Bolest kyčlí, lýtek, plodová voda

106
10.8.15 07:11

Bolest kyčlí, lýtek, plodová voda

Jsem teď 35. týden, a hlavně, když ležím, třeba na boku, tak mě začne bolet kyčle, taková tupá bolest, když podložím polštářem, bolest ustává…nebo lýtka mě občas bolí, jako bych měla skříplej nerv, chvíli to přejde, opět jen v leže,..potýkala jste se s tím některá? Ještě bych měla dotaz ohledně plodové vody, všude se píše, že to určitě poznám, ale jako prvorodička o tom někdy pochybuju.. :oops: po vymočení občas výtok, teď jen trochu řidčí, tak si říkám, jestli to není ono. Jak jste vy poznali odchod plodové vody a kdy vám odešla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6444
10.8.15 07:21

@Monyszek ty bolesti lytek a kycli mam taky proste to tak je. Astou plodovou vodou to poznas :) ja prviho syna rodila tedyve 36tt alepraskla mi ve 4 rano kdyz jsem se zvedla z postele aze pujdu na wc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
10.8.15 07:37

@Monyszek rula mi doma při curani a to fakt poznáš to je proud vody co nejde zastavit a pomalu prubezne odkapava 8) ale kdyby se ti cikoliv nezdalo tak klidne jed do nemocnice at se podivajizda je to plodovka co uchazi ;) a ten zbytek - to holt k tehu patri vydrzet však to mas za par :palec:

• Citovat
  • Upravit
2726
10.8.15 08:01

V těch lýtkách - nemáš to třeba svalové křeče? Já je měla v noci, a když mě to chytalo pravidelně už do obou nohou, tak jsem si zašla do lékárny pro hořčík pro těhotné. A i když nedodržuji předepsanou hodnotu (doporučené jsou dva nebo i tři prášky, já beru jen jeden), tak mě to úplně přešlo. Můj gynekolog mi říkal, že ho klidně můžu brát až do porodu - rozhodně prý nehrozí, že by se díky tomu porod nějak oddálil.

kyčle - jo to znám, je to děs :( mám teda kojící polštář mezi koleny, tak to pomáhá aspoň trochu, ale jinak se to prostě musí vydržet. Gynekolog mi povídal, že se tím odvápňují kosti a tělo se připravuje na porod (kvůli miminu, aby se tam mohlo protáhnout).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
10.8.15 08:05

@Monyszek Ahoj, tak tu bolest kyčlí jsem měla také a už snad od poloviny těhu, pomalu jsem nemohla chodit..Podložit pod koleny, ale ani to mi kolikrát moc nepomohlo. Vydržet. Ale neboj, po porodu bude vše ok :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20518
10.8.15 08:51

Kyčle - jojo, hrozný, a nejhorší je, že svým způsobem to nějak zůstalo. Jak se rozestoupily stydké kosti.

Plodová voda - tak mě jí trhli až na sále, ale je to jak když se počůráš a nevíš o tom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22311
10.8.15 08:59

Zkusila bych vápník a hořčík na ty kyčle a lýtka. A vodu poznáš. Já měla vodnatý výtok celé druhé těthotenství a byla jsem klidná. U prní mě praskla, ale odteklo ji hodně málo a přesto jsem věděla, že je to ono :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11600
10.8.15 09:10

Kycle me obcas bolely, podkladala jsem polstar…plodovka mi nerupla, jen ucintla, jista jsem si nebyla, jela jsem do nemocnice, kde to potvrdili - vzbudila jsem se v noci na curani a zjistila, ze mam mokry flek na pyzamu, to bylo vsechno. Kdyz mi ji pak rupli po porodu tak jsem si rekla, ze opravdove rupnuti bych fakt poznala, bylo ji spousta ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13464
10.8.15 09:10

Ja mela bolest kycli jako prvni priznak prichazejiciho porodu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
10.8.15 09:34

@Monyszek Ahoj! Já s tímhle měla problémy během každého těhotenství (a to už od druhého trimestru). Řešila jsem to asi 1 či 2cm silnou molitovanovou podložkou přes celou postel. To mi pomohlo úplně nejlíp a taky si mezi nohy vkládat deku nebo polštář. Co se týče lýtek, tak jestli tě berou křeče, zkus zvýšit příjem vápníku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
10.8.15 12:13

O kycli je tu dost, tak pisi k plodove vode.Je to jako by ti nekdo vylil sklenici do kalhotek, tece po nohach az na zem a takhle je to nekolikrat.Mne praskla doma a musela jsem si stoupnout do vany, jak to teklo.Jako kdyby mi nekdo poustel hadici vodu po nohach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
10.8.15 12:57

@Monyszek Já tu vodu přehlídla :oops: Mně praskla voda při posledním porodu. Odtékala pomalu několik hodin a byl to rozdíl v tom, že to byla tekutina, takže spíš, jako když pořád trošku čůráš. Vložka nasakovala a nasakovala. Nepraskla mi stylem, že by to šlo všechno najednou (to bys poznala určitě, ono je jí poměrně dost), ale prostě to byl takový neustálý pomalý tok. Jo a cítila jsem lupnutí na jejím počátku. Zvedla jsem se v noci z postele, že půjdu na záchod a ucítila jsem takové slabé lupnutí a začla jemně odtékat voda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama