Bolavá práva ruka

Anonymní
20.7.20 13:35

Bolavá práva ruka

Ahojte prosím vás, mohli by jste mi poradit?
Před měsícem mě z ničeho nic začala bolet pravá ruka u zápěstí.. A na druhý den mě to přešlo..
Ale včera se mi to vrátilo.. Bolí to Teda hrozně skoro nic do té ruky nedám dnes jsem nemohla vzít do ruky ani smeták :lol:
Napadl mě zánět šlach.. Ale nejsem žádná doktorka :D
(v práci mám většinou zátěž právě na tu pravou ruku)
Nevíte co to může být? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6315
20.7.20 13:40

Může to být zánět šlach nebo nějaký úžinový syndrom, bez vyšetření těžko říct. Taky mám z práce pravou ruku v háji, zatím čekám, jestli pomůže 14 dnů dovolená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
20.7.20 13:47

Tohle se mi čas od času taky stává - většinou mi pomáhá nechat to nějakou dobu v klidu a pak postupně protahovat a postupně přidávat zátěž. U doktora jsem s tím ale nikdy nebyla… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13647
20.7.20 13:50

Ruku nenamáhej, respektive hýbej s ní co nejméně, mazej něčím protizánětlivým a když to do středy nepřejde, zajdi k lékaři. Pokud ti to brání v práci, tak k té lékařce jdi hned, nejspíš budeš potřebovat pár dní nemocenské, aby si to zaléčila.

Když to necháš být, tak se to nejspíš jen zhorší.

Zároveń se v mezičase objednej na fyzioterapii -až to zaléčíš a od doktora budeš vědět co to bylo, tak tam zajdi a nech si vymyslet kompenzační cvičení, aby ti práce neničila zdraví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
477
20.7.20 14:08

Zánět šlach. Měla jsem a velice bolestivé. Nemohla jsem ani pohnout rukou a palcem. Potřebuješ k ortopedovi. Napíše ti ortézu a sundávat pouze při mytí. Obvoďák ji bohužel nenapíše. Jinak naprostý klid. Já měla velký zánět a trvalo to 6 týdnů než jsem mohla sundat ortézu. Ale od té doby dobré. Jen při větší námaze se ozve a vím, že už musím zvolnit. Ať je líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
20.7.20 14:45

Přidávám se, zánět šlach, měla jsem to z práce, kde jsem dennodenně držela v ruce naběračku tím jedním a samým způsobem (viva la kantýna :mrgreen: ). Praktická doktorka doporučila ortézu a klid, ale hodit marod jsem se nemohla, takže jsem nosila ortézu doma a o pauze, snažila se mít jinak v momentech kdy v práci byl klid ruku volně nataženou na své noze a mazala 3× denně heparoid gelem, v mezičase červenou profi Indulonou (funguje proti zánětům). Na ortopedii mi k tomu zjistili tzv. Syndrom špetky, kdy při dlouhodobém zatížení palce a ukazováčku když jsem něco držela ve „špetce“ (propiska, lzice, koralkovani, ale i třeba mobil, práce na notebooku tomu nepřidá) se jistý sval na dlani dostane do křeče a to tomu zápěstí zrovna nepomáhalo. rozhodně doporučuji jít k lékaři, já jsem se s tím potýkala dlouho před tím než jsem šla, myslela jsem že je to pozůstatek z doby kdy jsem měla zápěstí vykloubené a teď už to mám chronické a furt se to vrací :roll: každopádně už vím že jak se to ozve, chce to s tou rukou zvolnit a mazat tím heparoidem. takže za mě jít k lékaři co nejdřív :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama