psoriáza

Anonymni
20.2.09 11:28

psoriáza

Mate niekto skusenosti s psoriazou? Moj novy priatel ju ma, povedal ze je to nevyliecitelne a ze to nie je nakazlive…len to vyzera otrasne! Tak neviem ci mam vo vztahu pokracovat, alebo sa mam niecoho obavat? Pripadne ci to mozu zdedit jeho deti. Dakujem za odpovede.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8145
20.2.09 11:39

Přítel ti nelhal.

Dědičné to je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6337
20.2.09 11:40

ahoj, neboj se, psorioza není v žádném případě nakažlivá! A jasně, že je dědičná, ale jsou horší nemoci!!!
A já děkuju svému muži, že se se mnou kvůli lupénce nerozvedl!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5100
20.2.09 11:56

Psoriázu má můj táta( od cca 20-ti let) Léčit to moc nejde, spíš tlumit. Objevit se to může v kterémkoli věku, i když kolem puberty je to prý častější. Co to způsobuje se taky moc neví, ale uvádí se, že stress je „ideální spouštěč“( Tomu bych i věřila, jak znám svoji babičku, tátovu matku)
Jinak jsme tři děti v rozmezí 30-38 let, dvě holky, jeden kluk a nikdo z nás to nemá, ani moje zatím jedno patnáctileté dítě, takže nutně dědičné to není, jen to holt nevypadá moc esteticky. A nakažlivé v žádným případě!

Jestli je to ve vašem vztahu jediný problém, tak seš v podstatě šťastná žena. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
20.2.09 14:25

Je dědičná, není nakažlivá.

U nás v rodině je. Babička jen ve vlasech, mamka celé tělo (ano, vypadá to hrozně, ale kruci je to člověk a ne stvůra! Tak snad spolu nejste kvůli vzhledu, ne?), já občas hlava, lokty a uši.

Obvykle to bývá obgenerační.

Vliv počasí, nemoci, stres, životní styl a spousta dalšího.

Máti to měla fakt dost hnusný. S nějakými léky se dostala do vcelku mírné formy.

Taky si hrozně vyčítala, že moje starší holka má atopický ekzém, že je to její vina. Je to kravina, s lupénkou to vůbec nesouvisí (za to spíš „můžu“ já jako alergik astmatik).

Měla by ses zamyslet, proč s ním jsi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
20.2.09 18:38

Moje mamka má lupenku už od mládí na nohou a rukou a já nemám nic, jenom alergie, a můj brácha a jeho dcerka vůbec nic, a náš prcek je také zatím zdravý.
Ale můj alergolog mi kdysi vysvětloval cosi v tom smyslu, že lupenka se může chovat pro případ dědičnosti vlastně jako druh alergie. Já sice nemám lupenku, ale sennou rýmu a alergii na kočky a psy, což může (ale nemusí) být právě zděděná a zmutovaná mamčina lupenka.

V každém případě, pokud jsi ve vztahu spokojená, tak bych se tím nezaobírala a neřešila žádnou dědičnost. Děti můžou zdědit horší věci než flekatou kůži a ani o tom nemusíš při „výběru vhodného samce“ :D vědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2111
20.2.09 18:56

Já lupenku mám od 3let, takže ve svých 35 jsem na ní expert ve smyslu co se týká léků.
Dědičná je rozhodně. Moje kožařka mi říkala, že moje děti jí dostanou na 30-50%, ale moje vnoučata až na 80%. Přesně jak tu někdo psal, může to být formou nějaké jiné alergie (senná rýma, astma).
Někdo ti bude tvrdit, že se z lupenky vyléčil, ale to je holý nesmysl, jen je v klidu, ale nikdy neví kdy znovu propukne.
Dost mě dostalo, jak píšeš, že nevíš jestli s ním máš zůstat. No jestli ti to vadí, teď když jsi zamilovaná a jste na začátku, tak co budeš dělat až budete spolu třeba 15let, pojedete k moři a tvůj přítel bude samý pupínek a bude potřebovat podpořit, každý večer namazat a pobný věci. Jsem ráda, že můj manžel nikdy takhle nepřemýšlel, protože to bych byla raději SAMA :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2111
20.2.09 18:56

Ještě jsem chtěla napsat, že podle posleních výzkumů, lupenku způsobují špatně fungující játra. Ty místo aby škodliviny vypouštěly ven, tak je střádají a pak se tělo brání tím, že se osype. Já vždycky když mi je nejhůř držím přísnou jaterní dietu, chodím se koupat do sanatoria do mořské vody, opaluji se a tak za 4měsíce, je to lepší. Dr. říkala, že až někdo najde lék na lupenku dostane nobelovu cenu, že pořád nic o této nemoci nevědí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.2.09 09:40

Velmi pekne vam dakujem za vase odpovede. Nie je to ako si myslite…samozrejme ze nejde len o fyzicku krasu. Nas vztah je len na zaciatku a islo len o to ze som chcela o tejto chorobe dozvediet nieco viac. Samozrejme ze ak nam to spolu bude klapat, neukoncim vztah len kvoli tomu… A ta dedicnost, nuz neviem dievcata ale myslim ze kazda matka chce dat svojim detom do vienku len to najlepsie, aj ked samozrejme su aj horsie choroby ale ked je clovek zdravy tak mysli na to ze by chcel to zdravie aj pre svoje deti.

• Nahlásit
  • Citovat
5100
26.2.09 09:48

Dnes ve 13.30 je na čt 1 pořad Diagnoza právě o lupence. Snad to pak bude i v archivu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Reklama