Bolest hlavy

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zzuzula
Nováček 2 příspěvky 23.02.09 10:24
Bolest hlavy

Vyse tyzdna mam zvlastne bolesti hlavy. Akoby som mala stuhnutu siju a krk, a tato stuhnutost az strpnutost mi prechadza az do zadnej casti hlavy. Akoby som mala strasne silno stiahnutu gumicku vo vlasoch. Je to hrozne neprijemne a obcas citim aj take pichanie. Najma ked som v klude, napr ked si vecer lahnem a nemozem potom zaspat. Neviem ci to suvisi s tym ze som zacala po velmi dlhom case cvicit, cvicim denne s mensimi cinkami a miesto toho aby som sa citila fit sa citim stuhnuta. Stale cakam za nasledujuce rano to zmizne ale stale nic. Zacinam mat obavy aby neslo o nieco vaznejsie. Alebo zeby to bolo psychickeho razu? Mam dost velke citove problemy ktore trvaju uz viac ako rok. Ale tie bolesti su cerstve tak neviem ci mam este pockat alebo navstvivit lekara. Nemate niekto s niecim podobnym skusenosti? dakujem

Reakce:

Odysea
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 23.02.09 10:39

Ahojky,

to může být čímkoliv. Každopádně si myslím, že návštěvou doktora nic nepokazíš. :wink:
já začala prvidelně trpět bolestmi hlavy od 15 let, šla jsem na spoustu vyšetření včetně rengenu. Vše ok. Prostě jen migrény.

V tvém případě to vidím asi na to cvičení, ale k dr. bych raději zašla!!! :wink:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34274 příspěvků 23.02.09 10:44

Jestli k tomu nemáš teploty, bolest nezačala v jedné vteřině a není obzvláště krutá, nemáš nějaké další příznbaky, tak je to nejspíš krční páteří. Můžeš mít k tomu pocit motání hlavy a nevolnosti. Samozřejmě že jsou vzácné vážnější příčiny, které může vyloučit lékař. Mělo by ti pomoci klid, teplo, nějaké prášky na bolest (poradí v lékárně), a nějaké na uvolnění svalstva (volně prodejný je guajacuran, ale je slabý, brát tak 5× denně). Mělo by se to postupně samo zlepšovat.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.09 11:20

Tak takhle jsem trpěla, když jsem začala chodit cvičit, posilovali jsme na břicho a přitom měli zvedat i hlavu od podložky. Namohla jsem si krk a pořídila jsem si parádní týdenní bolest hlavy :(. TAkže už nechávám hlavu na podložce a volím jiné cviky. Ne pro každýho je všechno, že jo :)

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 23.02.09 12:41

Nu základní pravidlo cvičení:
před i po cvičení se řádně protáhnout a to včetně krční páteře a šíjových svalů

Pokud toto dodržuješ, může to být špatným držením těla při práci, či při TV apod. Já měla problémy při kojení. Špatná poloha při spánku nebo průvan (i skoro necitelný) v místosti, kde spíš.

Zkusila bych zajít na masáž krku a šíje a upozornila je na to, že to bolí, oni můžou také poradit a hlavně masáž přizpůsobí tomuto stavu.

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 23.02.09 12:43

Ještě mě napadlo, někdy to mívám v zimě. Když jdu ven a je mi zima tak si nevědomky přitahuju ramena nahoru a pak mě bolí krk a hlava.

petrax77
Ukecaná baba ;) 1687 příspěvků 23.02.09 20:01

Já bych doporučila také zajít na nějakou kvalitní masáž (nejlépe do nějakého rehabilitačního centra).

A k tomu cvičení - činky bych teď odložila a spíš se věnovala protahování.

Já na tohle taky trpěla, když jsem seděla v kanclu 12 hodin u PC, tak moje šíje hodně trpěla a bolesti hlavy od toho byly hrozné :cry:

Špejbl 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.10 10:50
Bolest hlavy může mít i jiné příčiny!

Zde je jedna.

Petttruše
Extra třída :D 10087 příspěvků 05.10.15 17:14

Ahoj,
už týden mě bolí hlava, tlak u kořene nosu, bolest na čele a spáncích, občas i tlak a bolest vzadu na hlavě…ORL ok, retgen dutin ok, krevní obraz v pořádku…zítra mě čeká neurologie…Děsí mě, že už je to týden. Vzala jsem si nolavgin a brufen, trochu to zabralo, te duž mi hlava zase bolí…není to nic, co by mě sklátilo, normálně funguji, ale dost mě to otravuje a znervoznuje. nic jiného nemám, žádné motání, mžitky, mdloby…mám cervikalgii krční páteře a dorzalgii bederní, krční páteř mám zablokovanou více jak rok (RHB k ničemu). Může mě na tom čele a spáncích bolet i od té páteře (krční páteř mě bolí)…nebo od krční páteře by mě bolelo jen vzadu na hlavě?? už si představuji nejhorší scénáře, co by to mohlo být :(

Glumka
Kecalka 346 příspěvků 05.10.15 17:19

A není to ucpaná rýma? Když mě bolí hlava (tak jak to popisuješ) tak si čelo a spánky natírám 31 bylin. To mi pomáhá, ale těžko říct, jestli to půjde i na tu tvou bolest

Halamka
Závislačka 3693 příspěvků 1 inzerát 05.10.15 17:20

@Petttruše Nic si nepředstavuj ;) U mě je bolest hlavy jako doma a kolikrát je to bolest, že mám pocit, že mi odumírá mozek. Vše od páteře.
Podle mě je to i u tebe na 99% od ní. Jestli máš doma takové ty polštáře naplněné peckami nebo obilím-nahřejí se a přiloží? Nebo hřejivou náplast jako první pomoc.
Najdi si dobrého fyzioterapeuta. Normální rehábka tu asi nic nezmůže-vlastní zkušenost. Ale byla jsem u výborné fyzioterapeutky a ta mě prokřupala od shora dolů, že jsem myslela, že mi láme kosti. Ale ta úleva… K nezaplacení.
Držím palce, ať bolest brzy přejde :kytka:

Dalibor7
Zasloužilá kecalka 635 příspěvků 05.10.15 17:35

Může to být od krční páteře a někdy stačí opravdu málo, aby to přešlo. Člověk si podrží dlań na spánku a silou krčních svalů tlačí proti dlani, dělá se to střídavě s obou stran, dokud nedojde k lehkému lupnutí na úponu lebky(misto kde je lebka posazena na páteři)toto když se podaří, někdy od bolestí hlavy velmi pomůže. Může se tlačit i na tvář, ono se to prostě zkouší různě v sedě v leže i ve stoje.

Petttruše
Extra třída :D 10087 příspěvků 05.10.15 17:40

@Dalibor7 ok, zkusím…už jsme nějaké cviky dělala…
@Halamka já měla skvělou fyzioterapeutku, bohužel odešla do důchodu, ted tu nikdo jiný není…uvidím zítra na té neurologii, tam mě tenkrát také prokřupal (k DR chodím vlastně jen s páteří)…jen je mi divný, že tlak na čele by způsobovala páteř, bolest bych spíš čekala vzadu v týlu…i když někdy s emi to táhn eokolo spáncích, nad až za uši…
mám hroznej strach z ucpané žíly…že mě bolí ucpaná žíla před prasknutím :(

dnes mám pocit, jako by mě pálilo na hlavě nahoře po stranách až do týla…

Petttruše
Extra třída :D 10087 příspěvků 05.10.15 17:41

@Glumka ne, ORL a rentgen dutin dělán a vše čisté…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Herečce Nele Boudové se rozpadlo po necelých dvou letech manželství. Má prý jiného

Není tomu tak dávno, co si Nela Boudová (51) pochvalovala, že se stačila... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >