chybi, objednavam. :) Snad uz bude dobre. Protoze ted poslednich par dni stalo za nic. :,(

Lucyanne
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 19.05.17 16:20

@mokan ono nam to telo vlastne rika, abysme se sebou neco delaly, ze? :lol:

Edit: Jeste me zajima - jak doouho ti trvalo zbavit se tech „kolapsovych stavu“?

mokan
Kecalka 241 příspěvků 19.05.17 17:08

@Lucyanne to už nevím přesně, ale cca po měsící cvičení ano. Ale chce to opravdu cvičeit.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama