Bolesti břicha v 5tt

26
28.3.20 21:49

Bolesti břicha 5 tt.

Pěkný večer,
Prosím o radu a uklidnění :?
Před pár dny jsem zjistila, že jsem těhotná. Jelikož žiji čerstvě v Praze, tak jsem se zaregistrovala na gynekologii a šla si ověřit mé zjištění. Po registraci a vyšetření se zjistilo, že jsem v 5 tt. Trošku mě vyděsil, když mi řekl, že na ultrazvuku vidí přemíru volné tekutiny a nejspíš zánět močového měchýře. Nic moc mi nevysvětlil a jen mi sdělil, že musí zavřít ordinaci kvůli koroně. Přišla jsem domů a začaly mi bolesti břicha, které trvají tři dny. Volala jsem si k dalším lékařům, ale nemohou mě vzít protože po registraci nemám nárok na přihlášeni k jinému lékaři 3 měsíce. Volala jsem si i na pojišťovnu a nemohu se přihlásit jinam. Můj dotaz zní, zda jsou tyto bolesti v pořádku a jak dlouho mohou trvat. Popřípadě kam se obrátit a zda je to teď nutné. Díky moc za každý názor ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3551
28.3.20 21:52

V případě zhoršujících bolesti určitě nemocnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1202
28.3.20 21:57

Pokud ti bolesti přetrvávají, tak bych jela do nemocnice na pohotovost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
529
28.3.20 22:13

Ahoj, já měla to samé, přirovnávala jsem to blížící se menstruaci, jelikož jsem nepočítala, ze bych mohla být těhotná :-).. prostě klasická bolest podbřišku. A vše je v pořádku, teď jsme 21tt+.. kdyby tě to bolelo hodně, jak píšou výše. Jdi na pohotovost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2572
28.3.20 22:26

A jaké jsou to bolesti? Jako pri menstruaci? Ty jsou totiz normální a postupně odezní. Ale treba mas zanet mocoveho mechyre nebo neco zavazného, to musis vyhodnotit sama a jet do nemocnice. Jinak gynekolog v tomto tydnu nemusi na utz nic videt. Proste bud pockej a nebo jed do nemocnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1787
28.3.20 23:33

Tak jestli ti rekl, ze mas asi zanet mocovyho mechyre, proc to nezkusis resit s praktikem? Z toho taky boli bricho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
29.3.20 07:42

Jak se tu už psalo, bolest břicha jako při slabé MS je běžná, záleží tedy na tom jak a jak moc tě to bolí a jestli máš nějaké jiné problémy - např pálení při čůrání. Pokud si nejsi jistá tak si sjeď na pohotovost-lepší než se doma stresovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
29.3.20 08:56

@Vendy.w já jsem teď v 7tt a bolesti mám od 4tt, takové menstruační křeče. Doktor říkal, že je to normální, že nemám mít strach. Jaké bolesti máš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
29.3.20 09:39

@Petule Kr. No já na menstruační bolesti nikdy moc netrpěla. Ale pokud bych to měla přirovnat k nim, tak je to silná menstr. Bolest. S tim, ze vecer je to nejhorsi. Ted jsem volala radsi na pohotovost, protoze nikam se nemuze osobne kvuli korone :( a nikde mi to neberou. S obvodackou mam problem, ze ji mam jeste v jinem meste a ted tam nejsem chopna zajet. Volala jsem si i k jinym a nikdo me nechce vzit kvuli korone.. takze asi tak. Pak z toho panikarim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
29.3.20 09:45

@Vendy.w zkus zachovat klid, stres je to nejhorší…ja taky nikdy moc netrpěla na menstruační bolesti. Večer to mám taky o něco horší, taky se mi to zhorší, když třeba rychle vstanu z gauče nebo udělám nějaký prudsi pohyb. Jednou mě to i v noci probudilo. Při močení bolesti nemáš? Pálení, řezání…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
529
29.3.20 10:15
@Vendy.w píše:
@Petule Kr. No já na menstruační bolesti nikdy moc netrpěla. Ale pokud bych to měla přirovnat k nim, tak je to silná menstr. Bolest. S tim, ze vecer je to nejhorsi. Ted jsem volala radsi na pohotovost, protoze nikam se nemuze osobne kvuli korone :( a nikde mi to neberou. S obvodackou mam problem, ze ji mam jeste v jinem meste a ted tam nejsem chopna zajet. Volala jsem si i k jinym a nikdo me nechce vzit kvuli korone.. takze asi tak. Pak z toho panikarim.

Pokud máš fakt silné bolesti, tak běž na gynekologickou pohotovost!!! Tak pokud se zmíníš, že tě bolí i močový měchýř, tak ti tam něco na to napíšou.. a hlavně v klidu, určitě bude vše v pořádku, mě močový měchýř taky bolel s tím, že mě to i štípalo, ale moč i krev v pořádku. Sestřička mi doporučila brusinky, urologický čaj v lékárně ti doporučí, který je vhodný. Hlavně buď v klidu, určitě bude všechno v pořádku, menstruační bolesti v těhotenství jsou běžné. Hlavně aby si byla v pohodě ten stres miminku nepomáhá :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1900
29.3.20 11:15

@Vendy.w zanet mocoveho mechyre poznat pres ultrazvuk nelze co to je za volovinu, volna tekutina bude od ovulace mivam tez a plod by to nemelo ohrozit. Pokud se bojis tak zajed pro svuj klid na pohotovost, vezmou ti moc a pokud zjisti zanet nasadi ti atb pro tehotne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
31.3.20 09:34

:)

Tak jsem byla na pohotovosti, protože mi to neustupovalo. A je to praskla cysta. Vysledky mam v poradku, nemelo by to byt nic zavazneho. Moc vsem dekuji za rady a za uklidneni :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
529
31.3.20 16:01
@Vendy.w píše:
Tak jsem byla na pohotovosti, protože mi to neustupovalo. A je to praskla cysta. Vysledky mam v poradku, nemelo by to byt nic zavazneho. Moc vsem dekuji za rady a za uklidneni :)

Hlavně ať jste s mrnousem v pořádku!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
1.4.20 09:15

@EvieK díky moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...