Bolestivé IUI?

312
11.12.19 09:04

Bolestivé IUI?

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, čeká nás nejspíš IUI (nebo IVF - podle paní doktorky, jak rozhodne) a chci se zeptat, bolelo vás IUI? Po tom, co jsem prošla rentgenem na průchodnost vejcovodů, což bylo pro mě absolutní horor (a to si myslím, že u doktorů vydržím všechno možné, maximálně tiše trpím), tohle bylo moc i na mě :?. Není to při IUI nějaké takové jako při tom HSG vyšetření vejcovodů kontrastní látkou? Mám z toho hrůzu už teď. To zavádění katetru skrz čípek mě nebolelo, co si pamatuji…spíš to nafukování dělohy a vstříkání té látky do vejcovodů. Děkuju :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
11.12.19 09:16

Ne IUI nebolí většinou. Byla jsem celkem třikrát po třetí se zadařilo a půjdu zase. Někdy to nebolí vůbec, jindy je to pocit, jako když dělá doktor stěr na citologii. Může pak trochu bolet podbřišek jako na ms. Ale je to úplně v pohodě. IVF je stokrát horší. IUI je v pohodě.

• Citovat
  • Nahlásit
312
11.12.19 09:21
@Anonymní píše:
Ne IUI nebolí většinou. Byla jsem celkem třikrát po třetí se zadařilo a půjdu zase. Někdy to nebolí vůbec, jindy je to pocit, jako když dělá doktor stěr na citologii. Může pak trochu bolet podbřišek jako na ms. Ale je to úplně v pohodě. IVF je stokrát horší. IUI je v pohodě.

Tak na gynekologii mě to nikdy nebolí, ani stěr. Tak snad to je taky ok :) A IVF je horší v čem? Když probíhají stimulace? Nebo po tom samotném zákroku po anestezii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
492
11.12.19 09:36

@peta19888 Ahoj, nás čeká první IUI snad příští týden. Na průchodnosti vejcovodů jsem byla nedávno (ale metodou HyFoSy) a bylo to úplně v pohodě. Bolest opravdu minimální, oproti mým bolestem při MS to byla fakt pohodička. Myslím si, že IUI nebude nijak bolestivé, rozhodně se toho nebojím :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
11.12.19 09:39

Byla jsem 6× a nebolelo to vůbec :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
492
11.12.19 09:43

@Pajule25 A zadařilo se pomocí IUI?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
11.12.19 09:56

Bohužel ne :,( z prvního IUI jsem byla nadsena a pak postupem času mi to přišlo zbytečný (ale to je jenom můj názor) :(

Zrovna jsem 3den po IVF a je to úplně něco jinyho…věřím že teď už to konečně vyjde :srdce:

Ale tobě přeji ať Vám IUI vyjde :andel: Musíš věřit :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
11.12.19 09:56
@aret1 píše:
@peta19888 Ahoj, nás čeká první IUI snad příští týden. Na průchodnosti vejcovodů jsem byla nedávno (ale metodou HyFoSy) a bylo to úplně v pohodě. Bolest opravdu minimální, oproti mým bolestem při MS to byla fakt pohodička. Myslím si, že IUI nebude nijak bolestivé, rozhodně se toho nebojím :)

Ahoj, tak to jsi byla jinou metodou než já na té průchodnosti a asi je to šetrnější. Já byla na tom HSG, což je rentgen a bylo to nesnesitelný. Neumím si představit, že bych na to šla někdy znovu. Dokonce jedna kamarádka, co prošla IVFkem, 2 porody…říkala, že to nic z toho nebylo tak hrozný jako ten rentgen co jsem podstupovala i já. Proto mám z toho IUI takový obavy. Ale snad to opravdu je v pohodě, tak pak napiš jaké to bylo, držím moc palce, ať se zadaří :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
11.12.19 09:57
@Pajule25 píše:
Byla jsem 6× a nebolelo to vůbec :kytka:

Děkuju, to mě uklidnilo. Snad to budu tak mít i já :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
11.12.19 10:02
@peta19888 píše:
Děkuju, to mě uklidnilo. Snad to budu tak mít i já :)

Tam tě ani nemá co bolet ;) co si pamatuju tak jednou mě to jakoby stiplo nebo co když mi tam závaděl ten katetr ale to bylo fakt asi jednou. Pokaždé mi to přišlo jako běžná gyn. kontrola :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
492
11.12.19 10:08

@Pajule25 Tak to ti moc držím palce, aby to teď po IVF vyšlo :srdce: :hug:

My chceme určitě několik IUI zkusit, žádný velký problém u nás není a věk mě taky ještě úplně netlačí. Jsem na to natěšená a věřím, že to vyjde :)

A jak to bude dál, se uvidí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
492
11.12.19 10:12

@peta19888 Ta metoda HyFoSy je právě opravdu šetrná, je to vyšetření pomocí kontrastní pěny přes ultrazvuk. Ale asi to ještě není tak rozšířené, což je škoda, protože je to opravdu pohodička. Takže si myslím, že se IUI bát opravdu nemusíš :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
11.12.19 10:35
@aret1 píše:
@peta19888 Ta metoda HyFoSy je právě opravdu šetrná, je to vyšetření pomocí kontrastní pěny přes ultrazvuk. Ale asi to ještě není tak rozšířené, což je škoda, protože je to opravdu pohodička. Takže si myslím, že se IUI bát opravdu nemusíš :hug:

Je to asi v těch novějších centrech, já byla v Motole na tom rentgenu. Ale i přes tu bolest alespoň pan doktor a paní doktorka byli milí. A hlavně to už mám za sebou :). Děkuju za uklidnění :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
492
11.12.19 10:52

@peta19888 Já byla na vyšetření v Gennetu. Přesně tak, hlavně že už to máš za sebou a s pozitivním výsledkem. Tak teď musíme věřit, že se brzy zadaří :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat