Borelióza od komára

Anonymní
26.7.19 14:12

Borelióza od komára

Ahoj, mate někdo zkušenost s boreliózou od komára? Udělali by se ty fleky hned nebo az po tech cca 14 dnech. Dceru včera v noci postipal komar, má asi 10vpichu a opravdu velké červené :? Jen ji to svědí, některé ma vystouple, oteklé. Jsem z toho na nervy, ale noc jí není zak zase nechci jezdit na pohotovost. Dekuju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26.7.19 14:20

Můj kolega v práci boreliozu od komára měl, užíval x týdnů antb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
26.7.19 14:24

@nevím.skoro.nic to ja vim, ze komár přenáší spíš me zajímá kdy se ten flek udělá. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.7.19 14:28

@nevím.skoro.nic měl??? :D má jí zaléčenou, ale v krvi mu už zustane…

@Natalka123 někomu se udělá flek hned, jinému klidně za měsíc. Je to individuální. Komáři jsou agresivnější. Někdo na ně nereaguje a někdo má takové štípance. Já je třeba mám vždy natelklé a červené, ale je to způsob obrany mého těla. Chytám do štípanců automaticky zánět. od vody a včeli je to horší (to už mni nasazují antibiotika). Tudíž dcerka může mít boreliózu a taky nemusí a může jenom takhle reagovat na štípnutí.

• Citovat
  • Nahlásit
26.7.19 14:30

A jak vypadají ty fleky? borelióza je když je uvnitř světlý a kolem červené kolo, někomu se udělá hned, někomu za 14 dní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50802
26.7.19 14:31

Ovykle za 2-3 týdny. Pokud se to objeví druhý den a navíc má fleky od deseti štípanců, byla bych v klidu. Jestli to komáři přenášejí nebo ne, se doktoři furt dohadují - někdo by přísahal že ano, někdo tvrdí, že se to u komárů nikdy neprokázalo a je to od nymf klíšťat, který člověk ani neví, že má. V každém případě deset červených fleků den po poštípání komárem je jen deset červených fleků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2552
26.7.19 14:32

Měla jsem boreliozu zřejmě od komára. Klíště jsem neměla. Přeléčeno antibiotiky na osm týdnů, pak odběr krve.
Tohle vypadá spíš na reakci na samotné poštípání. Objevilo se to hned po poštípání? Mažete fenistilem nebo něčím podobným? Pokud se reakce objevila hned po poštípání a do pár dnů zmizí, borelky bych se nebála.
Typická skvrna při borelioze je červená, zvětšující se, od středu bledne a objevuje se až po několika dnech či týdnech. Pokud máš pochybnosti, zajdi za pediatrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
26.7.19 14:44

@Murka ráno byla postipana a během dne ji to více oteklo a zcervenalo, aso so to možná i drbala. Takto vypadá každý některé větší, některé menší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27075
26.7.19 14:45
@Natalka123 píše:
@Murka ráno byla postipana a během dne ji to více oteklo a zcervenalo, aso so to možná i drbala. Takto vypadá každý některé větší, některé menší.

Flek ten den se z boreliózy neudělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
26.7.19 15:05

@Russet a když se udělá kdy ten flek začne mizet. Jak dlouho je vidět?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27075
26.7.19 15:07
@Natalka123 píše:
@Russet a když se udělá kdy ten flek začne mizet. Jak dlouho je vidět?

Syn má od komára vždycky tak 3 nebo 4 dny vidět pupen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50802
26.7.19 15:08

Teď co měl příbuznej boreliovej flek, tak tam byl asi 14 dní (a to už bral atb), ještě po měsíci je slabounce vidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama