Zdravé dítě, noční kašel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PetraBM
Kecalka 139 příspěvků 08.12.18 19:36
Zdravé dítě, noční kašel

Ahoj, jdu si sem pro Vaše rady a zkušenosti. Má dcera (7 let) má od dubna noční kašel. Přes den jí nic není, nezakašle ani po námaze, nic. Přiblíží se večer začne mírně pokašlávat, pak dobrý, jde si lehnout, kolem 21 hodin spí a v 23 hodin začne kašlat, někdy přestane za 20 minut, někdy ve 3 ráno. U toho kašle spí. Šly jsme tedy k pediatričce hned v tom dubnu, diagnóza viróza, sirup na kašel, žádné zlepšení. Šla jsem ted na ORL, žádná zadní rýma ani zvětšená nosní mandle, vše ok. Objednala jsem nás tedy na allegro v září. Přes prázdniny stále ten samý suchý dráždivý kašel, pouze v noci. Na allegro zjistili silnou alergii na roztoče (ačkoliv má od narození speciální povlaky), nasadili Aerius, spirometrie ok, FENO test ok, takže uzavřeno alergie na roztoče a plísně. Při potížích dávat ventolin. Kašle stále, ventolin nepomáhá vůbec a já jsem bezradná. Pokud půjdu k pediatričce zřejmě mi zase řekne, že všude řádí virózy a dostaneme mucosolvan, na té alergologii už jsme byly s tím, že astma nemá…máte nějaké tipy? Díky Petra

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
jenny.fields
Nadpozemská drbna 25533 příspěvků 08.12.18 19:39

Spíš bych čekala nějakou léčbu typu ecobec než ventolin, ten je na průdušky a bere se delší dobu a musí se vysazovat postupně.
Ecobec a podobné v kombinaci s aerius a něco dalšího. Změnit alergologii a hlavně zavést tvrdá opatření na roztoče.

Ou
Kelišová 5862 příspěvků 08.12.18 19:43

Mohla by mít reflux? Ten způsobuje suchý kašel po té, co si člověk lehne. A asi to bude chtít změnit pediatra.

PetraBM
Kecalka 139 příspěvků 08.12.18 19:46

@jenny.fields děkuji. Tvrdá opatření jsme zavedli, syn je také alergik, nemáme koberce, záclony, peru stále dokola peřiny polštáře, všechno, ale zlepšení bohužel žádné. Zusím se poohlédnout po jiné alergologii, ale ty objednací lhůty jsou strašně dlouhé…

PetraBM
Kecalka 139 příspěvků 08.12.18 19:49

@Ou o refluxu se také na allegro zmiňovala, ale nikam nás neposlala. Jen doporučila omezit sladké a nejíst 1,5 před spaní. To dodržujeme, ale nic. Ten reflux se u dětí zjišťuje gastroskopií? Musím říct, že do toho by se mi úplně nechtělo…

Ou
Kelišová 5862 příspěvků 08.12.18 19:50

@PetraBM no jo no, ale je potřeba ho vyloučit - neléčený může způsobovat dost závažné komplikace.

Ou
Kelišová 5862 příspěvků 08.12.18 19:52

tak ne - tak jsou i jiné diagnostické metody. Poptejte se na to.

https://www.pediatriepropraxi.cz/…13/04/06.pdf

PetraBM
Kecalka 139 příspěvků 08.12.18 19:58

Děkuji :)

modravlocka
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 08.12.18 20:01

Jaké má polštáře, peřiny a matrace? Případně může vadit koberec v místnosti, jestli má pokojíček se sourozencem, tak i jeho ložní prádlo,…
Edit. Teď jsem dočetla, že byste toto měli mít poreseno. Nemůžete mít třeba ještě vlhkou zeď, kde by mohly být plísně?

Příspěvek upraven 08.12.18 v 20:04

tulipán
Závislačka 3535 příspěvků 08.12.18 20:02
@jenny.fields píše:
Spíš bych čekala nějakou léčbu typu ecobec než ventolin, ten je na průdušky a bere se delší dobu a musí se vysazovat postupně.
Ecobec a podobné v kombinaci s aerius a něco dalšího. Změnit alergologii a hlavně zavést tvrdá opatření na roztoče.

Jestli myslis Ventolin, tak ten se bere pravidelne, ale i bezne narazove pri infektu nebo ptizich. Neni potreba zadna vysazovaci lhuta. Naopak si davku reguluje rodic, podle reakce. My jsme meli povoleno az tri vdechy 3× denne pro batole (ordinoval motolsky pneumolog). Nikdy jsem to nevyuzila, ale proc to pisu, @PetraBM treba mate nizkou davku a vdechovane mnozstvi nedokaze zuzene prudusky roztahnout. Plus na noc Aerius (splasknuti otoku) a pres den navic mukolytika. U nas nebyla prokazana ani alergie.

medunka23
Kelišová 7293 příspěvků 08.12.18 20:02

Tak ventolin mě tedy zarazil, dcera toto měla a 2 roky odcházíme na alergologii, je teda mladší, začalo to ve třech letech, potom co zzačala chodit do školky a narodil se sourozenec.
Na alergo testech vyšel jako jediný roztoč ale od dr dostala sigul air, užívala ho vlastně do letošního léta, kdy jsme ho vysadili po dobré spirometrii a stále nebere s tím, že chodíme na komzroly jednou za půl roku a kdyby nastalo zhoršení přijít okamžitě. Nicméně u dcery si vsimam, že to bylo spíš nervového původu, jakmile nastane situace se kterou si neví rady, tak se kašel vrátí. Zafungovalo placebo, mám tu od kamarádky lekarnice tubicku na léky a v tom hroznovy cukr a když začne kašlat, dám jí jeden a snažím se z ní dostat co jí trápí a je to ok.

PetraBM
Kecalka 139 příspěvků 08.12.18 20:05

@modravlocka máme vše protialergické včetně povlaků, spí sama, nemáme koberce záclony. Paradox ovšem je, že když spí u babičky, která má všude koberce, žádné speciální povlečení ani peřiny, tak kašle stejně. Čekala bych zhoršení…

modravlocka
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 08.12.18 20:05

A nebo mě napadá ještě naopak suchý vzduch…

PetraBM
Kecalka 139 příspěvků 08.12.18 20:12

Ten ventolin nám řekli jen při potížích. Dávám jí ho na noc 3 vdechy, zkoušely jsme i přes chamber nebo jak se to píše. Efekt žádný nevidím, ane mírné zlepšení nic.
Já jako malá jsem měla něco podobného a dostala jsem nějaký lék na alergické astma (snad Zaditen), brala jsem ho několik let a kašel ustal. Dali mi to tenkrát i když jsem astma potvrzené neměla…Řekla bych, že má dcera něco podobného, ale Aerius ani Ventolin tento efekt nemá:-(

PetraBM
Kecalka 139 příspěvků 08.12.18 20:15

@medunka23 mohu se zeptat, Vy máte nějakou diagnózu, že Vám dali vyložené léky preventivně? Myslím ten sigulair?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >