Bolest beder

712
2.10.12 15:23

Bolest beder

Ahoj všem,
v poslední době mě strašně bolí bederní páteř. Myslim si, že je to hlavně z toho jak pořád tahám malou. Když si lehnu na zem nebo na postel tak mi tam hodně loupe. Řikala jsem si jestli by mi nepomohl nějaký bederní pás, ale je jich tolik, že nevím jaký vybrat a pomohl vám vůbec? A znáte nějaké vhodné cviky? Já se vždycky bojím, abych to nenamáhala ještě víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24621
2.10.12 15:32

Bederní pás nevím, nemám zkušenosti…
Ale pomáhá mi lehnout na zem, pokrčit nohy a pomalu zvedat zadek a zas ho pomaličku pokládat na zem, postupně od hrudníku po obratlech…
Nejdřív to bolí jaxviňa :oops:, ale pomůže to a uleví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2663
2.10.12 15:34

@Andýsek92 bolest beder způsobují především povolené břišní svaly, takže zkus začít posilovat bříško. Jinak na protažení beder je dobré lehnout si na záda, skrčit nohy, chytit se za kolena a přitáhnout s výdechem k hrudníku. Cviků na protažení nebo posílení je dost, nejlépe ti ovšem poradí rehabilitační pracovník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
712
2.10.12 15:36

No, měla bych začít posilovat :oops: po porodu jsem celá povolená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24621
2.10.12 15:39

Jo no, posílit břicho je „prevence“, ale to zvedání zadku pomůže, když už to bolí.
Nebo pohupovat na balonu a taky „podsadit“ ten zadek, prostě snažit se protahovat na opačnou stranu, než je ta páteř prohnutá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1452
2.10.12 16:02

Ahoj, mě pomáhá horká vana a hopsání na fit-balle :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2663
2.10.12 16:10

@burgundy ano,to je taky řešení, ale pozor, u bolestí bederní páteře se doporučuje spíše suché teplo, protože když vylezeš z vany, tak sice máš uvolněné svaly, ale může dojít ke spasmu(ke křečovitému stažení svalů) a k následné blokádě. Takže třeba nahřát ručník a přiložit na bedra, pozor ale na popálení nebo nahřívat fenem a pod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4691
2.10.12 16:36

Na bolesti zad je dobrá elektrická deka - suché teplo, vana se nedoporučuje jak psala @kačkač1404
A pak cvičit, cvičit cvičit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2663
2.10.12 17:18

@Irinka0210 přesně tak :palec: :palec: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10848
2.10.12 17:36

Andýsek- asi tě k tomu nepřemluvím, sama bych se neposlouchala ještě tak před půl rokem (to je věta:D!) ALE - důvodů může být více - oslabené břišní svaly, nebo mírně vyhřezlá plotýnka mezi obratli, nebo cosi doblblého při porodu - to je prý velice časté, nebo bůhvíceještějiného - na každou příčinu pomáh něco zcela jiného -a navíc to nemusíš úplně odhadnout- to, že ti něco uleví, neznamená, že ti to pomáhá řešit příčinu. Právě „úlevové“ polohy jsou obvykle ty, které ti chvilkově uleví, ale těm zádům hodně škodí a tvůj stav zhoršují. Moje doporučení je jednoznačně zajít za terapeutem, který tomu rozumí a který odhalí příčinu. Sama mám výbornou zkušenost s Mckenzie terapeutkou - zkus pohledat, jestli u vás také nějaká/nějaký není. Se zády po blbých zkušenostech už nedělám domácí pokusy „co zabere“ - kdybys nenašla, mohu se zeptat své terapeutky, jestli nezná někoho kdo funguje někde poblíž tebe- když napíšeš SZ bydliště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1452
2.10.12 18:41

@kačkač1404
Děkuji, to jsem nevěděla, příště zkusím radši ten fén ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
kam35
14.1.13 12:57

Ahoj, já mám taky vetší problém a chtěla bych se zeptat? Byla jsem těhotná a ve 4 měsíci nastaly komplikace a já musela do nemocnice.Tam jsem ležela celej měsíc a po měsíci přišel potrat :,( ted jsem ještě v 6 nedělí. Když jsem se vrátila dom tak to přišlo! bolesti v bedrech..kamarád je fizioterapeut.tak jsem se sním domluvila tan mi záda stáhl nějakýma pástama a to drželo tu páteř měla jsem to dvakrát a ono se ulevilo :) ale ted jsem byla na kontrole na gyndě a pan dokrot mi oznámil ža mám cistu a myom :(. tak se chci zeptat jestli ty bolesti jsou od toho nálezu co pan doktor našel a nebo jsem opravdu tak ochablá stoho potratu a ležení. Bolest je to docela nepřijemná..jde mi to i do noch a a mám velké bodání v zádech!

• Citovat
  • Nahlásit
1962
14.1.13 13:51

Ahoj, tedy nejsem lékař a řekla bych, ře určitě bolesti můžou být způsobené i vnitřním tlakem toho myomu a cisty, ale to musíš vědět ty, odkud ta bolest vychází, zda z vnitřku, nebo vně - tedy ze svalů.
Pokud ti pomohlo tejpování (ty pásky), pak se jedná o problém s vazivy, které tyto pásky podporují, pak by byl problém zde. Neboj se zeptat nějakého fyzioterapeuta ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2663
14.1.13 14:50
@kam35 píše:
Ahoj, já mám taky vetší problém a chtěla bych se zeptat? Byla jsem těhotná a ve 4 měsíci nastaly komplikace a já musela do nemocnice.Tam jsem ležela celej měsíc a po měsíci přišel potrat :,( ted jsem ještě v 6 nedělí. Když jsem se vrátila dom tak to přišlo! bolesti v bedrech..kamarád je fizioterapeut.tak jsem se sním domluvila tan mi záda stáhl nějakýma pástama a to drželo tu páteř měla jsem to dvakrát a ono se ulevilo :) ale ted jsem byla na kontrole na gyndě a pan dokrot mi oznámil ža mám cistu a myom :(. tak se chci zeptat jestli ty bolesti jsou od toho nálezu co pan doktor našel a nebo jsem opravdu tak ochablá stoho potratu a ležení. Bolest je to docela nepřijemná..jde mi to i do noch a a mám velké bodání v zádech!

Zcela jistě jsou tvé problémy způsobené kombinací gynekolog. nálezu a ochablého svalstva v bederní a pánevní oblasti. Doporučila bych ti neurolog. vyš. nebo aspoň vyšetření fyzioterapeutem a začít cvičit, nejlépe Mojžíšku(v každém případě pod odborným vedením).Pomůže ti to nejen na bolest zad, ale i v tom, aby další těhotenství dopadlo dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
kam35
15.1.13 10:29

Děkuji za radu :-)ale z kamarádem jsem se domluvila a dnes jsem se objednala na rehabilitace…jiní řešení fakt nevidím a hlavně bych to nevidržela :( a plánuji další těhotenství, takže bych chtla bejt zas připravená.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat