Borelióza? Jake příznaky?

Anonymní
27.12.20 15:00

Borelióza? Jake příznaky?

Hezky den, mám už delší dobu cca 2 roky problémy, začalo to brněním obou nohou, dále motání hlavy a tlaky v hlave a občasné praskání při otočení hlavy. Někdy mě jakoby šimrá za krkem a teď se přidalo i svědění celého těla… 8o od začátku jsem to přisuzovala nervům, jsem totiž dost nevyrovnaný člověk. Pak mi ale Dr dala žádanku na mr mozku tam zjištěny drobná ložiska a má podezření na boreliózu… Jsem po LP a v lednu jdu pro výsledky. Je možné že by to byla ta borelióza? Máte některá tak takové problémy a byla vám diagnostikována právě borelióza z LP? Mám strach :roll: nebo je možné mít ze špatného psychického stavu ložiska na mozku? Jsem taková už od mala :) Děkuji moc za rekce

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
325
27.12.20 15:31
@Anonymní píše:
Hezky den, mám už delší dobu cca 2 roky problémy, začalo to brněním obou nohou, dále motání hlavy a tlaky v hlave a občasné praskání při otočení hlavy. Někdy mě jakoby šimrá za krkem a teď se přidalo i svědění celého těla… 8o od začátku jsem to přisuzovala nervům, jsem totiž dost nevyrovnaný člověk. Pak mi ale Dr dala žádanku na mr mozku tam zjištěny drobná ložiska a má podezření na boreliózu… Jsem po LP a v lednu jdu pro výsledky. Je možné že by to byla ta borelióza? Máte některá tak takové problémy a byla vám diagnostikována právě borelióza z LP? Mám strach :roll: nebo je možné mít ze špatného psychického stavu ložiska na mozku? Jsem taková už od mala :) Děkuji moc za rekce

Mám obdobné potíže řadu let. Ano mám to díky borelioze, ale problém je ten, že málokdo z lékařů se tím zabývá. Je to běh na dlouhou trať. Mám za sebou nejen MR, ale třeba i detailnější SPECT taky s nálezem přesto, že se léčím už pár let je zatím konec v nedohlednu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14072
27.12.20 15:36

Ano, kamaradce zjistili v krvi boreliozu az kdyz si dlouho stezovala na bolesti kloubu atd..
Dostala atb a ted ma jeste navic prasky na revma, je ji 33 :,(
Dcera ji mela taky, ale mela po 2 mesicich od klistete typicky cerveny flek, tak mela pres 14dni atb a nastesti bez následků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 15:41
@kemeny13 píše:
Mám obdobné potíže řadu let. Ano mám to díky borelioze, ale problém je ten, že málokdo z lékařů se tím zabývá. Je to běh na dlouhou trať. Mám za sebou nejen MR, ale třeba i detailnější SPECT taky s nálezem přesto, že se léčím už pár let je zatím konec v nedohlednu.

A na lumbalce jsi nebyla :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
325
27.12.20 15:44
@Anonymní píše:
A na lumbalce jsi nebyla :roll:

Byla taky, dokonce dvakrát a přesto, že v odběru krve se nenašlo nic tak v lumbálce ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 15:53
@kemeny13 píše:
Byla taky, dokonce dvakrát a přesto, že v odběru krve se nenašlo nic tak v lumbálce ano.

A jaký jsi měla nález z mr? Nezlob se že se ptám :roll: mám strach i z rs :?

• Citovat
  • Nahlásit
325
27.12.20 16:03
@Anonymní píše:
A jaký jsi měla nález z mr? Nezlob se že se ptám :roll: mám strach i z rs :?

Já jsem měla nález hlavně na tom SPECTU. Je to už dlouho, jednalo se tuším o hypoperfuzi, ale léčba to snad trochu spravila. Nicméně na léčbě jsem dál, chce to hlavně úpravu stravy, pokud možno vysadit cukr, bílou mouku. Hodně zeleniny, ovoce. Hodně lidí si chválí štětku soukenickou, tu je nutné najít, roste většinou třeba blízko polí nebo vůbec v přírodě. Vykopává se kořen, nastrouhá a nakládá do lihu asi na 3 týdny. Poté se bere po kapkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 16:20

Ahoj, já prodělala boreliózu nedávno. Někdy v září mě něco štíplo, nateklo to a udělalo to flek, který se nezdál ségře, když jsme byly na návštěvě u babičky. Tak jsem další den raději zašla za doktorkou, která mi řekla, že to může být borelióza. S tím, že jelikož jsem měla den dva po nalezení fleku velké motání hlavy a celkově mi bylo divně, tak jsem s antibiotiky okamžitě souhlasila (kdyby mi nic nebylo, tak bychom s Dr. vyčkaly 6 týdnů, došla bych si na krev a případně po potvrzení boreliózy bychom daly antibiotika, takto nebylo na co čekat). Dostala jsem tedy antibiotika na 3 týdny. První dva týdny jsem byla taková slabší, prvních pár dní se mi dost motala hlava a i mě hodně bolela (úplně třeštila). Po dvou týdnech to bylo lepší i když občas mě ta hlava bolí doteď a to už to je přes čtvrt roku :? Po dobrání antibiotik jsem počkala tři týdny a došla si na krev na které se potvrdilo, že mám protilátky na boreliozu. Takže úspěšně přeléčeno :palec:
Nicméně potíže mám občas doteď a to jsme to zachytily hned v začátku (flek jsem objevila někdy ve středu a v pátek už jsem si brala první tabletu antibiotik). Ještě mě pobolívala šíje, to mi pak dala dr. žádanku na rehabky, tak jsem na podzim chodila na rehabky. Záda občas pobolívají doteď.

• Citovat
  • Nahlásit
235
27.12.20 18:34

Může to být borelióza. Sama jsem jí měla, ATB na 10 týdnů, kratce po nákaze, přesto potíže ještě dva roky přetrvávaly. Léčila jsem se dál přírodně. Je to blbá nemoc a těžko se jí zbavuje. Uvidis ale co ti vyjde a jestli to bude pak ochoten někdo léčit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3047
27.12.20 19:13

Měla jsem boreliozu na jaře, klíště mně píchlo v březnu. U mně se projevovala jen únavou a bolestmi kloubů u nohou plus flek v místě vpichu. Měla jsem 2× antibiotika a konec léčby. Jedna hodnota v krvi je hraniční. Prý s tím už nelze nic dál dělat - říkal doktor. Známá mi poradila tinkturu ze štětky plané, pochvalovala si ji. Mně pomohla také, užívám druhou lahvičku a pak přejdu na další doporučené tinktury. Koupila jsem v prodejně bylinek od bylinkářky Podhorné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat