Letní horečka u tříletého dítěte, kdy k doktorovi?

8162
24.7.19 09:17

Letní horečka u tříleté, kdy k MUDr.?

Dobré dopoledne. Po jaké době horeček chodíte s tříleťákama k doktorce? Dcera od pondělního večera 39. Ale jinak na ní nic není, hraje si, směje se - jasně, je trochu unavenější a trochu ukňouraná, ale že by byla nějaká apatická, spavá, kňourala, že něco bolí, to vůbec. A já dumám, kdy už případně zajít k doktorce. Nevím, co by na ní viděla (aspoň já nic nevidím, krom té teploty), max tak nabrat krev? A pak asi prostě srážet teplotu, chladit, odpočívat (to děláme). Nemám teď hlídání a táhla bych s sebou do čekárny mezi nemocné i ročka (který se zatím drží), což se mi úplně nechce, pokud to není nezbytně nutné… kdy byste šly, pokud to nepřejde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24756
24.7.19 09:19

Kdyby měla horečku ještě zítra tak už bych pak šla. Jestli pije a teplota jde srazit tak bych ještě počkala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22195
24.7.19 09:19

Zítra bych šla, nebo nejpozději v pátek, před víkendem. Naše doktorka doporučovala třetí den neklesajících horeček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8162
24.7.19 09:29

Díky holky, tak uvidíme zítra ráno. Případně nějaké humánní tipy jak to srazit krom léků? Dělám zábaly nohou a obklad na čelo, dobrovolně si včera vlezla do studené/vlažné vany na vykoupání a blbnutí s hračkama, jí, pije… jenom u toho hicuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6959
24.7.19 09:32
@sakota píše:
Díky holky, tak uvidíme zítra ráno. Případně nějaké humánní tipy jak to srazit krom léků? Dělám zábaly nohou a obklad na čelo, dobrovolně si včera vlezla do studené/vlažné vany na vykoupání a blbnutí s hračkama, jí, pije… jenom u toho hicuje.

opravdu nemůže někdo pohlídat? Toho ročního je blbé táhnout. Já bych už šla dneska, 39 je dost, nebo tam zkus té doktorce zavolat a uvidíš, co ti poví? Jasně, řekně, přijďte se sem podívat, ale uvidíš třeba ti poradí něco jiného sestřička. Lepší než něco zanedbat :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6959
24.7.19 09:33
@sakota píše:

no babičky radily octové ponožky na nohy :), a zabalit pod deku :), tak to můžeš zkusit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6979
24.7.19 09:37

Ta vana by měla mít prý 37°st. a vydržet tam asi 20 minut.

jinak pokud se to sráží asi bych jen doktorce zavolala nebo si kup v lékárně ten test CRP v jakých to je hodnotách. Jestli to je fakt z horka nebo to je něco jiného.
Případně se dá určitě s doktorkou taky domluvit na objednání, aby tam nebyli jiní nemocní a nebo miminka. U nás to takhle mají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8162
24.7.19 09:42

@tumpach normalne by hlidani nebyl problem, ale letos si vsichni pribuzny a kamaradi naplanovali dovoleny na stejnej tyden a nikdo tu neni. :D Tak uvidime zitra, diky za tip s octem.

@KamisB vida, ten CRP je dobrej napad, to bych mohla! Dik!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18113
24.7.19 09:45

Já bych tam zavolala, vysvětlila dr situaci (aspon naše by mě třeba protáhla bokem, abych nemusela se zdravým dítětem do čekárny mezi nemocné). A kdyztak bych šla zítra, max v pátek když se to nezlepší, ať máte klid před víkendem, než pak někde lítat na pohotovosti kdyby to bylo něco vaznejsiho. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama