Bolest prstů na ruce

Anonymní
7.6.17 14:53

Bolest prstů na ruce

Nejdříve se mi to objevilo po ránu u jednoho prstu - zhruba před 2 týdny. Měla jsem nepříjemný pocit do jednoho prstu - pouze ten poslední článek jak je nehet. Byl to takový pocit necitlivosti. Nevím, jak to přesně popsat - něco podobného, jako když si přeležím ruku. Myslela jsem, že to časem přejde. Jenže teď to mám najednou na více prstech a celý den. Prsty mi jdou i hůře ohnout a bolí mě ten první kloub. Ostatní část prstu je v pořádku a ostatní prsty taky. Co to může být??? Jsou to prostředníčky a prsteníčky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Verun83
7.6.17 15:12

Neměla jste klíště? první příznaky boreliozy můžou být bolesti malých kloubů. měla sousedka, z krve ji následně potvrdily boreliozu. zaléčeno atb.

• Nahlásit
  • Citovat
1198
7.6.17 15:15

Napada me karpalni tunel, i kdyz ten se projevi mravencenim na vsech prstech krome malicku… a kdyz spustis ruku navolno dolu, melo by to odeznit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
7.6.17 15:17

Jinak ještě mě napadá artroza. manžel jí má, ale prstech na noze (38), když má horší období, má oteklé prsty, špatně se mu s nima hýbe a bolí ho to.

• Nahlásit
  • Citovat
1930
7.6.17 15:18

Tak mě něco podobného dělalo když jsem měl překrvané prsty. Ale byla to taková bolest, že jsem nemohl mít ruce dole. Bolel mě jen palec a ukazováček. Zkus je dát nad hlavu, pokud se Ti uleví, tak to mohlo být překrvením. Pokud zhorší, tak to mohlo být nedokrvením, ale to už by měly asi trochu jiný odstín kůže. Jinak to může být od stlačeného nervu, třeba z přetažení (dlouhá práce na PC).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9735
7.6.17 15:46

Známý měl mravenčení prstů a měl nedostatek nějakých krvinek - ale víc k tomu nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.6.17 15:53

@Verun83 Klíště jsem neměla hodně dlouho. Oteklé prsty nemám.
@zakruta Malíček a palec jsou v pohodě. Ty ostatní prsty jsou nepříjemné na dotek.
@Havran007 Zkusila jsem mít jednu ruku nad hlavou. Je to horší. Druhou rukou jsem telefonovala a tam je to teď lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
1417
7.6.17 17:40

Zajit na neuro, nechat se poradne vysetrit. Borelioza neni jen od klistete, mam prelecovanou kapackama, zjistilo se to pozde, uz je to usazene a vylecit nelze. Verze neurolozky je komar nebo mala muska, takze bohuzel ziskat se muze vice zpusoby. Nevim, zda zjisti jen z krve, mne delali lumbalni punkci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1198
7.6.17 18:31

A trapi te to brneni az boleni i v noci? Karpaly zacinaji u prostrednich prstu a pak se to „rozleze“, ze te muze bolet az loket. A pokud se svesi ruce dolu, brneni prejde. Kazdopadne zajdi k neurologovi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
719
7.6.17 19:55

Pokud je bolest trvalá a táhne k lokti a k rameni, je to od páteře, možná tě bolí i mezi lopatkami

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.6.17 14:03

@shadowbabe Vždy jsem si myslela, že borelioza z krve zjistit jde. :nevim:
@zakruta V noci asi ne. Jak se to vlastně dá vyšetřit? Má nějaká první návštěva u neurologa nějaký výsledek? Zatím to nechávám být. Dneska mi to přijde lepší. Třeba to za pár dní přestane zlobit. Pokud ne, tak zajdu k lékaři.
@Dalibor7 K lokti to vůbec nejde. Jedná se opravdu jen o konečky prstů.
Jak se vlastně léčí nějaká artroza, karpální tunely a další věci, o kterých tu píšete?

• Nahlásit
  • Citovat
1198
8.6.17 14:19

Anonymni, http://nemoci.vitalion.cz/…niho-tunelu/

Kazdopadne jen neurolog bude mit podle priznaku tuseni, co by to mohlo byt…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1417
9.6.17 20:39

Co se tyka karpalu, tak to lze odhalit vysetrenim EMG, pokud je potreba, tak se operuje. Jinak s tou borelkou opravdu nevim, ja mela rovnou punkci a ted jen pravidelne delaji krevni odbery. Ale usazene uz to mam, takze spis takova ta kontrola no. Jinak tyhle problemy skutecne vysetruje neurolog, mne hodne pomohli, mam toho vic, takze karpaly jsou muj nejmensi problem :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama