Boj s kojením a tydenní mimi

397
8.3.16 22:36

boj s kojením a tydení mimi

Ahoj, chtela bych se zeptat, je nam tyden a tak trochu bojujeme s kojením, maly mi nevydrzi u prsa dele jak 20 minut, pak usne a at delam co delam uz se nevzbudí, za cca 1,5 h řve hlady a ja se snazim aspon 2 hodinky mit odstup(na radu lekare 2,5h) ale to by asi nevydzel, uz tak tu pul hodku chovame, houpeme atd jen aby vydrzel, tak jsem zacala odstrikavat mleko a davam mu z flasky abych mela prehled kolik vypije, odstrikam 90ml a on za 2 hodinky je jak utrzenej a ma hlad, tak zase houpeme a konejsime aspon na 3 hodinky, nechci ho prejidat, aby ho nebolelo brisko, ale co kdyz ma vazne hlad :(..jsem uz z toho na palici…myslite ze tech 90ml mu musí stačit? Nemuzu mit slabe mliko proto mu nestaci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3306
8.3.16 22:39

Nechápu. absolutně!! proč po 2 hod? na radu lékaře? tak to ho změň. koj jak potřebuje. řeba co hodinu. zesílí, bude víc mlíka a bude víc pít. proč by mumělo 90 ml stačit? mýmu by nestačilo ani náhodou. a mateřským mlíkem se nepřejí. koj ho, jak si řekne!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1226
8.3.16 22:40

Mně takhle malý miminko nikdy 3 hodiny nevydrželo, takže jsem kojila po dvou hodinách a mnohdy spíš častěji a dlouho (v podstatě nonstop, protože mám dvojčata). V tomto věku má mít nárok na prso, kdykoliv ho chce. Je malinký, teprve se oba seznamujete, vykašlala bych se na pevný režim a dělala, jak mu to vyhovuje. Ovšem odbourala bych tu láhev, to je cesta, jak přestat kojit. Když už dokrmovat odstříkaným, tak nějak alternativně (stříkačka, hadička).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26524
8.3.16 22:42

@Afroditka85 Holka vzpamatuj se. Jsi na nejlepší cestě si sama totálně zazdít kojení. Koj to miminko jak často potřebuje, klidně po hodině nebo hodině a půl a zahoď flašku!

Slabé mlíko nenexistuje, jen blbé rady ohledně kojení. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3306
8.3.16 22:43

Odstříkaným mlíkem je ale nutné krmit, pokud dítě málo saje. pokud jsem pochopila, tenhle saje dobře. když nebudeš kojit, ale odstříkávat (možná) budeš mít mléka spíše méně - kojení je nejlepší stimulant. takže kojit, kojit. v tomle věku jsem přes den kojila taky tak co dvě hodky. 3 určitě ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1606
8.3.16 22:44

Ahoj, mliko bud je, nebo neni. Slabe mliko je mytus. Koj maleho dle potreby, klidne po te 1,5 hodine, kdyztmto vyzaduje. Treba ani hlad nema a chce byt jen u prsa. Je jeste hrozne malicky a je to jeho jedina jistota, tak bych mu ji doprala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1125
8.3.16 22:47

@Afroditka85 já bych ho nakojila častěji, asi má hold teď větší potřebu. Jinak slabé mlíko je dle PA fáma.
Mě zase nutili u prvorozeného v porodnici kojit nejdéle 10 minut z každého prsu a já blbka jsem je tam poslouchala a pak se divila, že musím malého dokrmovat. Přišla jsem domů a tam se mi konečně rozjasnilo v hlavě :lol: a nechala to na něm a zjistila jsem, že chce kojit 20 minut z jednoho a 20 minut z druhého prsa a bylo vše v pohodě.
Prostě každé miminko je jiné a má jiné potřeby. Tabulkové dle dr. je asi málokteré.

Teď mám druhé, tříměsíční a taky jsem měla (mám)párkrát tendenci ho přesvědčovat, že jedl před hodinou a půl a on mi vždycky vysvětlí, že ho to nezajímá a chce zase :lol: Takže se snažím podle něj, jak potřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8962
8.3.16 22:48

@Afroditka85 Naprostá blbost, co vám poradil doktor. Odstupy řeš až v případě, že by se opravdu objevily koliky. Ale pokud to dobře chápu, zatím koliky nemá, tak nic neřeš a koj, jak malý chce. Tohleto je vyrábění problémů tam, kde nejsou. Kolik vypije vědět nepotřebuješ, směrodatné je, jestli je dítě spokojené, přibírá, ev. jestli má dost počuraných plen. Hlídání mimilitrů je nesmysl. Měj ho na prsu kdy chce a jak dlouho chce, uvidíš, že se uleví vám oběma a budete spokojenější.
Já teď kojím své druhé dítě, obě děti se kojily častěji, než co dvě hodiny, prvního nebolelo bříško nikdy, druhého ano, ale natažení intervalů vůbec nepomohlo, spíš naopak, bříško ho bolelo stejně a ještě řval hlady. Vyřešili jsme to jinak, ale pít jsem ho nechala tak, jak chtěl. A ani u jednoho z dětí jsem neměla šajnu, kolik vypijou. Jo a slabé mléko je mýtus. Můžeš ho mít málo, nebo ho můžeš mít dost, ale dítě si vytáhne málo, ale slabé ho nemáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
8.3.16 23:05

Vsechno, co tu bylo receno je pravda. Podivej se ma stranky www.kojeni.net do online poradny, jsou to stranky laktacni poradkyne…je tam spousta temat, otazek i odpovededi, me to pomohlo, kdyz jsem si nebyla s necim jista. A pokud mas nejaky osobni dotaz, na ktery tam nenajdes odpoved, tak muzes ty poradkyni napsat a ona ti vetsinou do druheho dne odpovi a stoji to par korun ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9060
8.3.16 23:06

Taky se přidávám - kojit tak často a dlouho, jak miminko chce. Delší odstup řešit až v případě, že by toto dělalo problémy. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
brko
8.3.16 23:07

No, vse podstatne bylo napsano. At ziji doktori a jejich skvele rady! :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
brko
8.3.16 23:09

:roll: a tu flasku vyhod, jinak kojit nebudes.

• Citovat
  • Nahlásit
151
8.3.16 23:10

Zadne intervaly nedodrzuj :) taky mi to tak dr radila a bohuzel jsme se kvuli tomu nejakou dobu oba trapili nez mi doslo ze je to blbost.. opravdu ho koj kdykoli si rekne a jak dlouho bude chtit :) flasku nepouzivej, to nic neresi a naopak by to spis mohlo zpusobit problemy (tece to z ni snaz nez z prsa a miminka se pak u prsa prestanou snazit a odstavi se kvuli tomu drive)..mlicko se pry tvori „na miru“ presne pro tve miminko a presne pro jeho aktualni pozadavky a potreby:) urcite ho nemas slabe:) slabe mleko neexistuje;) proste si hezky zalezte do pelisku mazlete se a koj koj koj :) spokojene miminko-spokojena maminka :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27371
8.3.16 23:22

Já kojila co dvě hodiny, klidně i min, odstup je jen pro sunar. Netrap to dítě hlady kvůli hodinám a normálně ho nakoj, jinak si zkazis celý kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.16 23:24

Já kojila vždy tak, jak malý chtěl. Když chtěl co hodinu, dostal prso co hodinu. Ono se to pak ustálí všechno :) Po šestinedělí mi spal celou noc, to byly zas rady, at ho budím..nebudila, nechala jsem ho v klidu spinkat.
Hlavně bych zrušila flašku a pozorování kolik sní. Já to neřešila vůbec, stašily mi kontroly u doktorky, že pěkně přibývá.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat