Borelióza u tříleté

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.18 13:30
Borelioza u triletacky

Ahoj holky, dnes jsme byli s prckem na pohotovosti, protoze uz ma treti den cerveny fleky pripominajici ty od boteliozy, zitra ji snad otestuji z krve, nemate nektera zkusenost? Kliste mela za ouskem v lete, kolem kousnuti se ji nic neobjevilo az ted na nozickach a uz i ruce…????????‍­♀️Diky za pripadnou odpoved.????????Pri­davam fotky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
FenekUsaty
Závislačka 4412 příspěvků 09.12.18 13:47

Vypada to jako borelioza :think: Dobre, ze ji otestuji, ted by se to z krve poznalo, v dobe toho fleku. Pak uz ne. Kazdopadne kliste mit nemusi, ja ji taky mela od komara nebo neceho jineho, od klistete ne, zadne jsme nenasli a taky jsem ji mela v zime. Takze mozne to urcite je.

Pipi 00
Závislačka 2798 příspěvků 09.12.18 13:50

Měli jsme v pěti letech, vypadalo to podobně. Dostala ATB, bez testů hned. Po konzultaci na infekčním to byl správný postup. Bylo to jen pár týdnů po klíštěti, měla za uchem on objevili jsme ji až druhý den.

annasmyc
Kecalka 476 příspěvků 09.12.18 13:56

loni měl syn stejný flek, ale ani po několikerých testech se borelióza neprokázala, doktorka antibiotika nechtěla dávat. Byla jsem z toho celá nesvá, ale opravdu to zmizelo a nic mu není. Prý to můžou být i jiné „breberky“, které podobný flek způsobí. Nejlepší je jít na testy

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1368 příspěvků 09.12.18 14:05

@annasmyc mně přijde taky divný, že je těch fleku několik…

To může být i u té boreliózy? Ví to někdo?

Pipi 00
Závislačka 2798 příspěvků 09.12.18 14:13

@Kamkam může, dcera jich taky měla víc. Tak tři. Spíš je divný, že měla klíště už dávno. Teď už dlouho nic není. U nás to bylo jasně tu správnou dobu po klíštěti, které jsme pouze vytáhli.

KamisB
Kelišová 6869 příspěvků 09.12.18 14:14

taky mne zaráží že je těch fleků víc. Boreliozu jsem měla od komára, ale flek jen v místě kousnutí a bylo to fakt spíš kolo a ohraničené bílým pruhem.
Tohle pokud by bylo od posousání, spíš bych tiplan na nějakou alergickou reakci.

Ale krev určitě ukáže víc.

jančamamča
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 09.12.18 14:17

Máme diagnostikovanou boreliozu u dcery, cca tři týdny zpet. Měla dva fleky na obličeji a vypadali stejně… hned nam nasadili atb a první testy nam dělali az po týdnu brání. A potvrdila se…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.18 14:22

Jeste dodam, ze tak pred deseti dny se ji zvetsily tylni uzliny, jednu mela fakt velkou, ze jsem si myslela ze nekde spadla a ma tam bouli, ale doktorka rikala ze pokud ma rymu, muze to byt od ni, dva dny mela cerveny tvare, myslela jsem si ze od mrazu, no a ted tohle, tak nevim jestli to ma spojitost… :think:

Ju21na
Kecalka 285 příspěvků 09.12.18 14:24

Syn jí dostal od klistete v roce a půl. Fleky měl jiné, spíše jako když je někomu hrozná zima a udělají se mu po těle takove fialové mapy. Na netu jsem k borelioze našla pouze fleky uvedené výše na fotkach. Klíště měl na usnim lalucku, ale fleky se mu udělaly na nozickach. Nejdřív na jedné, pak i na druhé. U ucha neměl žádný. Dostal ATB a asi dobrý :hug:

jančamamča
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 09.12.18 14:25
@Anonymní píše:
Jeste dodam, ze tak pred deseti dny se ji zvetsily tylni uzliny, jednu mela fakt velkou, ze jsem si myslela ze nekde spadla a ma tam bouli, ale doktorka rikala ze pokud ma rymu, muze to byt od ni, dva dny mela cerveny tvare, myslela jsem si ze od mrazu, no a ted tohle, tak nevim jestli to ma spojitost… :think:

Neřekli Ti kdy budou výsledky?

annasmyc
Kecalka 476 příspěvků 09.12.18 14:27

uvidíte zítra po testech…může se takhle projevovat i plísňové onemocnění, viróza, reakce na potravinu nebo antibiotika nebo v reakci na nějaké zvíře -takhle mě to řekla doktorka, když jsem tam byla s naším klukem

jančamamča
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 09.12.18 14:32

Ohledně těch uzlin… když nám našli tu boreliozu tak se dr ptala a kontrolovala právě uzliny… tak to asi nějaký projev byt může…

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1368 příspěvků 09.12.18 14:41

@Pipi 00 děkuju za odpověď. Vůbec jsem to netušila. To už tu taky někdo psal. Mohl ji stipnout i nakažený komar. Myslím, že i ty muchničky to přenáší… Ale to bych kecala.

xkoup21
Zasloužilá kecalka 892 příspěvků 42 inzerátů 09.12.18 19:15

Segre ji diagnostikovali taky az nekolik mesicu po kousnuti. Vypadalo to uplne stejne. Leci se to jen antibiotiky.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh lásky „Luďana a Ilony“: Dohodil Hofmann Jitce roli na usmířenou za nevěry?

V seriálu Most! hrají Martin Hofmann (40) a Jitka Čvančarová (40) bývalé... číst dále >

Šílenec s vysavačem z Výměny manželek: Léčit se nešel, ale vztah zachránil!

To bylo něco. Hlavní postavou včerejšího dílu divácky oblíbené Výměny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >