Borelióza testy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
bamboo
Stálice 80 příspěvků 02.10.14 18:16
borelioza testy

Ahoj, nemáte někdo zkušenost? Vyšly mi testy na boreliozu - elisa testy lehce nad normu. Doktorka chce provést ještě westernblot testy. Nemáte někdo zkušenost s tím, že by tyto Elisa testy byly nejprve falešně pozitivní, ale následné důkladné testy boreliozu nepotvrdily? Flek po klíštěti jsem, myslím neměla. Jsem po zánětu dutin unavená, bolí mě svaly a celkový stav vycucnutosti - může to být po viróze, ale taky to může být borelioza.. Díky moc za vaše zkušenosti.

Reakce:
Clementine
Nadpozemská drbna 27298 příspěvků 02.10.14 18:25

Teda nevím, co za testy delala moje dr, ale sla jsem tam 4 mesice po klisteti, ze mi nebylo valne, trosku jak priznaky boreliozy. Udelala krevni test, vysledky za tyden byly hraniční (jeden z testovaných typů vyšel trochu nad, ostatní v normě), neléčila mě, ale za půlroku nařídila kontrolní odběr. Ten byl negativní.

Boudice23
Extra třída :D 14873 příspěvků 02.10.14 18:38

@bamboo může to tak být, western blot je přesnější metoda. takže vyčkala bych na výsledku WB ;)

Alice.007
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 02.10.14 19:53

Já tomu nerozumím, myslela jsem, že bud je to na ty protilátky pozitivní nebo ne…můžete mi to někdo trochu vysvětlit, jak tam můžou být nějaké hraniční hodnoty?? díky..prostě bud se někdo s boreliozou setkal nebo ne, ne?

Boudice23
Extra třída :D 14873 příspěvků 02.10.14 19:58

@Alice.007 tak mělo by to tak být, ale o testu elisa se píše jako o nepřesném, klidně už si mohla borelku prodělat a jsou tam jen protilátky…já boreliozu měla…

mulder99
Povídálka 18 příspěvků 02.10.14 22:32

Ahoj,
když jsme bojovali s Boreliozou, tak velice správně pan primář na infekčním řekl: „Co je to les“? Jsou to 3 stromy, je to 10 stromů, je to 50 stromů, je to 500 stromů? Co je to les?

Každý člověk je originál.

Já bych udělal úplně obyčejnou věc. Počkal bych teď 2 měsíce a po nich bych požádal lékařku o jiný test, který bych ale odnesl pro srovnání do jiné laboratoře. U nás procentuálně přesnější výsledek dostanu na hygienické stanici nežli v jiné laboratoři.

Alice.007
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 03.10.14 16:48

@Boudice23 právě to mě zajímá, jestli když tam ty protilátky jsou jen minimálně, jestli ta borelioza byla nebo ne. dr. mi to není schopna vysvětlit…a mě to hlava nebere… :think:

mulder99
Povídálka 18 příspěvků 03.10.14 19:10

Ahoj, já nejsem doktor, jsem pitomý technik. Ale můj švagr byl s borelií teď doma 3 měsíce. On jí přecházel 2 roky! Tomu už říkám mazec.
Tudíž teď bych klidně počkal měsíc, 6 neděl a pak požádal jakéhokoliv lékaře, zda by mi mohl testy zopakovat. A šel bych s tím určitě pro srovnání do jiné laboratoře.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Strach z miliardové pokuty? Deppova ex působí ošuntěle a má zase nového chlapa

Vztah herce Johnnyho Deppa s Amber Heard byl fiaskem, jejich manželství... číst dále >

Obří pavouk i netopýr nebo příšera z moře. I takový horor dokáže nachystat příroda

Příroda občas dokáže divy. Zdaleka však ne jen takové, které nás ohromí a... číst dále >