Bojím se přestat kouřit

Anonymní
14.8.20 22:29

Bojím se přestat kouřit

Zdravím, vím že příspěvků ohledně kouření je tu dost. Ale nějak jsem se nedočetla k radám, na které se chci zeptat. Zajímalo by mě, jak vydržet absťák na cigaretu. Když to zkouším jsem protivná akorát na přítele, ale fakt moc. Zajímalo by mě, jestli opravdu snižují chuť na cigaretu nějaké přípravky-spreje, náplasti, nebo to budou vyhozené peníze? (Stejně jako za cigarety :zed: ) Jak sebrat tu vůli přestat hned a když přijde absťák už si nezapálit? Jak se nezlákat, když kouří rodina, kamarádi i přítel? (Ještě hůř, kouříme v bytě) Taky mám hrozný strach z přibírání a třeba kousání nehtů nebo něco podobného.. prosím, budu ráda za všechny rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
14.8.20 22:39

Pokud jsi rozhodnuta, prostě přestaneš, náplasti apod jsou k ničemu, přítele bych poprosila, ať doma nekouří, nebo ať se přidá ke mě. Možná pár kilo přibereš, ale bude se ti líp dýchat, nebudeš smrdět, nebude ti smrdět všechno oblečení, záclony, potahy a celý byt. Držím palce, ať to zvladneš, já kouřila x let a jde to!

• Citovat
  • Nahlásit
675
14.8.20 22:42

Prostě to chce obrovskou vůli, mě pomohlo žvýkat místo kouření a nechodit nikam kde ostatní kouří. Pristi rok to bude 10 let co nekouřím, ale zase mám teď kaficka a sladké místo toho a nabrala jsem příšerně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2442
14.8.20 22:45

Já bych nikdy nedokázala přestat, kdybych měla chlapa kuřáka. Už mí kouřící přátelé pro mě byli výzva, když sem přestávala :? Asi by to chtělo, aby se k tobě přidal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
14.8.20 22:52

Já jsem přestala samozřejmě když jsem otěhotněla a nekourila do půl roku mimina ale je to těžký když kolem tebe všichni kouri! My teda nakoupime v bytě ani autě ani nic podobneho to totiž nesnáším ale když prijedu k rodičům kourim, k tchyni taky ptz ta kouri ale partner třeba ne. Nechápu to. Ale jsem takový kuřák ze vykourim krabičku a pak 4 dny třeba nic. Ale pak mi to spustí buď stresová situace a nebo ze jsem v přítomnosti lidi co kouri. Takže bych poradila nebýt v té přítomnosti lidi a a jak už někdo psal pomaha žvýkání a přestat kouřit v bytě..držím pesti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
174
14.8.20 23:03

Já jsem přestala kouřit měsíc před otěhotněním. Prostě jsem tím sekla ze dne na den ( kouřila jsme 10 let, cca krabička na den ). Taťka mi poradil, že nemá cenu ubírat, že to nepomůže, že se s tím musí seknout hned ( sám přestal kouřit a to kdysi kouřil 3 krabičky denně, už je to přes 15 let). Výhodu mám takovou, že přítel přestal kouřit taky kvůli miminku. Přestal stejně jak já, prostě jsme si ten den zapálili naposledy. Jo a nejhorší jsou první 3 měsíce. On si třeba koupil vapovačku a jen náplně s nějakou příchutí ( bez nikotinu ) a teď už nevapuje. Nekouříme od února. Jinak, když člověk chce, tak to jde. Před dvěmi lety přestala kouřit moje kamarádka, takový vášnivý kuřák a taky, ten den si zapálila na posledy a to jí v bytě kouří partner.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
14.8.20 23:07
@Týnuška95 píše:
Já jsem přestala kouřit měsíc před otěhotněním. Prostě jsem tím sekla ze dne na den ( kouřila jsme 10 let, cca krabička na den ). Taťka mi poradil, že nemá cenu ubírat, že to nepomůže, že se s tím musí seknout hned ( sám přestal kouřit a to kdysi kouřil 3 krabičky denně, už je to přes 15 let). Výhodu mám takovou, že přítel přestal kouřit taky kvůli miminku. Přestal stejně jak já, prostě jsme si ten den zapálili naposledy. Jo a nejhorší jsou první 3 měsíce. On si třeba koupil vapovačku a jen náplně s nějakou příchutí ( bez nikotinu ) a teď už nevapuje. Nekouříme od února. Jinak, když člověk chce, tak to jde. Před dvěmi lety přestala kouřit moje kamarádka, takový vášnivý kuřák a taky, ten den si zapálila na posledy a to jí v bytě kouří partner.

@Týnuška95 tak to klobouk dolu musíte mít hroznou vůli 👏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
174
14.8.20 23:15

Mě se o cigaretách často zdá. Je to děs. A vyhýbáme se oba místům, kde jsou kuřáci no. Zahrádky v restauraci a tak. A když jsme na návštěvě, kde je kuřák, tak jsme od něj dál. Jo a neříkám, že bychom si nezapálili, zapálili bychom si s přítelem okamžitě.. @Beryta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2079
15.8.20 00:21

Kourila jsem 10 let, krabku denne, pred rokem jsem prestala ze dne na den. Pribrala 7kg, ale jelikoz se snaz dalo cvicit, ubehnout vic, tak do pul roku mam -12kg. Prohresky mam asi 4 ale vzdy pul ciga a vzdy z nervu. Kdyz jsem ve spolecnosti kuraku tak mne to nijak nelaka. Naplasti ani zadne prostredky jsem nemela. Motivaci mi byl novy domov, kde jsem nechtela aby to smrdelo a ven se v noci bala :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.20 01:29

Mne tedy pomohlo jen otehotnet, zadna jina motivace nebyla dost silna. Poprve jsem jeste trochu kourila asi do 7 tt, postupne ubirala a pak uplne konec, pak jsem se k tomu vratila asi ve 2 letech ditete, uz mene ale uz se to zas zacalo rozjizdet a kdyz jsem otehotnela podruhe tak ze dne na den. Jsou mu dva roky a doufam ze se k tomu uz nikdy nevratim. Chut nemam a to manzel kouri krabku denne. Ale nikdy nekouri v byte ani v aute. Vim, ze si jiz nikdy nesmim zapalit ani jednu protoze by se to zas rozjelo.
Radim tedy prestat kourit v byte (fuj tam to musi smrdet), to se snad da dodrzet lehce a pak otehotnet ;)

• Citovat
  • Nahlásit
5
15.8.20 02:46

Mně pomohl nicorette spray. Vždycky, když jsem měla chuť na cigaretu, stříkala jsem si pod jazyk jednu dávku a měla jsem vystaráno. První dva dny to bylo těžký, ale podle mě je to hodně v hlavě. Hlavní je si říct, že jsem si tím stříknutím do pusy zakouřila, a ono se to poddá. :) Jen je dobrý postupně snižovat davky, jinak hrozí závislost na spreji. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.20 07:19

Nevím kolik denně vykouříš, ale já jsem vždycky přestávala postupně - snižovala jsem. Pak jsem přešla na slimky u kterých skoro ani nevíš že něco kouříš, bylo to spíš jen pro ten pocit, a s těma přestat už nebylo tak těžké. Nepoužívala jsem žádné náhražky jako náplasti atd. Ani jsem nepřibrala. Ale je fakt že po nějaké době (třeba po 2 letech) jsem zase začala když jsem měla hodně stresu, ale to už bylo jen občas a pak jsem zase přestala… Přítel by tě měl podpořit a přestat taky nebo aspoň nekouřit před tebou, určitě ne v bytě.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14012
15.8.20 07:59

Pro tvoje tělo je lepší i jen pár dní nekouřit a pak do toho zase spadnout, než kouřit furt. Tedy zkoušet přestat a hledat co ti pomáhá nekouřit, než o tom jen přemýšlet a hulit dál.

Vcelku dost spolehlivé právě na bažení jsou malé dávky bupropionu, nutno naznat, že můžou mít vedlejší účinky v podobě živých snů, větší nadrženosti a zhošeného spánku.

Primárně ale pro vymanění se ze závislosti potřebuješ porozumět tomu, kterou svou potřebu kouřením sytíš - umožňuje cigáro relaxaci? zmírění napětí? zaháníš jím hlad? zjednodušuje ti sociální kontakty? něco jiného?

No a pak se tohle potřebuješ naučit řešit jiným způsobem, než je cigareta. Protože když už zvládneš fyzickou závislost, ta psychická je výrazně těžší.

To neznamená že to nejde. i každý pokus je lepší než nic, protože čím méně toho vykouříš, tím méně se poškozuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
802
15.8.20 08:12

Poprvé jsem přestala, když jsem zjistila, že jsem těhotná s prvním synem. Vydrzela jsem do jeho půl roku a pak znovu začala. Zlakal mě manžel, který v té době taky kouril. Po druhé jsem navštívila poradnu proti kouření. Pan doktor mi předepsal Champix.Jsou to takový prášky asi na 2mesice. Snima mi přestalo cigarko chutnat. Dokonce ani žádný stres nebyl.Pul roku po me přestal i manžel-sam od sebe. Nakonec jsme i zjistili, že máme kolem sebe víc nekuraku než kuřáků. Já už nekouřím 2,5roku. Obcas bych si dala, ale je to jen záblesk myšlenky. Nic hrozného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
15.8.20 21:12

Já mám to samé
Když nekouřím delší dobu, jsem hrozně protivná :lol:
A pořád bych něco jedla. Když jsem tenkrát před 3ma lety zjistila, že jsem těhotná, tak jsem přestala a začala opět po porodu asi cca po 3m. Zkus to třeba omezit.. nějak se zabavit.. tak abys nemusela kouřit tolik cigaret.. a pak to třeba půjde, nebo taky ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama