Bolest čelistního kloubu

Petunye
25.4.14 08:06

bolest celistniho kloubu

Ahoj holky, prosim vas mate nektera zkusenost s bolesti celistniho kloubu.Me boli jen na prave strane a napred to bolelo jen pri zivani a ted uz i pri kousani.Pry se stim musi az do Olomouce do jakesi poradny.Boze,proc az tak daleko? Budu vdecna za kazdou radu. Hlavne jestli neni nejake zarizeni bliz nebo co s tim?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6049
25.4.14 08:14

Mě bolel čelistní kloub když se ozývaly 8mičky. Jinak bych si s tím klidně zašla k obvodnímu, ten tě už nasměruje. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3417
25.4.14 08:51

Ja jsem to mela taky, nejdrive na jedne strame a pak na druhe..Doslo to tak daleko, ze se mi zablokovali oba celistni klouby…Nakonec jsem byla v kloubni poradne a tam jsem dostala rovnatko na noc na dolni celist a cvik ktery jsem mela cvicit…A odeznelo to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
823
25.4.14 11:11

@Petunye Já mám s tím problém víc než 2 roky, řekla bych že po porodu se to ještě zhoršilo. Docházím taky do kloubní poradny, na noc nosím nákusní dlahu, teď jsem absolvovala terapii laserem a musím to zaťukat, ale jsem bez bolesti :pankac:
Doktor mě radí, že pomáhá teplo, žádný stres a uvědomovat si to a nemít zaťatý zuby ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
27.4.14 09:53

Jaajunkaa : Za, jak dlouho ti bolesti odezněly po nošení nákusné dlahy? Taky jsem byla v kloubní poradně a čekám na zhotovení dlahy mimochodem, která mě stála 1200kč, tak doufám, že mi k něčemu bude. Bolesti mi vystřelují do ucha, který mám už asi týden zalehlé :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3417
27.4.14 10:15

@kusanko ja jsem neplatila ani korunu za tu dlahu a dostala jsem domu i ty otisky, kdyby se mi zlomila, tak atsi prijdu nechat udelat novou..Rozdil byl znat asi po tydnu noseni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
27.4.14 10:28

No ted jsem pěkně naštvaná teda. Nechávala jsem si jí dělat u svého zubaře a když přišlo na placení protočily se mi panenky. No a nedej bože, aby mi praskla a musela bych to hradit znova :roll:. Tak doufám, že mi to taky pomůže. Ted je to 14 dní a stále stuhlost a zalehlé ucho. Jaký jste měly příznaky vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3417
27.4.14 11:01

@kusanko me nejdrive strasne lupalo pri jidle, to vedle me nechtel nikdo jist jak mi tam krupalo, bolest v kloubu, pak i ztuhlost a ve finale jsem nemohla skoro otevrit pusu..A obcas se mi jakoby ten kloub zasekl..Ja dostala doporuceni od sve zubarky a na tu dlahu me posilali z kloubni ambulance na zubni protetiku..A jeste jsem mela cvicit cvik na ten kloub..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
27.4.14 11:29

To ti uplně rozumím, taky v kloubu přeskakuje a lupe asi už 10 let, ale bez bolesti až do ted. Prej je to na dlouhou trat, tak doufám, že budu mít taky štěstí a bude po dlaze zlepšení. Ve středu si pro ní jdu, tak pak napíšu, jaký to mělo efekt. Rovnou si nechám ukázat ten cvik, ten mi v poradně taky nikdo neukázal. Tak děkuji ti za informace :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
9.1.15 15:07

Měla jsem bolavé čelisti obě dvě, nemolha jsem v konečné fázi ani jíst..šla jsem k zubaři, ten mi udělal odlitky-chrániče jako mají boxeři a ty jsem musela nosit na noc…po 14dnech bylo po bolesti a už se to nevrátilo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
482
9.1.15 15:10

@Mašinky a jak dlouho jsi ty bolesti měla? Mám je už rok a mám jít na artroskopii…na zuby mám dlahu, která se nasazuje na spodní čelist a nic… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
9.1.15 15:32

Trictvrte roku me bolela prava celist, pak jsem chodila na obstriky a minimalne se to zlepsilo, byla mi doporucena rovnatka, ze to muzu mit kvuli zkrizenemu skusu. Po trictvrte roku noseni rovnatek me prava celist prestala uplne bolet a zacala me bolet ta leva 8o To trva do ted :( zrovna vcera jsem se docetla nekde na internetu, ze na to pomahaji specialni masaze celisti, ale moc tech informaci v cestine neni, spis v anglictine, tak to musim jeste probadat, uz z toho silim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
10.1.15 01:58

Bolelo mě to pár měsíců už si přesně nepamatuji. Začalo to jednou stranou chvílema, potom se to stupnovalo a pak jsem se jednou ráno vzbudila a už mě bolela i druhá strana a nemohla jsem už ani otevřít pusu ani na kartáček při čištění a kousání jídla bylo utrpení. Takže jsem jedla jogurty a kašovitou stravu, ale to už jsem šla pak hned k zubaři a ten mi udělal otisky a za pár dní jsem měla ty chrániče :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
24.8.15 13:57

Tak v mém případě to nemělo vůbec nějakou souvztažnost se zuby. Bylo období (pár let), kdy se mi toto objevovalo. Bolest vždy na jedné straně, někdy jako kráva (v klidu ne), jen při jídle, zívání.. Přišlo to náhle a jak náhle to vzniklo, tak tak to odešlo. Tím nechci říct, že mě to bolelo pár dní a šlus. Byla to záležitost na týdny. To samé měl ale i manžel a já to neřešila. Doktor mi řekl, že se na to nic moc dávat nedá, ale že nejpravděpodobněji to je z prochlazení (třeba když na Tebe fučí v autě klimoška apod.).
Uklidním Tě.. dlouhá leta jsem to zase neměla. Já bych třeba mazala nějakým krémem (ono to moc nepomůže), co má protizánětlivé účinky, ale jestli máš to samé, nic to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
15.3.18 15:08

Dobrý den, je tu někdo, komu souvisela bolest „čelistního kloubu“ prostě celá tvář při kousání, žvýkání, zývání s růstem osmičky a komu se tato bolest vyřešila chirurgickým zákrokem a vyndáním osmičky ven? Zubařka odhalila možnou souvislost, jinak neví, co semnou… a ač se nebojím, nechci se hned vrhnout na vyndavání osmičky… děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat