Borelióza - flek - foto

Anonymní
16.8.21 18:37

Borelióza - flek - foto

Dobrý den všem, řeším zdravotní stav dítěte. Dítě 3 roky mělo 3 dny horečky, pak horečky přestaly a udělal se rudý flek se světlejším ohraničeným prstencem. Byl víkend, k dětské doktorce jsem chtěla jít dnes. Dnes světlejší prstenec zmizel, vypadá to dnes jako obyčejné stipnuti. Dětská doktorka má dovolenou a mně to již nepřijde tak vazne, ale přeci jen jistá pochybnost hlídá. Ale zase nechci jet na pohotovost s obyčejným stipnutim. Nezažili jste něco podobného? Předem děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3391
16.8.21 18:39

Na pohotovost bych nejela, ale lékařka má určitě nějaký zástup

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.8.21 18:42
@Nell2 píše:
Na pohotovost bych nejela, ale lékařka má určitě nějaký zástup

Jo, ale v době covidu je horší se ho dovolat. Stále se funguje v režimu nejprve zavolat, objednat se na přesný čas a pak od dveří zavolat. Www stránky dr. nemá, nevím, kdo zástup je. V případě potřeby pojedu kdyztak do všeobecně ambulance do nemocnice. Ale ani tam se mne vzhledem k čekání nechce.

• Citovat
  • Nahlásit
2391
16.8.21 19:14

Res to, borelioza ma tri stadia. Precti si to na netu. Prvni faze je teploty +flek, pak je doba klidu a pak nastane druha faze… Neni to sranda toto…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.8.21 22:01

Malá necelé 2 roky. Teploty jsme neměly, ani klíště ani štípanec…na tváři ( vypadalo to jako modřina) před tím se mi udeřila o židli, ale modřina by bolela a tohle nic a nezmizelo to. Tak jsme šly k dět. lék. dnes dostala antibiotika na 14 dnů a pak by šla na krev jestli to bude nebo nebude borelioza…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.8.21 22:09

@paradise33 děkuji za sdílení zkušenosti. Mohu se zeptat, proč nejdřív atb a krev až za 14 dní? Proč ne nejdřív krev a až poté případně atb? To se na výsledky nějak déle ceka?

• Citovat
  • Nahlásit
5486
16.8.21 22:10
@Anonymní píše:
Dobrý den všem, řeším zdravotní stav dítěte. Dítě 3 roky mělo 3 dny horečky, pak horečky přestaly a udělal se rudý flek se světlejším ohraničeným prstencem. Byl víkend, k dětské doktorce jsem chtěla jít dnes. Dnes světlejší prstenec zmizel, vypadá to dnes jako obyčejné stipnuti. Dětská doktorka má dovolenou a mně to již nepřijde tak vazne, ale přeci jen jistá pochybnost hlídá. Ale zase nechci jet na pohotovost s obyčejným stipnutim. Nezažili jste něco podobného? Předem děkuji za odpovědi.

No jako borelióza to nevypadá, počkal bych, jak se to vyvine. V poslední době je hodně reakcí po štípnutí hmyzem, někdy až obraz flegmóny (neohraničeného zánětu) např. celého předloktí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5486
16.8.21 22:12
@paradise33 píše:
Malá necelé 2 roky. Teploty jsme neměly, ani klíště ani štípanec…na tváři ( vypadalo to jako modřina) před tím se mi udeřila o židli, ale modřina by bolela a tohle nic a nezmizelo to. Tak jsme šly k dět. lék. dnes dostala antibiotika na 14 dnů a pak by šla na krev jestli to bude nebo nebude borelioza…

Copak dostala za ATB? Jinak odběry už jsou naprosto k ničemu, upřímně bych se i divil, kdyby po 2 týdnech byly protilátky pozitivní.

@Anonymní píše:
děkuji za sdílení zkušenosti. Mohu se zeptat, proč nejdřív atb a krev až za 14 dní? Proč ne nejdřív krev a až poté případně atb? To se na výsledky nějak déle ceka?

Při podezření na boreliózu se nasazují ATB hned, protilátky není vhodné vyšetřovat, je to jen vyhazování peněz z okna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.8.21 22:24

Dostaly jsme ospen 750 60 ml, odběr krve nám bylo řečeno v září, protože tak brzy by se nic nenašlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
16.8.21 23:09

Terezie

S dovolením se připojím s podobným případem, moje kosmetička si toho všimla, je to pravděpodobně kousnutí od něčeho, ale je to rudé, napuchlé, tvrdé na dotek, bolí mě z toho celá noha. Boreliózu bych ale vyloučila, no člověk nikdy neví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5911
17.8.21 07:00

Máme zrovna aktuální zkušenost… v červnu v pátek objevený podobný flek po štipnutí komára, bez teplot nic. V ponděli jsme šli k doktorce, byl už flek uplně světlý… takže říkala že to není uplně průkazné, že ji objedna za 6 týdnu na krev. V červnu pak najednou koelm 20. teploty dva dny a průjem (to jsem tu měla založené témata, průjmu se nešlo zbavit), doktorky jsem se i ptala zda to nemůže být souvislost s tou boreliozou, že tak se to nechová… takže jsme léčili asi 3-4 týdny průjem… děsné… dieta, tasectan, hidrasect… různé probiotika a včera volalal doktorka že borelioza tam je. Takže teď jdeme léčit boreliozu… :((((

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.8.21 13:30

Tak kdyby na diskuzi narazil někdo s podobným problémem, píši naše rozluštění. S dítětem jsem k doktorovi šla, konzultoval to několik doktorů a uzavřeli to tedy jako časne stadium boreliózy. Krev nebrali, že je to v tomto stádiu často neprukazne, atb na 14 dní.

• Citovat
  • Nahlásit
5486
17.8.21 17:22
@Anonymní píše:
Tak kdyby na diskuzi narazil někdo s podobným problémem, píši naše rozluštění. S dítětem jsem k doktorovi šla, konzultoval to několik doktorů a uzavřeli to tedy jako časne stadium boreliózy. Krev nebrali, že je to v tomto stádiu často neprukazne, atb na 14 dní.

Určitě je menší chybou nasadit ATB zbytečně než riskovat prograsi boreliózy do vyšších stádií.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat