Bolest ucha u dospělých

1246
2.2.12 15:47

bolest ucha

ahoj, uvitam jakoukoli radu.. asi 2 dny mi zaleha v uchu,ale nic hrozneho co by neslo vydrzet.no a dneska uz to zaclo pobolivat vic.zitra jsem chtela jit na orl,at mi tam mrknou.jenomze mi tam odpoledne nejak luplo a najednou bolest a ticho. tak jsme sla na orl jeste dnes.doktorka se mi snazila ucho vyplachnout,ale asi to bylo moc natekle tak to moc neslo a navic mi ten sajrajt tekl primo do pusy. takze nejspis praskly bubinek.napsala mi nejake atb.v tabletach a atb. kapky do ucha. jenze chvili po tom, co jsem prisla domu, to zacalo neuveritelne bolet,z ucha si vytiram peroxidem krev a boli me totalne cela hlava… tak a ted babo rad,co s tim… :nevim: dekuji za kazdou radu! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16559
2.2.12 15:55

Jela bych do nemocnice.Bubínek asi nemůže jen tak prasknout,ne?Nebo sis ucho čistila vatovou tyčinkou?Moh by to být taky zánět ucha.Jela bych na pohotovost,držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1663
2.2.12 16:02

Já bych taky moc neváhala, myslím, že to nebude nic závažného, ale spíš jde o to, abys něco nezanedbala :think: Taky držím palce, uši jsou potvory, vydrž! :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6545
2.2.12 16:13

Bubínek může sám prasknout. Pokud je tam zánět a ten tlak se zánětem zvětšuje, tak to praskne

Co se týče peroxidu - jestli to ucho prasklo, tak se do něj peroxid neleje. Jestli to prasklo, tak odtejká tekutina /hnis, zkraje i s krví. Má se do postiženého ucha (pokud je prasklé/píchnuté) kapat 5× denně borová voda, aby to nezaschlo a neucpalo se to a zánět nebujel dál. Aby to odtejkalo.

K dr bych nejezdila, kapala bych kapky (ty ATB do děravého ucha? Jestli ano, tak bych dala nejdřív borovou a po chvíli atb) a vyčkala. Pokud se nepřidaj teploty a bolest nebude pokračovat nějak výrazněji dál, zkusila bych vyčkat.

Na bolest bych klidně vzala ibalgin, je protizánětlivej. Studené obklady za ucho postižené

Pokud by kapky nepomáhaly a bolest se stupňovala, na pohovost se dá jet vždycky

Jaká byla dg? Musela zkonstatovat, jestli to ucho je v zánětu, jestli to prasklo, nebo to nechala neděravé nebo píchla. Zdá se mi divné, že by nřekla nějaký závěr (jasně, že pokud to na píchnutí nebylo, za tu chvíli se to může i zhoršit, ale pokud to nebylo děravé a je tam zánět, předpokládám, že by došlo k napsání Otobacidu/Otipaxu, aby se to zklidnilo, nebolelo)

Co to bylo za ATB kapky do ucha?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1246
2.2.12 16:21

gabinko abych ti rekla pravdu,tak mi dr nerekla v podstate nic (pani byla sice mila,ale v duchodu by se mela lip…). jednak ji neslo vyplachnout to ucho tak,aby vlastne videla,jestli to prasklo nebo ne.podle toho,ze mi to tece do pusy a nosa,usoudila,ze nejspis jo.kapky se jmenuji Garasone. nejvic me asi pobavilo to,ze se u nic pise,ze se nemaji kapat,pokud bubinek praskne.. po tom co mi v tom uchu luplo,odtelko trochu zelenyho hnusu.ted mi z toho tece nejaka voda obarvena krvi. klidne to opisu to co mi naspala do zprávy,ale neni tam toho zrovna moc cesky,takze to asi stejne bude na nic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6545
2.2.12 16:32

Mersii ten bubínek bude prasklej, pokud z toho ucha teče toto. Já bych nikam nejela a vyčkala, jak jsem psala vejš, na pohovost můžeš vždycky (navíc se tam s tim moc nemažou)

Je třeba škoda, že ti napsala rovnou ATB, že neudělala výtěr (může to být virové uplně klidně, to z pohledu až na naprosté výjimky nepozná a jestliže neviděla do ucha a co z toho teče…)

Kapej borovou vodu na to, aby se to neucpalo, chlaď a ibalgin/nurofen. A hlavně - i zvlhčovat nos, smrkat, aby tam něco nebylo. S tim GArasone neporadim. Nevíme, jestli to je prasklé (a např. jsme měly kapky do ucha a ty se do prasklého nedávaj, ale při hodně velkém a ošklivém zánětu nám dr řekla, že 2× za den výjimečně dát mám, anvíc jiní dři to tam zas u píchnutého předepisují, tak nevím)

Nejsem doktor. Mám jen bohaté zkušenosti s mladší dcerou.

Pokud by to ucho nebylo prasklé (kdyby třeba začalo to druhé), tak se doporučje i pár kapek vodky/alpy :) Ale NE do prasklého!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6545
2.2.12 16:32

a na orl bych šla příště jinam, pokud by byla možnost :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5086
2.2.12 16:34

mersii - pravděpodobně máš zánět středního ucha - kterej praskl - stejně by ti to píchali ;)
počkala bych do zítřka - budeš už mít v sobě dávku ATB a uvidíš co to udělá (ATB by do 72 hodin měly nejpozději zabrat ;) )
jinak vyplachuj borovou vodou a na ven pokud musíš ideálně vatu do ucha a pořádnou čepku přes to ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1246
2.2.12 16:36

no ja mam v planu ze zitra si zajdu jinam no.. :D na pohotovst v zadnem pripade jendu,protoze by to dopadlo jak minule - za 90 kacet zadanka z prerocske nemocnice do projstejovske,protoze v te nasi stejne z olr nikdo na pohotovosti neni… a ty kapky mam kapat práve hned 5× denne!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1246
2.2.12 16:41
mabis píše:
mersii - pravděpodobně máš zánět středního ucha - kterej praskl - stejně by ti to píchali ;)
počkala bych do zítřka - budeš už mít v sobě dávku ATB a uvidíš co to udělá (ATB by do 72 hodin měly nejpozději zabrat ;) )
jinak vyplachuj borovou vodou a na ven pokud musíš ideálně vatu do ucha a pořádnou čepku přes to ;)

ven chodit prej nemam,takze vata netreba :lol: a bez cepky bych ted nesla ani za roh :roll: :lol: ale i tak diky za radu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5086
2.2.12 16:59

vydrž, ono to bude zítra lepší ;)
a ted ty uši řádí :(
a pokud máš rýmu tak hodně smrkej at to jde pryč ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3158
21.5.12 17:23

Bolí mě ucho

Prosím o radu, z ničeho nic mě začalo bolet v uchu, není to takový to píchání jak při angíně třeba, prostě to zabolí, pak je chvíli klid, ale je to dost nepříjemný. Myslíte že je potřeba s tím chodit někam k doktorovi? Jako chápu že je to naprosto pitomej dotaz protože to asi nedokážete diagnostikovat na dálku, mně se jedná spíš obecně o to, jestli u ucha můžu něco hodně podělat když to nebudu řešit.. Díky :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
11.7.12 14:13

Dobrý den. V pondělí se mi udělalo něco v uchu myslela sem si že je to jen nějaký pupínek, který lze vymáčknout a bude hej..Bohužel to pupínek není a dodneska mně to ucho bolí…Včera v noci sem nemohla usnout..Nevím zda mám fůrt kapak kapky nebo jít k lékaři? Přijde mi že mi v tom uchu něco teče..V uchu mám červenou hrč

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7995
11.7.12 14:15

@čvigo
Může to být nějaký polyp, nech si to zkontrolovat na ORL, oni ti s tím něco udělají :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46669
11.7.12 14:18
@čvigo píše:
Dobrý den. V pondělí se mi udělalo něco v uchu myslela sem si že je to jen nějaký pupínek, který lze vymáčknout a bude hej..Bohužel to pupínek není a dodneska mně to ucho bolí…Včera v noci sem nemohla usnout..Nevím zda mám fůrt kapak kapky nebo jít k lékaři? Přijde mi že mi v tom uchu něco teče..V uchu mám červenou hrč

Teď jsem se lekla, že jsem založila diskusi a nevím o tom :mrgreen:

Mám podobnou bolest už od pátku, v uchu jen trochu zarudlé místo na začátku zvukovodu a zvenku trochu oteklé. Slyším dobře, ale bolí to jako kaňour. K doktorovi nejdu, nemám hlídání pro děti, tak doufám, že to přejde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama