Bojové sporty

165
17.11.20 23:21

Bojové sporty

Ahoj, zakládám diskuzi ohledně bojových sportů. Chci se zeptat, jaký je podle vás nejlepší na obranu? Máte s bojovými sporty nějakou zkušenost? Děláte/ dělaly jste nějaký? Nebo Vaši známí? Co na to říkáte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6326
18.11.20 07:00

Na obranu jsou nejlepší kurzy sebeobrany a trénování rychlého běhu. Než jsem si zničila ramenní kloub (při tělocviku ve škole, ne při bojovém sportu) tak nám sensei vždycky vtloukal do hlavy, že když je možnost, tak útočníkovi hrábni po očích nebo varlatech a uteč. Nejlépe uteč dřív, než budeš muset použít jakýkoli fyzický kontakt. A mluvila jsem s více mistry, co měli 10 DAN a všichni mi řekli totéž, že i na jejich pozici jako první variantu volí útěk. Takže doporučuji si koupit běžecké boty :mrgreen:

Jinak dělala jsem variantu Aikodó, kde jsme cvičili i se zbraněmi (bolken - dřevěná katana, Bo - středně dlouhá tyč,…) moc mě to bavilo, ale díky pitomci telocvikáři jsem musela skončit, protože už jsem nemohla cvičit páky na klouby :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
18.11.20 07:08

Děkuji. Dá se i to aikido použít na obranu? Co judo? O tom mi někdo tvrdil, že se tím bránit nedá, dokonce jsem se setkala s názorem, že pro holku nemá žádný bojový sport smysl… Máš také zkušenosti s krav magou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
18.11.20 07:14

@Heivka Ten komentář nade mnou byl na tebe, promiň zapomněla jsem tě zmínit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
18.11.20 07:15

Sport je hlavně blbý v tom, že má pravidla, že soupeře nechceš zranit. Ve rvačce/ při přepadení pravidla neplatí, a ty MUSÍŠ soupeře zneškodnit. Nebo utéct. Jistě, pokud ovládáš nějaký sport, máš šanci, pokud neztuhneš a znalosti využiješ. Ale lepší je fakt speciální kurz sebeobrany. Ty většinou spojují to nejlepší z bojových sportů.
Edit: navíc dobrý lektor ti vysvětlí, jak se vyhnout konfliktu, jak reagovat na jakou situaci, co je nutná obrana apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6745
18.11.20 07:21
@Ananaska5 píše:
Děkuji. Dá se i to aikido použít na obranu? Co judo? O tom mi někdo tvrdil, že se tím bránit nedá, dokonce jsem se setkala s názorem, že pro holku nemá žádný bojový sport smysl… Máš také zkušenosti s krav magou?

Náhodou judo je dobré, protože většina rváčů neví, co dělat na zemi. Když judista dostane kopáče na zem, tak ho zaškrtí nebo upáčí, ale pro holku tohle asi nebude ta nejlepší strategie :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6326
18.11.20 07:22

@Ananaska5 Ale on opravdu žádný bojový sportu v dnešní podobě není určen k sebeobraně. Na to jsou armádní koncepty boje jako je Kravmaga a podobné a i tak trvá léta, než se dostanete na praktickém životě použitelnou úroveň (protože nebudete trénovat několik hodin denně jako v izraelské armádě), ale téměř všechny bojové sporty a umění vám pomohou rozvinout všestrannou obratnost a posílit svaly, kromě toho se kolem bojových umění, zvlášť těch tradičních, pohybují bezva lidé. Takže pokud vás to láká, doporučuji začít, ale ne s představou, že z vás bude po jedné hodině Chuck Norris a Jackie Chan v jedné osobě :mrgreen: A kromě toho s judistou, který už má aspoň 2-3 kyu se do křížku pustit opravdu nechcete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
18.11.20 07:23

@Celeana: Doporučila bys mi ještě něco jiného kromě sebeobrany? Setkala jsem se s názorem, že holka nemůže kluka nikdy přeprat, co na tohle tvrzení říkáš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
18.11.20 07:25

@Gnaar A co je pro holku nejlepší strategie? Nebo jaký sport podle tebe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6745
18.11.20 07:43
@Ananaska5 píše:
@Gnaar A co je pro holku nejlepší strategie? Nebo jaký sport podle tebe?

Střelba? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
18.11.20 07:47

@Gnaar A kromě ní? Proč si vlastně myslíš, že to není pro holku dobrá taktika? Já chci vybrat nějaký bojový sport a nevím jaký…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6745
18.11.20 07:59
@Ananaska5 píše:
@Gnaar A kromě ní? Proč si vlastně myslíš, že to není pro holku dobrá taktika? Já chci vybrat nějaký bojový sport a nevím jaký…

Myslíš, proč není pro holku dobrá taktika úmyslně dostat útočníka na zem a tam ho zaškrtit? To je asi dost zřejmé ne? To je riskantní samo o sobě.

Nemyslím, že by u toho bojového sportu až tak záleželo na tom, jaký, ale hlavně aby Tě to bavilo. Je to běh na dlouhou trať a představa, že budu chodit na nějaký kurz sebeobrany a tam se naučím za nějakých 5 nebo 10 lekcí efektivně bránit je naivní. Od určité úrovně se ty prvky různých bojových sportů mohou vzájemně prolínat.

Pro rychlejší progres by možná byly lepší nějaké kontaktní sporty, kde se rochu oboucháš a nebudeš mít strach nějakou ránu schytat a taky oplatit jako box, thaibox nebo klec?

Zajímavá, už nesportovní věc pro sebeobranu může být taky boj s nožem, ale těch kroužků na to asi moc není?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
18.11.20 08:12

@Gnaar Jako že bych si mohla jít sednout za nepřiměřenou sebeobranu? Mě furt nedochází proč zrovna jen pro holku… Třeba známá dělá judo a většinou kluků přepere…
Jinak co ty a bojové sporty? Máš s nějakým zkušenost? My do toho chceme jít s kámoškou (samotné by nás to asi nebavilo) no a ona právě odmítá box a mma, že se prý nebude mlátit hlava nehlava a doma by mi to taky nedovolili, že prý nebudu chodit domů s rozbitou hubou… Taky se jí nelíbí karate. Ona navrhla hlavně aikido a meč, pak také zmínila bjj a taekwondo, pak jsem tedy vybraly judo, když mi ho ta známá, kterou jsem zmínila doporučila. Hodně lidí doporučuje krav magu. Co myslíš o ní? Ale nwm co by na to řekla kámoška…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1080
18.11.20 09:26
@Ananaska5 píše:
@Gnaar Jako že bych si mohla jít sednout za nepřiměřenou sebeobranu? Mě furt nedochází proč zrovna jen pro holku… Třeba známá dělá judo a většinou kluků přepere…
Jinak co ty a bojové sporty? Máš s nějakým zkušenost? My do toho chceme jít s kámoškou (samotné by nás to asi nebavilo) no a ona právě odmítá box a mma, že se prý nebude mlátit hlava nehlava a doma by mi to taky nedovolili, že prý nebudu chodit domů s rozbitou hubou… Taky se jí nelíbí karate. Ona navrhla hlavně aikido a meč, pak také zmínila bjj a taekwondo, pak jsem tedy vybraly judo, když mi ho ta známá, kterou jsem zmínila doporučila. Hodně lidí doporučuje krav magu. Co myslíš o ní? Ale nwm co by na to řekla kámoška…

Přesně. Možná u holky to budou brát trochu jinak, ale četl jsem článek, kde se nějaký takový učitel bojového sportu dostal do křížku se zlodějem ve vlastní bytě a skončilo to tuším „jen pár zlomenýma kostma“ a ano ten instruktor byl za to potrestanej, protože „zneužil“ svoje znalosti a má přece on vědět, kde a jak má zakročit, aby druhého nezranil a měl se bránit pouze jen tak, aby sám nebyl zraněn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
18.11.20 09:50

@gabrriel V tom případě nevím jestli je střelba lepší nápad :nevim: :mrgreen:… Nepamatuješ si který sport dělal?? Co ty? Děláš bojový sport? Doporučila bys nějaký?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama