Co myslíte - Borelióza?

1163
25.7.19 18:23

Co myslíte? Borelioza? Foto

Ahoj holky. Malému včera vylezl tenhle flek. V průměru 2 cm. Druhy menší má na ruce. Ten nemá tak výrazný lem. Vcera večer to viděla naše zdravotní sestricka, mají dovolenou, ale je to naše sousedka a tipovala to na Boreliozu. Byli jsme dnes u lékařky (zaskok za naši) a ta nám rovnou řekla, ze to borelioza nebude, ze by ten flek byl nejméně 4 cm velký. Teď tedy nevím. Malý byl před týdnem na Priorixu, ale toto reakce prý určitě není, to nám potvrdily obě dvě. Den před jsme byli u jezera se projít a hodně nás postipali komáři a den na to má tohle. Taky se bojím v souvislosti s tím ockovanim, kdyby to fakt ta Borelioza byla :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2014
25.7.19 18:30

Vypadá to tak. Šel bych co nejdříve k doktorce.

Borelie je hrozna svina bakterie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1163
25.7.19 18:33

@Milan42 my jsme dnes byli a řekla nám, ze to prave nebude. Ze je to malý flek na Borelii a ze ještě typicky je spis nepravidelný a tenký lem, ze toto je hodně silné ohraničení. Jsem z toho nesva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2014
25.7.19 18:40

Aha, to jsi nepsala, ze doktorka to už viděla. Tak jasně pobobne příznaky asi muže způsobovat více věcí.

Osobně bych zkusil ještě další doktorku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2088
25.7.19 18:42

Měla jsem párkrát takový flek po štípnutí a boreliózu díkybohu nemám, ale pěkně to nevypadá testy bych asi radši vyžadovala… navíc znám lidi, co bíločervený flek neměli a boreliózu jo.. držím palce, ať to nic není :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7680
25.7.19 18:46

Já myslím že je. Flek se nejspíš bude zvětšovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15533
25.7.19 18:47

Šla bych k jiné lekarce, vypadá to jako borelioza

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1163
25.7.19 18:51

@Milan42 vše jsem psala nad fotkou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13322
25.7.19 18:52

Nechala bych mu udělat CRP nebo přímom krevní testy na borelii, může být a nemusí. Určitě ale řešit s pediatrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1163
25.7.19 18:52

Dekuju holky. Asi zítra zajedu s malým raději na infekční do nemocnice. Tam by snad měli vědět lépe. Ale nevím, jestli by mohli nasadit atb, když je teprve týden po očkováni na spalnicky, co myslíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13322
25.7.19 18:53

Jinak když jsem měla boreliózu, flek byl hodně horký a vystouplý, a to už pár dní po kousnutí. Při zmáčkutí červeného místa zesvětlalo a chvilku trvalo, než znovu zčervenalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1163
25.7.19 18:54

@unuděná byli jsme tam dnes, stojí to v tom dotazu. Ta řekla, ze to borelioza není, ale není to naše doktorka, jak jsem psala, ale její zaskok, takže ji neznám a tudíž k ni nemám důvěru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13322
25.7.19 18:54

@Veerr Tak určitě je lepší riskovat, že MMR nebude fungovat (navytvoří dost protilátek), než neléčit borelii. Ale určitě minimálně crp test, než nasadí ATB. U dětí by to měla být samozřejmost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1163
25.7.19 18:55

@unuděná to tohle děla taky, ze to zbledne a zase ztmavne za nějakou dobu. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1163
25.7.19 18:57

@unuděná zajedu rovnou na to infekční ráno a tam nám snad řeknou :) dekuju :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama